Постанова № 75076929, 03.07.2018, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
03.07.2018
Номер справи
243/4477/18
Номер документу
75076929
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Єд. унік. № 243/4477/18

Провадження № 3/243/1537/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2018 року м. Слов’янськ

Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, громадянки України, займаючої посаду директора ТОВ «СИТАЛЛ», яка мешкає за адресою: Донецька область, м. Слов’янськ, пров. Союзний, буд. 3,

за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),-

ВСТАНОВИВ:

23 травня 2018 року до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області з Головного управління ДФС у Донецькій областінадійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення № 361 від 22 травня 2018 року з якого вбачається, що за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «СИТАЛЛ» з питань достовірності формування та віднесення сум з податку на додану вартість до податкового кредиту в деклараціях з податку на додану вартість по взаємовідносинам з контрагентом – постачальником ТОВ «БІЗНЕС-ІНФОРМ 2015» у травні 2016 року 20 квітня 2018 року о 15 годині 15 хвилин було встановлено, що директором ТОВ «СИТАЛЛ» ОСОБА_2 було порушено п.44.1 ст. 44 пп. «а» п. 198.1, п. 198.2, п.198.3, п. 198.6 ст. 198, пп. «в» п. 200.4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, в результаті чого завищено від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (від’ємне значення), яке переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 Декларації з ПДВ) на загальну суму 85 458 гривень, в тому числі по періодам – травень 2016 року в сумі 85 458 гривень.

ОСОБА_2 про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, до судового засідання не з’явилась, надала заяву, в якій зазначила, що викладене в протоколі про адміністративне правопорушення підтверджує та провину визнає (а.с.29). Також додала лист ТОВ «СИТАЛЛ» від 08 травня 2018 року, в якому зазначено, що факт придбання необхідної для підприємства ТОВ «СИТАЛЛ» продукції підтверджується документально. Відсутність товарно-транспортної накладної не є підставою виключення суми з податкового кредиту (а.с.23).

Представник особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, який діє на підставі Договору про надання юридичних послуг від 15 червня 2016 року, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовою кореспонденцією в матеріалах справи, до судового засідання не з’явився, причини своєї неявки суду не повідомив (а.с. 27).

Окрім того, вина ОСОБА_2 повністю доведена тапідтверджується матеріалами справи, а саме:

-Наказом директора ТОВ «СИТАЛЛ» № 10/-к від 03 березня 2008 року про призначення ОСОБА_2 на посаду директора ТОВ «СИТАЛЛ» (а.с. 10);

-Витягом до акту № 446/05-99-14-16/20349986 від 27 квітня 2018 року про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «СИТАЛЛ» (а.с.4-6);

-Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7-9);

-Протоколом про адміністративне правопорушення № 361 від 22 травня 2018 року, відповідно до якого за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «СИТАЛЛ» з питань достовірності формування та віднесення сум з податку на додану вартість до податкового кредиту в деклараціях з податку на додану вартість по взаємовідносинам з контрагентом – постачальником ТОВ «БІЗНЕС-ІНФОРМ 2015» у травні 2016 року 20 квітня 2018 року о 15 годині 15 хвилин було встановлено, що директором ТОВ «СИТАЛЛ» ОСОБА_2 було порушено п.44.1 ст. 44 пп. «а» п. 198.1, п. 198.2, п.198.3, п. 198.6 ст. 198, пп. «в» п. 200.4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України, в результаті чого завищено від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (від’ємне значення), яке переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 Декларації з ПДВ) на загальну суму 85 458 гривень, в тому числі по періодам – травень 2016 року в сумі 85 458 гривень (а.с.14).

Згідно п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту. У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

Відповідно до п.п. «а» п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України, до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Як вбачається з п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України, датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг. Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Згідно п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України. Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування. Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Згідно п.п. «в» п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Таким чином, провина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повністю доведена, права правопорушника судом не порушені.

Обставинами, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення є визнання вини ОСОБА_2

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.

Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Враховуючи вищенаведене суд вважає, що на ОСОБА_2 необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу. Таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для виправлення ОСОБА_2 та попередження нових правопорушень.

Окрім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з правопорушника ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 352 гривень 40 копійок.

Керуючись п. 44.1 ст. 44, п.п. «а» п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п.п. «в» п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, ст.ст. 33, 40-1, 163-1 ч. 1, 221, 251-252, 277-279, 280, 283-285КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п’ять) гривень 00 копійок, який перерахувати на р/р 31116106700075 в банку ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у сумі 352 гривень 40 копійок на рахунок отримувача: 31215256700001; стягувач: ДСА України; отримувач: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; код класифікації доходів бюджету 22030106.

Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд Донецької області.

Строк пред’явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Суддя

Слов’янського міськрайонного суду ОСОБА_1