
Справа № 815/3122/18
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху в частині
позовних вимог
02 липня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали адміністративного позову законного представника малолітнього ОСОБА_1 ОСОБА_3 до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправним рішення №22 від 28.12.2017 р. відображене у проколі №5 від 5 від 14.02.2018 р. та листівід 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37 та стягнення 65000,00 грн. моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов законного представника малолітнього ОСОБА_1 ОСОБА_3 до Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради, Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області, в якому позивач просила:
1.Визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно -екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині доручення директору Департаменту освіти і науки Одеської міської ради (п.п.6.1) заборонити прийом до дитячих дошкільних закладів та шкіл не щеплених проти кору дітей, терміном виконання-постійно та (п.п. 6.2) заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей, терміном виконання на період спалаху кору, відображене у протоколі позачергового засідання від 28.12.2017 р. №22. - належить відмовити у відкритті провадження.
2.Визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині відміни дії п.п.6.1, п.п.6.2 рішення комісії з питань техногенно -екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р. №22 щодо заборони прийому та відвідування навчально - виховних закладів не щеплених проти кору дітей, відображене у протоколі позачергового засідання №5 від 14.02.2018.
3. Визнати протиправним рішення Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, відображене у листі від 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37, яким було зобов'язано начальників територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівників закладів освіти забезпечити неухильне виконання, зокрема, доручень зафіксованих у п.п. 6.1 та п.п. 6.2 протоколу №22 позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р.
4. Стягнути з місцевого бюджету Одеської міської ради на користь ОСОБА_1 65000 (шістдесят п'ять тисяч) гривень.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02.07.2018 р. у відповідності до п.4 ч.1 ст.170 КАС України в частині позовних вимог відмовлено у відкритті провадження а саме:
Визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно -екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині доручення директору Департаменту освіти і науки Одеської міської ради (п.п.6.1) заборонити прийом до дитячих дошкільних закладів та шкіл не щеплених проти кору дітей, терміном виконання-постійно та (п.п. 6.2) заборонити відвідування навчально-виховних закладів не щеплених проти кору дітей, терміном виконання на період спалаху кору, відображене у протоколі позачергового засідання від 28.12.2017 р. №22. - належить відмовити у відкритті провадження.
Щодо позовних вимог :
- визнати протиправним рішення Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, відображене у листі від 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37, яким було зобов'язано начальників територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівників закладів освіти забезпечити неухильне виконання, зокрема, доручень зафіксованих у п.п. 6.1 та п.п. 6.2 протоколу №22 позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р.
- визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині відміни дії п.п.6.1, п.п.6.2 рішення комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р. №22 щодо заборони прийому та відвідування навчально - виховних закладів нещеплених проти кору дітей, відображене у протоколі позачергового засідання №5 від 14.02.2018;
- стягнути з місцевого бюджету Одеської міської ради на користь ОСОБА_1 65000 (шістдесят п'ять тисяч) гривень, суд зазначає наступне.
.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.172 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.160 КАС України.
Згідно з п.3 ч.5 ст.160 КАС України, якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень в ній повинні бути зазначені: ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується.
Законний представник позивача просить стягнути з відповідача на користь позивача 65000 гривень у якості компенсації моральної шкоди однак, не обґрунтовує розрахунок суми моральної шкоди.
Крім того, відповідно до п.5 ч.5 ст. 160КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.
В своєму позові законний представник просить визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині відміни дії п.п.6.1, п.п.6.2 рішення комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р. №22 щодо заборони прийому та відвідування навчально - виховних закладів нещеплених проти кору дітей .
Однак,законний представник позивача не зазначає виклад обставин та не обґрунтовує зазначену позовну вимогу. Зокрема не зазначає, яким чином відміна заборони прийому та відвідування навчально - виховних закладів нещеплених проти кору дітей порушує безпосередньо права позивача, в чому полягає протиправність вказаного рішення, яких норм права не дотримався відповідач при винесенні оскаржуваного рішення.
Аналогічна ситуація виникла з позовною вимогою - визнати протиправним рішення Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, відображене у листі від 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37, яким було зобов'язано начальників територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівників закладів освіти забезпечити неухильне виконання, зокрема, доручень зафіксованих у п.п. 6.1 та п.п. 6.2 протоколу №22 позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р.
Законний представник позивача не зазначає обставини, які є підставою для визнання протиправності зобов'язання відповідача забезпечити начальниками територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівниками закладів освіти неухильне виконання доручень , які правові наслідки воно тягне для прав, свобод та законних інтересів позивача, яким чином та які правові норми порушив відповідач, здійснюючи зобов'язання виконати його доручення.
Згідно з п.9 ч.5 ст.160 КАС України у справах щодо оскарження рішень дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Відповідно до ч. 1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позов в частині повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків позовної заяви шляхом: обґрунтованого розрахунку суми моральної шкоди у розмірі 65 000,00 грн. з посиланням на відповідні докази; обґрунтування, яким чином та яких норм права не дотримався відповідач при винесення рішень, що оскаржуються, в т.ч. при зобов'язанні виконати доручення, зафіксовані у п.п. 6.1 та п.п. 6.2 протоколу №22 позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р.; яким чином та кі саме права, свободи та законні інтереси позивача порушені.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов залишити без руху в частині наступних позовних вимог:
- визнати протиправним рішення Департаменту освіти та науки Одеської міської ради, відображене у листі від 02.01.2018 р. №01-18-1/5241/37, яким було зобов'язано начальників територіальних відділів освіти районів департаменту освіти та науки Одеської міської ради, керівників закладів освіти забезпечити неухильне виконання, зокрема, доручень зафіксованих у п.п. 6.1 та п.п. 6.2 протоколу №22 позачергового засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р.
- визнати протиправним рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради в частині відміни дії п.п.6.1, п.п.6.2 рішення комісії з питань техногенно - екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.12.2017 р. №22 щодо заборони прийому та відвідування навчально - виховних закладів нещеплених проти кору дітей, відображене у протоколі позачергового засідання №5 від 14.02.2018;
- стягнути з місцевого бюджету Одеської міської ради на користь ОСОБА_1 65000 (шістдесят п'ять тисяч) гривень, суд зазначає наступне.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою та повідомити про необхідність усунути недоліки позовної заяви в п'ятиденний строк з моменту отримання вказаної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку в строки, передбачені ч. 5 ст. 169 КАС України, позов буде повернутий позивачу.
Ухвала суду не належить до окремого оскарження.
Суддя О.Я. Бойко