Ухвала суду № 75071990, 02.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2018
Номер справи
813/1854/17
Номер документу
75071990
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№813/1854/17

УХВАЛА

З ІНШИХ ПИТАНЬ

02 липня 2018 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, в складі, головуючий суддя Гавдик З.В., суддів Гулкевич І.З., Гулик А,Г., секретар судового засідання Палюк М.М. розглянувши в судовому засіданні заяви ОСОБА_1 в порядку ст. 383 КАС України та заяву Відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області про роз'яснення судового рішення у справі № 813/1854/17 за

позовом ОСОБА_1, - не прибувдо Державної міграційної служби України, представник - не прибув Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області, представник - не прибув за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3, представник - не прибувпро визнання протиправними дій, скасування наказу, поновлення на посаді

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 про визнання протиправними дій, скасування наказу, поновлення на посаді.

Постановою суду від 25.10.2017 року, яка 12.12.2017 року залишена без змін судом апеляційної інстанції, адміністративний позов задоволено повністю

25.04.2018 року від позивача на адресу суду надійшла заява від цього ж числа в порядку ст. 383 КАС України, якою позивач просив визнати незаконним ухилення відповідача від виконання рішення суду в частині перерахунку заробітної плати за 2016 та 2017 роки та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а також просив винести окремі ухвали щодо видання фіктивного наказу відповідача від 02.02.2018 року про поновлення позивача на посаді та щодо протиправного закриття виконавчого провадження постановою від 26.02.2018 року.

24.05.2018 року від Відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області на адресу суду надійшла заява за № 6404 від 18.05.2018 року про роз'яснення судового рішення, а саме в частині зазначення суми яка підлягає виплаті стягувачу за виконавчим листом.

Вказані заяви судом призначені та розглянуті відразу після повернення справи із суду апеляційної інстанції.

Позивач, представники сторін та третьої особи, представник заявника (ВПВР) в судове засідання не прибули.

При постановленні ухвали суд виходить з наступного:

Згідно ст. 383 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

2. У такій заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

4) ім'я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;

5) номер адміністративної справи;

6) відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження;

7) інформація про день пред'явлення виконавчого листа до виконання;

8) інформація про хід виконавчого провадження;

9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви;

10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

3. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

До заяви додаються докази її надсилання іншим учасникам справи.

4. Заяву, зазначену у частині першій цієї статті, може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідним рішенням суду.

5. У разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.

У разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику. Така ухвала суду може бути оскаржена.

6. За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення. За наявності підстав для задоволення заяви суд постановляє ухвалу в порядку, передбаченому статтею 249 цього Кодексу.

В частині розгляду судом заяви позивача суд зазначає, що така має невідповідності вказаним вище вимогам, а саме в ній не зазначені: відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження; інформація про день пред'явлення виконавчого листа до виконання; інформація про хід виконавчого провадження; документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви; перелік документів та інших матеріалів, що додаються, відтак заява позивача в порядку ст. 383 КАС України від 25.04.2018 року підлягає поверненню заявнику.

Згідно ст. 254 КАС України, за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

2. Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

3. Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

4. Подання заяви про роз'яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

5. Ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено.

В частині розгляду судом заяви державного виконавця суд зазначає наступне, що суд саме роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

В рішенні суду зазначено:

«Згідно ст. 50 Закону України «Про державну службу»:

1. Держава забезпечує достатній рівень оплати праці державних службовців для професійного виконання посадових обов'язків, заохочує їх до результативної, ефективної, доброчесної та ініціативної роботи.

2. Заробітна плата державного службовця складається з:

1) посадового окладу;

2) надбавки за вислугу років;

3) надбавки за ранг державного службовця;

4) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;

5) виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;

6) премії (у разі встановлення).

3. За результатами роботи та щорічного оцінювання службової діяльності державним службовцям можуть встановлюватися премії. До премій державного службовця належать:

1) премія за результатами щорічного оцінювання службової діяльності;

2) місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску державного службовця в загальний результат роботи державного органу.

При цьому загальний розмір премій, передбачених пунктом 2 цієї частини, які може отримати державний службовець за рік, не може перевищувати 30 відсотків фонду його посадового окладу за рік.

4. Джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є державний бюджет.

Фонд оплати праці державних службовців формується за рахунок коштів державного бюджету, а також коштів, які надходять до державного бюджету в рамках програм допомоги Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ. Порядок використання таких коштів, які надходять до державного бюджету, затверджується Кабінетом Міністрів України.

5. Скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення посадових окладів та надбавок до них.

Згідно ст. 51 цього ж Закону:

1. Посади державної служби з метою встановлення розмірів посадових окладів поділяються на такі групи оплати праці:

до групи 1 належать посади керівників державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 2 належать посади перших заступників керівників державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 3 належать посади заступників керівників державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 4 належать посади керівників самостійних структурних підрозділів державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 5 належать посади заступників керівників самостійних структурних підрозділів державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 6 належать посади керівників підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів державних органів, їх заступників і прирівняні до них посади;

до групи 7 належать посади головних спеціалістів державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 8 належать посади провідних спеціалістів державних органів і прирівняні до них посади;

до групи 9 належать посади спеціалістів державних органів і прирівняні до них посади.

Прирівняння посад державної служби проводиться Кабінетом Міністрів України під час затвердження схеми посадових окладів на посадах державної служби за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері трудових відносин, погодженим із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

2. З метою встановлення розмірів посадових окладів державні органи поділяються за юрисдикцією, яка поширюється:

1) на всю територію України;

2) на територію однієї або кількох областей, міста Києва або Севастополя;

3) на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

У державних органах відповідної юрисдикції забезпечується наявність усіх груп оплати праці, передбачених частиною першою цієї статті.

3. Схема посадових окладів на посадах державної служби визначається щороку Кабінетом Міністрів України під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України на наступний рік з урахуванням юрисдикції державних органів, а також виходячи з того, що мінімальний розмір посадового окладу групи 1 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, становить не більше семи мінімальних розмірів посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення.

Мінімальний розмір посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, не може бути менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Неналежне виконання відповідачем вказаних вимог закону є підставою для задоволення позовних вимог - зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату заробітної плати позивачу за період з 1 травня 2016 року по 31 грудня 2016 року з урахуванням вимоги Постанови КМУ від 06 квітня 2016 року №292, якою було встановлено розмір окладу для заступника керівника державного органу, компетенція якого поширюється в межах однієї області, в розмірі 8615,00 грн. на місяць, та зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату заробітної плати позивачу за період з 1 січня 2017 року по 17 травня 2017 року з урахуванням вимоги Постанови КМУ від 18 січня 2017 року №15, якою встановлено розмір окладу для заступника керівника державного органу, компетенція якого поширюється в межах однієї області, в розмірі 8850,00 грн. на місяць.

Згідно ч. 2 ст. 235 КЗпП України, при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Однак суд не може собою підміняти суб'єкта владних повноважень і здійснювати нарахування розміру заробітної плати позивачу, відповідно допустимим способом захисту прав позивача буде зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби у Львівській області нарахувати та виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу на посаді заступника начальника ГУ ДМС у Львівській області з урахуванням вимог Постанови КМУ від 18 січня 2017 року №15».

Заявник Відділ примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області просить роз'яснити рішення шляхом зазначення суми, яка підлягає виплаті стягувачу за виконавчим листом, що не відповідає вимогам ст. 254 КАС України, оскільки за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, а не спосіб виконання такого, притому суд не вправі змінювати змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

Керуючись ст.ст. 248, 254, 293-295, 383, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 від 25.04.2018 року - повернути заявнику.

В задоволенні заяви Відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Львівській області № 6404 від 18.05.2018 року про роз'яснення судового рішення - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Головуючий суддя Гавдик З.В.

Суддя Гулкевич І.З.

Суддя Гулик А.Г.