
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 липня 2018 року м. Житомир справа № 806/3441/17
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
з участю секретаря судового засідання Магдич В.М.,
позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача Погорлецького Є.А.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу за невиконання судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням (а.с.119-122) про розгляд звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якій просить:
- призначити розгляд звіту ГУ ПФУ в Житомирській області у судовому засіданні щодо виконання судового рішення зі справи № 806/3441/17, який зобов'язане було подати у суд у місячний строк;
- клопочіть про розгляд питання накладення штрафу на керівника ГУ ПФУ в Житомирській області за невиконання судового рішення зі справи № 806/3441/17.
В обґрунтування клопотання зазначає. що рішення суду в частині виплати заборгованості по пенсії не виконано.
02.07.2018 представник відповідача подав письмовий відзив на вказане клопотання (а.с. 171-197), в якому просив відмовити в задоволенні клопотання з тих підстав, що позивачеві проведено перерахунок пенсії на умовах визначених в судовому рішенні від 15.01.2018 у справі № 806/3441/17; листом від 13.03.2018 за № 3523/04-02 ГУ ПФУ надало до Житомирського окружного адміністративного суду звіт про виконання судового рішення в порядку ст. 382 КАС України; перерахована сума виплачується за рахунок коштів Державного бюджету з виділених бюджетних асигнувань у відповідності до постанови КМ України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Позивач та представник позивача в судовому засіданні клопотання підтримали та просили задовольнити. В судовому засіданні позивач подав додаткові пояснення до клопотання (а.с. 198-200), в яких зазначив, що постанова КМУ № 130 від 21.02.2018 не може братись судом до уваги, так як на момент настання права на перерахунок пенсії з 01.01.2016 вона не діяла і зворотної дії в часі не має.
Представник відповідача в судовому засіданні просив в задоволенні клопотання відмовити з підстав, викладених у відзиві.
Дослідивши заяву, суд приходить до висновку, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15.01.2018 по справі № 806/3441/17, яке набрало законної сили 15.02.2018, суд вирішив:
"Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003 м. Житомир вул. О.Ольжича,7, код 13559341) щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 (10009 АДРЕСА_1, номер НОМЕР_1) з 01.01.2016 на підставі довідки УМВС України в Житомирській області від 27.04.2017 № 85/761 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки УМВС України в Житомирській області від 27.04.2017 № 85/761 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області протягом 30 днів з дня набрання постановою законної сили подати звіт про виконання судового рішення."
16.03.2018 до суду надійшов звіт заступника начальника головного управління від 13.03.2018 № 3523/04-02 (а.с.84) про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15.01.2018 по справі № 806/3441/17 (а.с. 84), в якому повідомлялось, що з 01.01.2016 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії на підставі довідки УМВС України в Житомирській області від 27.04.2017 № 85/761, виплата перерахованої пенсії проводиться з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб"; доплата за період з 01.01.2018 проведена в березні місяці поточного року, а сума перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 буде виплачуватись після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету з 01.01.2019.
Відповідно до ч. 2 ст. 382 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається із зазначеного звіту, відповідач перерахував позивачу пенсію і виплатив пенсію з урахуванням перерахунку з 01.01.2018.
Таким чином відповідач не здійснив виплату недоплаченої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.
Згідно з частиною першою та другою статті 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
За змістом ст. 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Суд вважає за необхідне зазначити, що бюджетним призначенням відповідача встановлено фінансування для виплати пенсій пенсіонерам за поточний 2018 рік, проте відсутнє бюджетне призначення для виплати заборгованості у зв'язку з перерахунком пенсії.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач 03.04.2018 та 08.06.2018 направляв до Пенсійного фонду України листи за № 4565/08 (а.с. 181) та № 7592/08 (а.с. 182), в яких повідомляв про наявність заборгованості з виплати перерахованої пенсії та просив Пенсійний фонд України розглянути питання додаткового фінансування для проведення виплати нарахованих коштів за даною категорією справ, на що листом від 10.05.2018 №" 16209/06-40 (а.с. 183) Пенсійний фонд України повідомив відповідача про направлення до Міністерства соціальної політики України, як до головного розпорядника бюджетних коштів потреби в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено всі залежні від нього дії для забезпечення проведення відповідного перерахунку пенсії.
Слід зазначити, що згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки порядок виплати нарахованої пенсії регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, відповідач, на думку суду, зобов'язаний враховувати її та чітко дотримуватись вимог останньої при виконання судового рішення у даній справі.
Отже, аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що поданий своєчасно звіт свідчать про виконання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області вимог рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15.01.2018 у справі № 806/3441/17 в частині, що залежить від відповідача, а виконання ним рішення щодо виплати недоплаченої позивачу пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 обумовлено чинною постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 і залежить від надходження відповідного бюджетного фінансування, а тому підстав для застосування до керівника суб'єкта владних повноважень штрафу суд не вбачає і відмовляю в задоволенні клопотання позивача про накладення штрафу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу за невиконання судового рішення відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя М.М. Семенюк
Повний текст ухвали складено 04.07.2018.