
Справа № 490/3786/18
н\п 3/490/2505/2018
Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2018 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Подзігун Г. В., розглянувши протокол про вчинення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянкою України, працюючою на посаді директора ТОВ "Миколаївський олійноекстракційний завод", яка проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2 а, кв. 10,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
16 квітня 2018 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, ОСОБА_1, будучи призначеною на посаду директора ТОВ "Миколаївський олійноекстракційний завод" з 02.07.2015 року, допустила порушення на вищевказаному підприємстві вимог ч. 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", що полягало у не працевлаштуванні осіб з інвалідністю, чим порушила ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлена, не з’явилася, про причини своєї неявки не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 2 статті 188-1 КУпАП передбачає відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи призначеною на посаду директора ТОВ "Миколаївський олійноекстракційний завод" з 02.07.2015 року, допустила порушення на вищевказаному підприємстві вимог ч. 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", що полягало у не працевлаштуванні осіб з інвалідністю, чим порушила ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Відповідно до акту за результатами проведення перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю № 14-441/001, загальна кількість працівників на ТОВ "Миколаївський олійноекстракційний завод" на день проведення перевірки становить 17 осіб, однак, особи з інвалідністю не працевлаштовані.
Ч. 1 ст. 19 Закону України " Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Ч. 9 ст. 19 Закону України " Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачає, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.
Однак, з пояснень директора ТОВ "Миколаївський олійноекстракційний завод" ОСОБА_1 вбачається, що на вказаному підприємстві за 2016 - 2017 роки звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів до фонду соціального захисту інвалідів не подавався через не працевлаштованість інвалідів за вказаний період. Проте, станом на 16.04.2018 року працюючий інвалід 2 групи проходить оформлення в ОК.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, який полягає у невиконанні посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, а також неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
При накладенні адміністративного стягнення враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, у зв’язку з чим суд вважає за необхідне та достатнє застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. 33, 283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Грошові кошти в рахунок сплати штрафу перерахувати на розрахунковий рахунок № 31111149700001, ОКПО 37992030, отримувач державний бюджет Центрального району, код 21081300, банк УДК у Миколаївській області, МФО 826013.
На підставі ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.
Грошові кошти у розмірі 352 грн. 40 коп. в рахунок сплати судового збору перерахувати на розрахунковий рахунок № 31111149700001, одержувач ГУК у м. Миколаїв/Центральний район/21081300, код одержувача 37992030, банк одержувача ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013.
Строк пред'явлення постанови суду до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва протягом 10 днів.
СУДДЯ Г. В. ПОДЗІГУН