
Справа№ 161/9410/18
Номер провадження: 2-а/161/412/18
У Х В А Л А
20 червня 2018 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа на стороні відповідача: ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправним, скасування рішення та зобов’язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернуся в суд з позовом до Міністерства оборони України, третя особа на стороні відповідача: ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправним, скасування рішення та зобов’язання вчинити дії.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що справу слід передати до іншого суду, з наступних підстав.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Предметом позову є оскарження дій Міністерства оборони України щодо відмови позивачу у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги як інваліду 2 групи, внаслідок травми, пов’язаної з виконанням обов’язків військової служби по захисту Батьківщини, оформлене протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 06.0.04.2018 року № 37.
Як визначено частиною 6 статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки у чинному процесуальному законодавстві не врегульовані дії суду у разі надходження адміністративного позову, який предметно підсудний іншому адміністративному суду, з метою недопущення порушення приписів статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині права сторони на розгляд її справи «судом, встановленим законом», суд дійшов висновку, що слід застосувати аналогію закону та використати положення процесуального закону, що регулюють дії суду у разі порушення позивачем правил територіальної підсудності.
Таким чином, враховуючи, що дана справа предметно підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду, тому її слід передати на розгляд саме цього суду.
На підставі наведеного, керуючись пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа на стороні відповідача: ОСОБА_2 обласний військовий комісаріат про визнання дій протиправним, скасування рішення та зобов’язання вчинити дії передати на розгляд ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк