Постанова № 75046328, 26.06.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2018
Номер справи
372/2954/15-а
Номер документу
75046328
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 372/2954/15-а Суддя (судді) першої інстанції: Зінченко О.М.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Лічевецького І.О., Степанюка А.Г., секретаря Антоненко К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави на Постанову Обухівського районного суду Київської області від 13 жовтня 2015 року за адміністративним позовом Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави до Обухівської районної ради Київської області, за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача - Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання незаконним та скасування Рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Обухівського районного суду Київської області від 13 жовтня 2015 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення про задоволення його позову повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників Сторін та Третьої особи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Відповідачем та Третьою особою подано Клопотання про залишення позовної заяви Першого заступника прокурора Київської області без розгляду у зв'язку з пропуском ним строку звернення до адміністративного суду.

Як зазначено Верховним Судом у його Постанові від 17 квітня 2018 року у даній справі, до Прокуратури Київської області Лист Державної інспекції сільського господарства в Київській області від 21.05.2015 року № 02-1-09/1272, що містив інформацію про виявлені порушення вимог чинного земельного законодавства при вивченні затвердженого оскаржуваним Рішенням проекту землеустрою, надійшов 03.06.2015 року; крім того, для вирішення питання щодо наявності поважних причин пропуску строку звернення до суду має значення, з яких підстав саме Державна інспекція сільського господарства в Київській області не звернулась до суду з відповідними позовними вимогами; тоді як судом апеляційної інстанції доводи прокурора щодо поважності таких причин не перевірено та не наведено їх при постановленні оскаржуваної Ухвали. Судом не встановлено присутності уповноваженого прокурора на сесії Обухівської районної ради при прийнятті оскаржуваного Рішення, що суттєво впливає на обізнаність компетентного органу щодо оспорюваного Рішення суб'єкта владних повноважень.

А відповідно до частини п'ятої ст. 353 Кодексу адміністративного судочинства України, висновки і мотиви, з яких скасовані рішення, є обов'язковими для суду першої або апеляційної інстанції при новому розгляді справи.

Згідно з частиною першою ст. 99, в чинній на час звернення з адміністративним позовом Кодексу адміністративного судочинства України редакції, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини другої ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України в цій же редакції, зокрема для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів; для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Згідно з частиною першою ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР (надалі - Закон №280/97-ВР), зокрема, сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно.

Відповідно до частини сімнадцятої ст. 46 Закону №280/97-ВР, сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Як зазначено Третьою особою в письмових поясненнях, 16.06.2014 року Головою Обухівської районної ради К.О. Шушаковим направлено Лист № 01-33/578 на адресу в.о. прокурора Обухівського району Савчука В.Ф., яким його запрошено взяти участь у пленарному засіданні 34 сесії Обухівської районної ради, що відбудеться 20.06.2014 року о 10 год. На сесії розглядалось, зокрема, Клопотання Підгірцівської сільської ради про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області. 14.10.2014 року Головою Обухівської районної ради К.О. Шушаковим направлено Лист № 01-33/976 на адресу прокурора Обухівського району Київської області Дикого Ю.О., яким його запрошено взяти участь у пленарному засіданні 37 сесії Обухівської районної ради 6 скликання, що відбудеться 17.10.2014 року о 10 год., до проекту порядку денного якої під №18 внесено питання щодо розгляду Клопотання Підгірцівської сільської ради про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області. Як вбачається з Протоколу № 37 від 17.10.2014 року сесії Обухівської районної ради, прокурор Обухівського району був присутній при розгляді зазначеного питання. Будь-якого рішення Відповідачем прийнято не було, а в пленарному засіданні зазначеної сесії оголошено перерву.

Як вбачається з Протоколу сесії Обухівської районної ради після оголошеної 17 жовтня 2014 року перерви у роботі від 25 листопада 2014 року № 37, прокурор Обухівської районної прокуратури Київської області на пленарному засіданні сесії Обухівської районної ради був відсутній.

Згідно з частиною першою ст. 59 Закону №280/97-ВР, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Відповідно до частини п'ятої ст. 59 Закону №280/97-ВР, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.

Оскаржене прокурором Рішення Відповідача офіційно оприлюднено 28 листопада 2014 року в газеті «Обухівський край» №91 (9679.

Згідно з п. 1 частини першої ст. 19 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII (надалі - Закон №1789-XII), предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам.

Відповідно до частини другої ст. 19 Закону №1789-XII, зокрема перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора.

А як зазначено прокурором в адміністративному позові, зазначене Рішення, про яке йому стало відомо саме з отриманого 03 червня 2015 року Листа Державної інспекції сільського господарства в Київській області від 21.05.2015 року № 02-1-09/1272, суперечить вимогам закону та порушує інтереси держави.

Як вбачається з Листа Державної інспекції сільського господарства в Київській області від 21.05.2015 року № 02-1-09/1272, нею розглянуто Лист Прокуратури Київської області від 22.04.2015 року №05/1-1216вих-15 про надання інформації щодо проведення перевірки законності Рішення Обухівської районної ради від 25.11.2014 року № 543.37.VI «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірні на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області» з долученням матеріалів перевірки. За результатами розгляду повідомлено, що Прокуратурою Обухівського району Листом від 13.08.2014 року № 2584вих-14 до Держсільгоспінспекції в Київській області направлено звернення постійної комісії з питань розвитку території, землекористування, будівництва, інвестицій та екології Обухівської районної ради стосовно законності рішень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади під час надання дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області та його погодження. Для повного, всебічного та об'єктивного розгляду порушених питань Держсільгоспінспекцією в Київській області Листом від 08.09.2014 року №02-4-09/5752, з метою вивчення та опрацювання на предмет відповідності чинному законодавству зазначеного проекту землеустрою, постійній комісії з питань розвитку території, землекористування, будівництва, інвестицій та екології Обухівської районної ради запропоновано надати його копію. Після надання представниками Обухівської районної ради на розгляд Держсільгоспінспекції в Київській області відповідної документації із землеустрою її було опрацьовано та Листом від 05.11.2014 року №02-4-09/6604 Голові постійної комісії з питань розвитку території, землекористування будівництва, інвестицій та екології Обухівської районної ради Коваленку В.І. надано відповідь.

Згідно з частиною першою ст. 152 Земельного кодексу України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, у сфері земельних відносин, належить організація та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року №459/2011 (надалі - Положення), Державна інспекція сільського господарства України (Держсільгоспінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Згідно з п. 5 Положення, Держсільгоспінспекція України та її посадові особи в межах своїх повноважень мають право, зокрема звертатися до органів прокуратури з клопотанням про подання позову до суду щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився; передавати до органів прокуратури, органів дізнання та досудового слідства акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину.

Відповідно до п. 6 Положення, Держсільгоспінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи - державні інспекції сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах.

Отже, Держсільгоспінспекція України та її територіальні органи не наділені повноваженнями щодо звернення до суду з адміністративним позовом.

Згідно з частиною другою ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України у зазначеній раніше редакції, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

У зв'язку з наведеним, колегія суддів дійшла висновку щодо визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Також, Третьою особою подано Клопотання про закриття апеляційного провадження у зв'язку з відсутністю у Позивача адміністративної процесуальної дієздатності, тому як згідно з п. 2 Наказу Генеральної прокуратури України «Про організацію роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді та їх захисту при виконанні судових рішень» від 28 травня 2015 року №6гн (надалі - Наказ), основними завданнями здійснення представництва в суді є, зокрема захист інтересів держави у випадках порушення або загрози їх порушення, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу та відповідно до п. 5 Наказу, прокурор при зверненні до суду з позовом (заявою, поданням) повинен обґрунтувати необхідність захисту інтересів держави та визначити орган, уповноважений здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, а в разі його відсутності - звертатися у статусі позивача.

Проте, згідно з частиною третьою ст. 48 в чинній на час звернення з адміністративним позовом Кодексу адміністративного судочинства України редакції, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Відповідно до частин першої, третьої ст. 361 Закону №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом; підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.

Згідно з п. 1 частини п'ятої ст. 361 Закону №1789-XII, за наявності підстав, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, з метою представництва громадянина або держави прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом звертатися до суду з позовами (заявами, поданнями).

Відповідно до частини другої ст. 60 в зазначеній Кодексу адміністративного судочинства України редакції, зокрема, прокурор, який звертається до адміністративного суду в інтересах держави, в позовній заяві (поданні) самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до адміністративного суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Крім того, як встановлено судом апеляційної інстанції, у Держсільгоспінспекції України та її територіальних органів відсутні повноваження щодо звернення до суду з адміністративним позовом.

У зв'язку з наведеним, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для залишення позову без розгляду або закриття апеляційного провадження.

Рішенням ХХХІV сесії VІ скликання Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області від 28 березня 2013 року затверджено матеріали Генерального плану сіл Підгірці та Романків Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, розроблені ДП «УкрНДІцивільсільбуд» з рекомендаціями та зауваженнями Київської обласної архітектурно-містобудівної ради; доручено Підгірцівському сільському голові укласти відповідну угоду з землевпорядною організацією, яка має відповідну ліцензію на землевпорядні та геодезичні роботи для внесення меж населених пунктів в натуру згідно матеріалів Генерального плану; доручено Підгірцівському сільському голові подати на затвердження Обухівської районної ради межі населених пунктів села Підгірні з площею 1960.24 га та села Романків з площею 450,77 га.

Рішенням ХХХVІ сесії VІ скликання Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області «Про надання дозволу на розроблення проекту із землеустрою щодо встановлення і зміни межі села Підгірці» від 26 квітня 2013 року, зокрема надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо встановлення та зміни меж населеного пункту села Підгірці, Підгірцівської сільської ради; доручено Підгірцівському сільському голові укласти відповідну угоду з землевпорядною організацією, яка має відповідну ліцензію на землевпорядні та геодезичні роботи для розроблення проекту із землеустрою щодо встановлення і зміни межі населеного пункту села Підгірці; вирішено проект землеустрою щодо встановлення та зміни меж населеного пункту села Підгірці Підгірцівської сільської ради подати на затвердження згідно чинного законодавства України.

Рішенням ХХХІХ сесії VІ скликання Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області від 12 липня 2013 року погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Романків та проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Підгірці, розроблений ТОВ «Геоземінвест» на основі Генерального плану сіл Підгірці та Романків Обухівського району Київської області; доручено Підгірцівському сільському голові передати на погодження уповноваженими органами державної влади, ініціювати проведення землевпорядної експертизи та на затвердження Обухівською районною радою проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Романків та проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж села Підгірці.

Розпорядженням Обухівської районної державної адміністрації Київської області «Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення с. Підгірці Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області» від 28 березня 2014 року погоджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, загальною площею 1960,24 га, згідно з яким передбачається розширити територію с.Підгірці за рахунок включення в межі с. Підгірці 1500,54 га земель державної власності Підгірцівської сільської ради.

Як вбачається з Висновку державної експертизи землевпорядної документації Управління державної землевпорядної експертизи Головного управління Держземагентства у Київській області від 10 квітня 2014 року №464-16е, затвердженого Заступником начальника Головного управління Держземагентства у Київській області, поданий на державну експертизу Проект із землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області в цілому відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам та оцінюється позитивно.

Рішенням Обухівської районної ради Київської області «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області» від 25 листопада 2014 року № 546.37.VI затверджено, розроблений Товариством з обмеженою відповідальністю «ГЕОЗЕМІНВЕСТ», проект землеустрою щодо встановлення (зміни) межі адміністративно-територіального утворення села Підгірці на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області; внесено зміни та встановлено межі села Підгірці Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області загальною площею 1960,24 га.

Згідно з п. 21 частини першої ст. 43 Закону №280/97-ВР, виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 10 Земельного кодексу України, до повноважень районних рад у галузі земельних відносин на території району належить: розпорядження землями на праві спільної власності відповідних територіальних громад; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони та використання земель; організація землеустрою та затвердження землевпорядних проектів; внесення до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад пропозицій щодо встановлення і зміни меж районів, міст; вирішення земельних спорів; встановлення та зміна меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Згідно зі ст. 173 Земельного кодексу України, межа району, села, селища, міста, району у місті - це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює територію району, села, селища, міста, району у місті від інших територій; межі району, села, селища, міста, району у місті встановлюються і змінюються за проектами землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць; проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів розробляються з урахуванням генеральних планів населених пунктів; включення земельних ділянок у межі району, села, селища, міста, району у місті не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, крім земельних ділянок, визначених частиною четвертою цієї статті; землі та земельні ділянки державної власності, включені в межі населеного пункту (крім земель, які не можуть передаватися у комунальну власність), переходять у власність територіальної громади. Рішення про встановлення меж населеного пункту та витяги з Державного земельного кадастру про межу відповідної адміністративно-територіальної одиниці та про відповідні земельні ділянки, право власності на які переходить до територіальної громади, є підставою для державної реєстрації права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Відповідно до частини другої ст. 174 Земельного кодексу України, рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про землеустрій» від 22 травня 2003 року №858-ІV (надалі - Закон №858-ІV), до повноважень районних рад у сфері землеустрою на території району належать: забезпечення реалізації державної політики в галузі використання та охорони земель; координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; організація землеустрою та затвердження землевпорядних проектів; вирішення інших питань у сфері землеустрою відповідно до закону.

Відповідно до частини першої ст. 25 Закону №858-ІV, документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації.

Згідно з частиною другою ст. 25 Закону №858-ІV, видами документації із землеустрою є, зокрема проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

Відповідно до ст. 30 Закону №858-ІV, погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом.

Згідно з частиною третьою ст. ст. 46 Закону №858-ІV, проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць включає: пояснювальну записку; завдання на виконання робіт; рішення про розроблення проекту землеустрою щодо встановлення або зміни меж адміністративно-територіальних одиниць; посвідчені в установленому порядку копії генерального плану населеного пункту, рішень про його затвердження (у разі зміни меж населеного пункту); викопіювання із схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальної одиниці (утворення), а у разі її відсутності - викопіювання із проекту формування територій сільських, селищних рад; викопіювання із кадастрових карт (планів) з відображенням існуючих (за їх наявності) та проектних меж адміністративно-територіальної одиниці; експлікація земель в існуючих (за їх наявності) та проектних межах адміністративно-територіальної одиниці; опис меж адміністративно-територіальних одиниць; матеріали погодження проекту; матеріали виносу меж адміністративно-територіальних одиниць в натуру (на місцевість) з каталогом координат їх поворотних точок.

Відповідно до частини шостої ст. 46 Закону №858-ІV, проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл, селищ, міст розробляються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради.

Згідно з частиною восьмою ст. 46 Закону №858-ІV, зокрема проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальної одиниці підлягає погодженню сільськими, селищними, міськими, районними радами, районними державними адміністраціями, за рахунок території яких планується здійснити розширення її меж.

Відповідно до частини десятої ст. 46 Закону №858-ІV, рішення про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць є одночасно рішенням про затвердження проектів землеустрою щодо їх встановлення (зміни).

Отже, оскаржене прокурором рішення Відповідача є правомірним, у зв'язку з чим підстави для задоволення адміністративного позову відсутні.

Згідно з п. 4 частини першої ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

А відповідно до частини другої ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, порушення норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення, якщо це порушення призвело до неправильного вирішення справи.

Судом першої інстанції порушено норми процесуального права щодо відмови у задоволенні адміністративного позову повністю у зв'язку з пропуском прокурором строку звернення до суду, проте це не призвело до неправильного вирішення справи по суті.

Керуючись ст.ст. 310, 316, 321, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави залишити без задоволення, а Постанову Обухівського районного суду Київської області від 13 жовтня 2015 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Верховного Суду.

Постанову складено в повному обсязі 27.06.2018 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Лічевецький І.О.

Степанюк А.Г.