
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/1760/18
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження
та призначення справи до судового розгляду
02 липня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. провів підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Сервіс-1» до Головного управління ДФС у Львівській області. Позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Львівській області щодо нарахування пені з податку на прибуток в розмірі 40687,82 грн. в інтегрованій картці ТОВ «Транс-Сервіс-1» з податку на прибуток;
- зобов’язати Головне управління ДФС у Львівській області вчинити дії щодо коригування даних (показників) інтегрованої картки ТОВ «Транс-Сервіс-1» з податку на прибуток, а саме: виключити з інтегрованої картки ТОВ «Транс-Сервіс-1» з податку на прибуток дані (запис, операцію) щодо нарахування пені з податку на прибуток в розмірі 40687,82 грн.
На стадії підготовчого провадження суддя провів засідання, заслухав пояснення представників сторін та отримав від учасників справи заяви по суті спору і з’ясував таке:
Офіс великих платників податків ДФС провів документальну планову виїзну перевірку ТзОВ «Транс-Сервіс-1» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 30.09.2017, та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2016 по 30.09.2017. За результатами цієї перевірки складено акт № 5/28-10-48-14/32602104 від 12.01.2018 (а.с. 49-51).
На підставі цього акта перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 24.01.2018 № НОМЕР_1, відповідно до якого ТзОВ «Транс-Сервіс-1» збільшено суму грошового зобов’язання з податку на прибуток в сумі 899644,50 грн., в тому числі за податковими зобов’язаннями в сумі 599763,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 299881,50 грн. (а.с. 9).
Визначені фіскальним органом податкові зобов’язання згідно з цим податковим повідомленням-рішенням ТзОВ «Транс-Сервіс-1» сплатило, що підтверджується платіжним дорученням № 240 від 30.01.2018 на суму 899644,50 грн. (а.с. 10).
Згідно з даними електронного кабінету платника податків від 03.02.2018 у ТОВ «Транс-Сервіс-1» виникла заборгованість по пені з податку на прибуток в розмірі 40687,82 грн. (а.с. 11). Позивач сплатив цю пеню відповідно до платіжного доручення № 23265 від 12.02.2018 (а.с. 12) та з метою отримання інформації про підстави нарахування цієї пені скерував Головному управлінню ДФС у Львівській області запит на отримання публічної інформації від 03.03.2018 № 01/03/03/2018 (а.с.13).
19.03.2018 Головне управління ДФС у Львівській області листом № 9947/10/13-01-14-13-12 «Про надання відповіді на запит на отримання публічної інформації» повідомило, що пеня в розмірі 40687,82 грн. нарахована відповідно до пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати виявленого актом перевірки заниження податкового зобов’язання за звітні (податкові) періоди, за які виявлено таке заниження.
Позивач зазначив, що визначені фіскальним органом за результатами перевірки грошові зобов’язання з податку на прибуток в розмірі 899644,50 грн. сплачені ТОВ «Транс-Сервіс-1» 30.01.2018 – тобто з дотриманням встановленого частиною першою пункту 57.3 статті 57 ПК України десятиденного строку сплати. Позивач стверджує, що у контролюючого органу не було правових підстав для нарахування пені, оскільки чинні положення Податкового кодексу України передбачають нарахування пені у разі прострочення сплати грошового зобов’язання та не передбачають нарахування пені за весь період заниження такого податкового зобов’язання.
Відповідач позов не визнає. Представник відповідача подав відзив на позовну заяву (а.с.32), просить суд відмовити в задоволенні позову ТОВ «Транс-Сервіс-1» в повному обсязі. Представник відповідач вважає, що нарахування пені здійснено правомірно у відповідності до норм пунктів 129.1.1, 129.3.1 статті 129 ПК України, просить у задоволенні позову відмовити. Крім цього зазначає, що оскільки нарахування пені відбулось за результатами документальної перевірки, яка проводилась Львівським управління Офісу великих платників податків ДФС України, вважає, що ГУ ДФС у Львівській області є неналежним відповідачем.
Позивач скористався своїм правом на подання відповіді на відзив (а.с. 44). Пояснив, що ТОВ «Транс-Сервіс-1» на 2018 рік не було включене до реєстру великих платників податків, тому з 01.01.2018 відповідно до вимог пункту 5 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку формування Реєстру великих платників податків» від 21.10.2015 № 911 позивача переведено на облік до територіального органу ДФС України за його місцезнаходженням – Пустомитівське відділення Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. З набранням чинності Законом України від 21.12.2016 № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» змінено функції контролюючих органів. Тому з 01.01.2018 відповідно до статті 191 ПК України контролюючим органом щодо позивача по адмініструванню податків, зборів, платежів є ГУ ДФС у Львівській області. Також позивач звернув увагу суду, що відповідач здійснив нарахування пені на підставі п.п. 129.1.2 п. 129.1 статті 129 ПК України в редакції, що була чинною до 01.01.2017. При цьому представник позивача пояснив, що за результатами податкових перевірок нарахування пені, починаючи з 01.01.2017 здійснюється у відповідності із положеннями п.п. 129.1.1 п. 129.1 статті 129 ПК України, до 01.01.2017 здійснювалося згідно із положеннями п.п. 129.1.2 п. 129.1 статті 129 ПК України. Відмінність цих редакцій полягала в тому, що чинна норма не передбачає нарахування пені за весь період заниження податкового зобов'язання, що було виявлено контролюючим органом в процесі проведення перевірки, на суму такого заниження. Застосування фінансової санкції до платника податків у вигляді нарахування пені за весь період заниження податкового зобов’язання на суму такого заниження передбачала попередня редакція п.п.129.1.2 п.129.1 ст. 129 ПК України.
Представник відповідача в продовженому після перерви підготовчому засіданні повідомив суд, що питання щодо належності відповідача знімається, оскільки оскаржувані дії дійсно вчинені відповідачем.
Сторони примирення не досягли.
Суд вважає, що підготовка справи до розгляду закінчена, а тому її слід призначити до розгляду в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 173, 180, 183, 205, 248, 256, 295 КАС України, суд –
У Х В А Л И В:
Підготовче провадження у справі закрити та призначити її до судового розгляду по суті, який відбудеться 24 липня 2018 року о 16:00 год. у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, перший поверх, зал засідань №13).
Судовий розгляд справи буде здійснювати суд у складі судді Москаля Ростислава Миколайовича одноособово.
Надіслати копію цієї ухвали учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Москаль Р.М.