Ухвала суду № 75044979, 02.07.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2018
Номер справи
813/2714/18
Номер документу
75044979
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про підтвердження наявності підстав

для представництва прокурором інтересів держави в суді

справа№813/2714/18

02 липня 2018 року м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І., перевіривши матеріали позовної заяви Заступника керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області до Стебницької міської ради Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення,-

в с т а н о в и в:

Заступник керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області (місцезнаходження: 82100, Львівська область, м.Дрогобич, вул.Шевченка, 29) звернувся до суду з позовом до Стебницької міської ради Львівської області (місцезнаходження: 82172, Львівська область, м.Стебник, вул.Мазепи,8), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (місцезнаходження: 79000, м.Львів, пр.Чорновола, 4), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення сесії Стебницької міської ради Львівської області №365 від 28.02.2018 «Про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди».

Відповідно до ч.3 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, вступає за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених ст.169 вказаного Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Згідно з ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює, зокрема, орган місцевого самоврядування, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Як передбачено ч.4 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво інтересів держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.

Суддя, вирішуючи питання про підтвердження наявності підстав для представництва Заступника керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області інтересів держави в суді, встановив наступне.

Обґрунтовуючи наявність підстав для представництва прокурором інтересів держави в суді, Заступник керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області посилається на те, що відповідач протиправно не виконує рішення сесії Стебницької міської ради Львівської області №365 від 28.02.2018 «Про надання дозволу на встановлення тимчасової споруди», не дотримання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про землеустрій» та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності площею 30,00кв.м. на вул.Грушевського в м.Стебнику.

З цих підстав, Заступник керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області вважає, що спір у справі порушує інтереси держави у сфері земельних правовідносин, містобудування та архітектури.

Суд встановив, що чинним законодавством України не визначено органу, який наділений повноваженнями на звернення до суду з позовом до Стебницької міської ради Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.

Аналіз, викладених в позовній заяві обставин, та доказів, поданих на їх обґрунтування, дає підстави суду вважати, що існує загроза порушення законних інтересів держави.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе підтвердити наявність підстав для представництва Заступником керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області інтересів держави в суді у справі за його позовом до Стебницької міської ради Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення.

Згідно з ч.4 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» наявність підстав для представництва може бути оскаржена відповідним суб'єктом владних повноважень.

Суддя зазначає, що у вказаному Законі не передбачено порядку та строків оскарження ухвали суду, якою вирішено питання про підтвердження наявності підстав для представництва прокурором інтересів держави у суді, а також набрання нею законної сили. КАС України також не врегульовано порядку та строку оскарження такої ухвали, а також набрання нею законної сили.

У зв'язку з вказаним, відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

З цих підстав, суддя вважає за можливе застосувати порядок та строки апеляційного оскарження, передбачені ст.ст.293-295 КАС України, а щодо набрання ухвалою суду законної сили - положення ст. 255 КАС України.

Керуючись ст. 53 КАС України, ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», суд, -

У Х В А Л И В :

підтвердити наявність підстав для представництва Заступником керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Львівської області інтересів держави в суді у справі за його позовом до Стебницької міської ради Львівської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Суддя Лунь З.І.