
Справа № 522/13147/17
Провадження №2-а/522/772/18
УХВАЛА
14 червня 2018 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого – судді Чернявської Л.М.
При секретарі судового засіданняТкаченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Одеси клопотання представника виконавчого комітету Одеської міської ради про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась 18 липня 2017 року до Приморського районного суду міста Одеси як адміністративного суду за правилами адміністративної юрисдикції з позовом до виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 18.09.2006 року №453 «Про реєстрацію об?єктів комунальної власності м. Одеси», в частині окремого об?єкту нежитлового фонду (підвального приміщення № 601, площею 45,1 кв.м., що розташоване за адресою: м. Одеса, вул.. Троїцька, 2, з тих підстав, що позивач є власником даного приміщення, а рішенні відповідача порушує її право власності та є підставою для звернення до суду Департаменту комунальної власності Одеської міської ради з вимогами про витребування у позивача, належного їй приміщення на користь територіальної громади м. Одеси.
Ухвалою суду від 19 липня 2017 року провадження по справі відкрито в порядку норм КАС України.
Представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі з тих підстав, що даний спір стосується захисту права приватної власності позивача, тобто є приватно-правовим, а тому справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
В судовому засіданні представник відповідача клопотання підтримала, просила закрити провадження у справі.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував проти закриття провадження у справі, посилаючись на те, що спірне рішення винесене відповідачем в порядку реалізації своїх управлінських функцій як суб?єктом владних повноважень.
Відповідно до Закону України від 03 жовтня 2017 року N 2147-VIII Кодекс адміністративного судочинства України викладено у новій редакції, який набрав чинності з 15.12.2017 року.
Згідно п. 10 ч.1 Перехідних Положень (розділ VІ) справи, провадження яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу адміністративного судочинства України (Законом України від 3 жовтня 2017 року N 2147-VIII), розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до п.3 ч.1. ст..19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Відповідно до п.1,2 ч.1 ст. 4 КАС України, адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв’язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Судом встановлено, що предмет спору по даній справі стосується рішення виконавчого комітету Одеської міської ради, яке прийнято відповідачем з метою впорядкування права комунальної власності на майно, яке належить територіальній громаді м. Одеси та яке потягло за собою, як вважає позивач, порушення її права приватної власності на нежитлове підвальне приміщення № 601, площею 45,1 кв.м., що розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 2.
Тобто, в даному випадку спір виник не з приводу здійснення виконавчим комітетом Одеської міської ради, як органом місцевого самоврядування, публічно-владних управлінських функцій, а з приводу дій відповідача як розпорядника об?єктів комунальної власності, в результаті чого у ОСОБА_1 виникла необхідність звернутися до суду за захистом свого цивільного права власності на майно, захист якого, відповідно до положень ст. 19 ЦПК України, відбувається за правилами цивільного судочинства.
Таким чином, суд робить висновок, що справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, так як дану справу належить розглядати за правилами цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст.4, 19, 238 КАС України,
УХВАЛИВ:
Провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення - закрити.
Роз?яснити позивачеві, що дану справу належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд міста Одеси протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Суддя Л.М. Чернявська