Рішення № 75025976, 24.05.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.05.2018
Номер справи
810/1035/18
Номер документу
75025976
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 травня 2018 року № 810/1035/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області та ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області щодо невключення у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015- 2017 роки для нарахування ОСОБА_1 пенсії за вислугу років: доплату за роботу в зоні відчуження, доплату за службу в нічний час; матеріальну допомогу на оздоровлення; індексацію;

- зобов'язати ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області включити у грошовий атестат та у довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015-2017 роки ОСОБА_1 для перерахунку пенсії за вислугою років: доплату за роботу в зоні відчуження, доплату за службу в нічний час; матеріальну допомогу на оздоровлення; індексацію, що нараховувались та виплачувались в період з 2015 по 2017 роки та у термін, передбачений пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 лютого 2007 року за №135/3402, направити їх до органу, що призначає пенсії;

- зобов’язати ОСОБА_2 управління пенсійного фонду України у Київській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 11 вересня 2017 року з урахуванням доплати за роботу в зоні відчуження; доплати за службу в нічний час; матеріальної допомоги на оздоровлення; індексації, що нараховувались та виплачувались в період з 2015 по 2017 роки та у термін, передбачений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 15 лютого 2007 року за №135/3402, виплатити в повному обсязі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з вересня 2017 року йому призначена пенсія за вислугою років в розмірі 54% від грошового забезпечення, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку зі звільненням зі служби за станом здоров'я. Так, позивач пояснює, що підставою для обчислення розміру пенсії є грошовий атестат, довідка про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015-2017 роки, які надаються ОСОБА_2 управлінням ДСНС у Київській області пенсійному органу для розрахунку пенсії. Однак, ОСОБА_2 управлінням ДСНС у Київській області безпідставно не були внесені до грошового атестату, довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015-2017 роки такі види грошового забезпечення позивача, як: доплата за роботу в зоні відчуження; доплата за службу в нічний час; матеріальна допомога на оздоровлення; індексація, що нараховувались та виплачувались в період з 2015 по 2017 роки, що призвело до порушення прав позивача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.03.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Представник відповідача,- ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області, в письмовому відзиві, поданому до суду, позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити в задоволенні позову з тих підстав, що пенсійний орган не наділений повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснює призначення та перерахунок пенсії виключно на підставі наданих ОСОБА_2 управлінням ДСНС України у Київській області документів: довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та грошового атестату. Крім цього, представник відповідача зазначив, що пенсія позивачу призначена згідно чинного законодавства, а доплата за роботу в зоні відчуження; доплата за службу в нічний час; матеріальна допомога на оздоровлення та індексація заробітної плати підлягають виплаті лише протягом встановленого проміжку часу, а тому не мають постійного характеру, з чого виплаває, що включення їх до грошового забезпечення при обчисленні пенсії не є можливим.

Представник відповідача,- ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, в письмовому відзиві, поданому до суду, позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити в задоволенні позову з тих підстав, що доплата за роботу в зоні відчуження; доплата за службу в нічний час; матеріальна допомога на оздоровлення та індексація не відносяться до місячного грошового забезпечення, як такі, що не є постійними виплатами, та з яких не сплачується єдині соціальні внески, а тому і не включаються до грошового атестату та довідки про види грошового забезпечення та премії. Стверджував, що дії відповідача відповідають чинному законодавству, тому підстави для визнання їх протиправними відсутні.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 до серпня 2017 року перебував на службі в Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області на посаді інженера відділення організації запобігання надзвичайним ситуаціям по Державному спеціалізованому підприємству "Чорнобильська АЕС" 11 державного пожежно-рятувального загону ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області.

З вересня 2017 року позивачу, відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції від 01 квітня 2015 року, що діяла на час призначення пенсії, призначена пенсія за вислугу років, в розмірі 54% від грошового забезпечення.

При обчисленні пенсії, ОСОБА_2 Управлінням Пенсійного фонду України у Київській області, до сум грошового забезпечення позивача включено: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в тому числі доплата, що пов’язана з ризиком для життя або здоров’я; надбавка за особливо важливі завдання, премія.

Підставою для обчислення розміру пенсії є грошовий атестат до довідка про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015-2017 роки, що надаються для розрахунку пенсії відповідачем,- ОСОБА_2 управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області.

Ураховуючи, що за час проходження служби позивачу нараховувались та виплачувались й інші види додаткового забезпечення (доплата за роботу в зоні відчуження; доплата за службу в нічний час; матеріальна допомога на оздоровлення та індексація), але вони не були внесені до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, премії, з яких обраховувалась пенсія, ОСОБА_1, останній, 30.11.2017 звернувся до ОСОБА_2 управління ДСНС у Київській області з заявою про включення вказаних доплат та надбавок до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015-2017 роки.

Листом від 29.12.2017 № 66/5/10921 ОСОБА_2 управління ДСНС у Київській області відмовило позивачу у внесенні до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, премії за 2015-2017 роки всіх перелічених вище доплат та надбавок, мотивуючи свою відмову тим, що вказані заявником виплати не є постійними та виплачуються за відпрацьований час, а тому не мають бути включені до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення.

Як наслідок, ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду у Київській області, позивачу, була призначена та нарахована пенсія без включення до неї доплати за роботу в зоні відчуження; доплати за службу у нічний час; матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації, що призвело до зменшення розміру призначеної пенсії.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом від 20.12.991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». (далі Закон № 2011-ХІІ)

Відповідно до підпунктів 1, 2 статті 9 Закону України від 20.12.991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцями достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян України з числа осіб, які перебували, зокрема, на військовій службі визначені Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". (далі - Закон № 2262-ХІІ)

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У постанові Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Отже, безумовною підставою для зарахування певного виду грошового забезпечення до розрахунку пенсії є періодичність такого забезпечення та сплата з нього єдиного внеску.

З метою повного, всебічного розгляду всіх обставин на яких ґрунтується позов, враховуючи кількість спірних видів додаткових грошових забезпечень, суд вирішив здійснювати дослідження кожного з них окремо.

Щодо позовних вимог про включення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, премії за 2015-2017 роки доплату за роботу у нічний час, суд зазначає наступне.

Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу закріплено у Постанові Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». (далі- Постанова № 1294)

Пунктом 11 Постанови № 1294 зобов'язано Міністерство праці та соціальної політики, Міністерство фінансів, інші державні органи упорядкувати у тримісячний строк перелік і розміри виплати додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

Так, з урахуванням особливостей проходження військової служби, Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 10.06.2008 № 447 було затверджено Інструкцію про виплату грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту. (далі - Інструкція)

Згідно з пунктами 1.2., 1.3 Інструкції грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту визначається залежно від посади, спеціального звання, кваліфікації, наукового ступеня, вченого звання, тривалості та умов служби.

До грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу належать: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Наведене дає підстави для висновку про те, що доплата за службу у нічний час є додатковим видом грошового забезпечення, який у разі періодичності його виплати та нарахування на нього єдиного внеску, входить до складових розрахунку пенсії.

Як убачається з матеріалів справи, доплата за службу в нічний час, за період з вересня 2015 року по серпень 2017 року здійснювалась позивачу щомісячно, з неї був сплачений єдиний внесок, що підтверджується довідкою від 06.02.2018 № 33, виданою ОСОБА_2 управлінням ДСНС України у Київській області.

З наведеного випливає, що вказаний вид додаткового грошового забезпечення мав постійний характер виплати та був об`єктом нарахування єдиного внеску, що зараховує його до видів грошового забезпечення, з числа яких обчислюється розмір пенсії.

Дана позиція суду, також, узгоджується з позицією Верховного Суду, яка зазначена в постанові від 11.11.2014 по справі №559/3342/14.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовна вимога про включення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, премії за 2015-2017 роки доплату за роботу у нічний час є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Щодо позовних вимог про включення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, премії за 2015-2017 роки матеріальну допомогу на оздоровлення, суд зазначає наступне.

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Законом №2011-ХІІ гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06. 2008 № 260 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329; далі - Інструкція № 260).

Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції № 260).

При цьому, згідно з пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги» (далі - Постанова № 393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Таким чином, матеріальна допомога на оздоровлення є одноразовим додатковим видом грошового забезпечення, яка відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з яких сплачується єдиний внесок та які враховуються при обчисленні пенсії.

Як установлено судом з довідки ОСОБА_2 управління ДСНС у Київській області від 06.02.2018 № 33, позивачу виплачувалась матеріальна допомога на оздоровлення у грудні 2015 року - 1029,00 грн., травні 2016 року - 3708, 26 грн., та травні 2017 року - 6615, 13 грн.

Крім того, на цей вид матеріальної допомоги нараховувався єдиний внесок.

Дана позиція суду, також, узгоджується з позицією Верховного Суду України, яка зазначена в постанові від 10.03.2015 по справі №21-70а15.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що матеріальна допомога позивача на оздоровлення має бути врахована при обчисленні пенсії.

Щодо позовних вимог про включення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення показника індексації, суд зазначає наступне.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України від 03.07.1991 №1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення». (далі - Закон №1282-XII)

Відповідно до статті першої Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Тобто, індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямованою на підтримання їх купівельної спроможності.

Аналіз зазначеної норми матеріального права дає підстави вважати, що індексація, яка є основним та єдиним важелем платоспроможності громадян, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Такі висновки суду відповідають правовим позиціям, викладеним у постановах Верховного Суду України від 10.03.2015 по справі № 21-70а15 та Вищого Адміністративного Суду України від 16.06.2015 по справі №к/800/16045.

Щодо позовних вимог про включення до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення, премії за 2015-2017 роки доплату за роботу в зоні відчуження, суд зазначає наступне.

Відповідно до статей 39,40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення та оплату праці військовослужбовців, які несуть службу на територіях радіоактивного забруднення.

Військовозобов'язаним, вільнонайманим, призваним та направленим для ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також тим, які несуть службу на територіях радіоактивного забруднення, оплата праці провадиться згідно з статтею 39 цього Закону за всі календарні дні роботи на підставі довідки, яка надається військовою частиною.

Приписи статті 39 вказаного Закону визначають, що громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Правова регламентація розмірів доплати особам, які працюють у зоні відчуження, у період з 01.01.2009 визначалася постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 №831.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок не сплачується з виплат в установленому розмірі особами, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи (крім надбавок та доплат до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених законодавством, за роботу на територіях радіоактивного забруднення, оплата додаткових відпусток, що надаються відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Окрім того, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не виключено в обчислення пенсії доплату, передбачену Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Тобто, доплата за роботу в зоні відчуження є додатковим видом грошового забезпечення, який є винятковою виплатою особам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи, у тому розумінні, що на таку виплату не нараховується єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Як зазначено в довідці від 06.02.2018 № 33, виданої позивачу ОСОБА_2 управлінням ДСНС у Київській області, доплата за роботу в зоні відчуження з вересня 2015 року по серпень 2017 року здійснювалась позивачу кожного місяця та її загальна сума становить 44670, 87 грн.

Однак, єдиний соціальний внесок на доплату за роботу в зоні відчуження не нараховувався.

За таких обставин, доплата за роботу в зоні відчуження не може враховуватись при розрахунку пенсії, оскільки має лише ознаку періодичності, але не є такою, на яку нараховувався єдиний внесок, а тому у відповідності до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», позовні вимоги у цій частині задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області про проведення перерахунку пенсії з урахування доплати за роботу в нічний час, доплату за роботу в зоні відчуження, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації, суд зазначає.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтерес юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

У цьому контексті, суд зазначає, що вимога позивача до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області є передчасною, з наступних підстав.

У відзиві на позовну заяву, пенсійний орган зазначив про відсутності його компетенції у визначенні складових грошового забезпечення позивача.

Суд погоджується з такими доводами відповідача, адже відповідно до пункту першого Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, всі документи для призначення та перерахунку пенсій готують уповноважені органи міністерств та відомств ( у даному випадку - ОСОБА_2 управління ДСНС України у Київській області) та передають їх органам, які призначають та перераховують пенсії.

Так, суд зазначає, що перерахунок пенсії на підставі довідки та грошового атестату позивача з урахування доплати за роботу в нічний час, доплати за роботу в зоні відчуження, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації є неможливим, так як включення таких виплат до довідки і грошового атестату є предметом даного адміністративного спору, а отже включення перелічених виплат ще не відбулось.

Тобто, враховуючи той факт, що підставою для визначення позивачу грошового забезпечення для призначення пенсії є лише грошовий атестат та довідка про додаткові види грошового забезпечення, премія жоден з яких не містить спірних додаткових виплат, вимоги до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України у Київській області є передчасними, оскільки порушення права позивача щодо перерахунку пенсії може мати місце лише у майбутньому, після внесення додаткових виплат до грошового атестату та відповідно довідки.

Дана позиція суду, також, узгоджується з позицією Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 № 7, в якому зазначено, що резолютивна частина рішення не повинна містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та зобов'язання його до вчинення чи утримання від вчинення дій на майбутнє.

За таких обставин, виходячи з системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині зобов'язання ОСОБА_2 управління ДСНС України у Київській області включити у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення, премії за 2015-2017 роки доплати за роботу у нічний час, матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації.

Частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Як підтверджується матеріалами справи, позивачем при зверненні до суду було сплачено судовий збір у розмірі 704, 80 грн.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, судові витрати підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 управління Міністерства надзвичайних ситуацій України у Київській області, у сумі пропорційній частині задоволених вимог, а саме 352, 40 грн.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області щодо невключення у грошовий атестат та довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015 - 2017 роки для нарахування ОСОБА_1 пенсії за вислугу років: суми доплат за службу в нічний час, суми матеріальної допомоги на оздоровлення та індексацію.

Зобов'язати ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області включити у грошовий атестат та у довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії за 2015-2017 роки ОСОБА_1 для перерахунку пенсії за вислугою років: суми доплат за службу в нічний час; матеріальну допомогу на оздоровлення; індексацію, що нараховувались та виплачувались в період з 2015 по 2017 роки та у термін, передбачений пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та направити їх до органу, що призначає пенсії.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_2 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області судовий збір у сумі 352 (триста п`ятдесят дві) грн. 40 коп.

У задоволені решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Василенко Г.Ю.