Ухвала суду № 75006977, 26.06.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2018
Номер справи
810/3108/18
Номер документу
75006977
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

26 червня 2018 року м. Київ №810/3108/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Селянського (фермерського) господарства «Меркурій» до Миронівського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання незаконними дій та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Селянське (фермерське) господарство «Меркурій» з позовом до Миронівського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання дій Миронівського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області щодо винесення податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501 незаконними та скасування податкове повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Згідно із ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною першою статті 4 Закону України “Про судовий збір” №3674-VI від 08.07.2011 передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем встановлюється ставка судового збору – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з абз.1 ч.3 ст.6 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Положеннями статті 7 Закону України “Про Державний бюджет на 2018 рік” № 2246-VIII від 07.12.2017 установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні, з 1 липня - 1841 гривня, з 1 грудня - 1921 гривня.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд:

- визнати дії Миронівського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області щодо винесення податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501 незаконними;

- скасувати податкове повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501, яким позивачу нараховано штраф у розмірі 2,07 грн.

Отже, позовна заява містить одночасно вимогу майнового характеру, сума судового збору за звернення з якою становить 1762,00 грн. та вимогу немайнового характеру, сума судового збору за звернення з якою також становить 1762,00 грн.

Таким чином, сума судового збору за звернення позивача з позовною заявою становить 3524,00 грн. (1762,00 грн. + 1762,00 грн.).

Позивачем в якості доказів часткової сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн. додано квитанцію №196 від 20.06.2018.

Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 1762,00 грн. (3524,00 грн. – 1762,00 грн.), який слід сплатити за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;

код банку отримувача (МФО):821018;

рахунок отримувача: 31213206784001;

код класифікації доходів бюджету: 22030101.

У рядку “призначення платежу” платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова “судовий збір за позовом”, ПІБ чи назва установи, організації позивача, “Київський окружний адміністративний суд”, код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).

Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі “Судова влада України” за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Так, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд визнати дії Миронівського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області щодо винесення податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501 незаконними.

Проте, суд звертає увагу позивача на те, що зі змісту податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501 вбачається, що спірне рішення було прийнято Миронівською об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міністерства доходів і зборів у Київській області, в той час як позивачем оскаржуються дії Миронівського відділення Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.

У зв’язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву із урахуванням вказаних судом зауважень.

Крім того, згідно із п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Суд звертає увагу позивача на те, що додані до позовної заяви копії податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501 та корінця до нього є нечитабельними, що унеможливлює ознайомлення зі змістом вказаних документів.

У зв’язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати належним чином засвідчені копії податкового повідомлення рішення від 03.09.2014 №0003461501 та його корінця у читабельному вигляді.

Згідно з ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка була чинна до 15.12.2017) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 3 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка була чинна до 15.12.2017) встановлено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до ч.1 ст.122 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка набула чинності 15.12.2017) позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до п.56.18 ст.56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Так, згідно з п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином для звернення до адміністративного суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення встановлюється спеціальний строк звернення з позовом до суду, який становить 1095 днів з дня отримання спірного податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до ч.6 ст.161 Кодексу адміністративно судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов’язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

У позовній заяві позивач зазначає про те, що про спірне податкове повідомлення-рішення він дізнався лише 24.04.2018.

Проте, з матеріалів справи вбачається, що позивач звертався до Головного управління ДФС у Київській області із заявою від 18.01.2018, у якій просив надати копію податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501.

Отже, станом на 18.01.2018 позивачу вже було відомо про прийняття спірного податкового повідомлення-рішення.

У зв’язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність уточнення інформації щодо дати, коли йому стало відомо про прийняття спірного податкового повідомлення-рішення.

При цьому, у разі пропуску строку звернення до суду з даною позовною заявою позивачу необхідно надати заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 1762,00 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного документу);

- надати уточнену позовну заяву (два примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень;

- надати заяву про поновлення строку звернення до суду та докази поважності причин його пропуску (у разі пропуску строку звернення до суду з позовною заявою).

- надати належним чином засвідчені копії податкового повідомлення-рішення від 03.09.2014 №0003461501 та корінця до спірного податкового повідомлення-рішення у читабельному вигляді.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.