
Справа № 815/1392/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Стефанова С.О.,
за участю секретаря судового засідання – Гунька О.В.,
позивача – ОСОБА_1,
представника позивача – ОСОБА_2 (за довіреністю),
представника відповідача – ОСОБА_3 (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов’язання провести розрахунок та виплату пенсії,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (надалі по тексту – позивач) звернувся до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (надалі по тексту відповідач або ГУПФУ в Одеській області), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:
- скасувати попередні розрахунки пенсії від 01.01.2017 року, від 01.01.2018 року, від 01.04.2012 року та від 01.01.2013 року;
- зобов’язати відповідача провести розрахунок призначеної йому пенсії згідно довідки Військового комісаріату та сплачувати пенсію в розмірі (станом на 31.12.2017 року) 3208,15 грн. та стягнути з відповідача збитки – різницю в пенсії за минулий час з урахуванням індексу інфляції у розмірі 101 937,10 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач в цілому зазначив, що згідно довідки від 27.07.2017 року йому стало відомо про складові з яких складається нарахована пенсія з січня 2007 року в сумі 1173,58 грн. ОСОБА_4 розрахунку призначення пенсії основний розмір пенсії - 62 % грошового забезпечення (вислуга років 24), проте це не відповідає дійсності, оскільки військовослужбовцям звільненим в запас за станом здоров'я нараховується 55% грошового забезпечення та по 3% за вислугу років за кожен рік, а саме 55% + 12% = 67%, тобто позивач вважає, що пенсія повинна складати 1268,22 грн., а відтак з січня 2007 року по грудень 2007 року включно йому не доплачено 1083,97 грн., про що йому стало відомо з довідки про призначення пенсійного забезпечення Одеського обласного військового комісаріату від 22.12.2017 року за № 8770. До довідки додано виписку з особової справи та довідка № 3/74 військової частини, які підтверджують звільнення позивача за станом здоров’я. ОСОБА_4 розрахунку викладеного позивачем у позові, усього заборгованість за виплатами пенсії за період з 01.01.2007 року по 31.12.2017 року з урахуванням інфляції складає 101 937,10 грн.
Ухвалою судді від 03.04.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Перше судове засідання призначено на 24 квітня 2018 року о 12:00 годині.
19 квітня 2018 року від представника відповідача через канцелярію суду (вхід. № 10697/18) надійшов відзив на позовну заяву, згідно яких відповідач позов не визнає та просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись в цілому на те, що оскільки ОСОБА_1 було звільнено за станом здоров'я у запас, а не у відставку, тому пенсію йому було правомірно призначено за вислугу 20 років: 50% + 12% (по 3 % за чотири роки), що склало 62% від грошового забезпечення. Також відповідач зазначив, що перерахунок пенсії проводиться головними управлінням Пенсійного фонду України лише на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка надається уповноваженим структурним підрозділом (Одеським обласним військовим комісаріатом), в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
02 травня 2018 року позивачем до суду подано уточнену позовну заяву, яка прийнята судом та пояснення на відзив.
19 червня 2018 року від представника відповідача до суду надійшли додаткові пояснення по справі № 815/1392/18.
У судовому засіданні позивач та його представник підтримала позовні вимоги та просили позовні вимоги задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позові та у поясненнях на відзив.
У судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнала та просила суд в задоволенні позову відмовити, посилаючись на обставини викладені у відзиві на позов та письмових поясненнях.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та відзив, перевіривши їх доказами, суд виходив з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що згідно довідки № 3/74 від 21.06.2001 року ВЛК військової частини А 3338 ОСОБА_1 визнано обмежено придатним до військової служби.
ОСОБА_4 з наказу заступника Міністра оборони України - командувача сухопутними військами Збройних Сил України від 21.08.2001 року №164 ОСОБА_1 було звільнено за пунктом 65 підпункту «в» «Тимчасового положення проходження військової служби особами офіцерського складу», затвердженого Указом Президента України від 13.05.1993 року № 174/93 (далі — Тимчасове положення), у запас за станом здоров'я.
Відповідно до пункту 64 Тимчасового положення, що діяло на час звільнення позивача з військової служби, звільнення осіб офіцерського складу з військової служби здійснювалося:
а) в запас, якщо вони не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров'я придатні до військової служби в мирний або воєнний час;
б) у відставку, якщо вони досягли граничного віку перебування в запасі або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров'я до військової служби із зняттям з військового обліку.
ОСОБА_4 пункту 65 Тимчасового положення офіцери можуть бути звільнені з військової служби:
а) за вислугою строку служби;
б) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Окремі категорії осіб офіцерського складу, перелік яких затверджується Міністром оборони України, за їх згодою можуть бути звільнені з військової служби за віком, якщо їм до досягнення встановленого граничного віку залишилося п'ять і менше років за умови наявності у них права на одержання пенсії за вислугу років.
Офіцери, у яких закінчився строк контракту і які досягли граничного віку перебування на військовій службі, можуть бути залишені на ній за їх згодою після укладення нового контракту, але не більш як до досягнення граничного віку перебування в запасі:
в) за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби;
г) у зв'язку зі скороченням штатів або з організаційними заходами в разі неможливості використання на військовій службі;
д) після закінчення строку контракту або у зв'язку з його розірванням;
е) через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
є) за службовою невідповідністю;
ж) у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили;
з) за власним бажанням за наявності вислуги не менш як п'ять років у календарному обчисленні на посадах офіцерського складу.
Як встановлено судом, пенсію за вислугу років у розмірі 62 % відповідних сум грошового забезпечення з 20.10.2001 року ОСОБА_1 було призначено Одеським обласним військовим комісаріатом у відповідності з ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (надалі по тексту – Закон № 2262-ХІІ).
Пунктом «а» статті 13 Закону №2262-XII в редакції, що діяла на день призначення позивачу пенсії, визначено, що пенсії за вислугу років особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Як встановлено судом, на момент звільнення вислуга років ОСОБА_1 склала 24 роки.
З огляду на те, що позивача було звільнено за станом здоров'я у запас, а не у відставку, суд вважає, правомірним призначення позивачу пенсії за вислугу 20 років: 50% + 12% (по 3 % за чотири роки), що склало 62% від грошового забезпечення.
Також суд зазначає, що уповноважені органи Пенсійного фонду України з 01.01.2007 року здійснюють функції щодо призначення (перерахування) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» на підставі статті 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян».
Розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції до органів Пенсійного фонду не належить; призначення та перерахунок пенсій органами Фонду здійснюються на підставі відомостей відповідних міністерств та відомств, які оформлені належним чином.
Головне управління є органом виконавчої влади, який відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України має право діяти лише у межах, передбачених чинним законодавством України.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі — Закон № 2262-XII), пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-XII (в редакції до 01.01.2017 року) пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначеної норми Закону № 2262-XII постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45), пунктом 1 якого визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пункти 2, 3 Порядку № 45 регламентують, що на підставі вищевказаного рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Таким чином, перерахунок пенсії проводиться головними управлінням Пенсійного фонду України лише на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка надається уповноваженим структурним підрозділом (Одеським обласним військовим комісаріатом), в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.
Як встановлено судом, позивач з 01.01.2007 року перебуває на обліку в головному управлінні та отримує пенсію за вислугу років у розмірі 62% грошового забезпечення.
Станом на 01.01.2007 року основний розмір пенсії позивача становив 1173,58 грн., що становило 62% від сум грошового забезпечення (1892,87 грн.): посадовий оклад — 167 грн.; оклад за військове звання 130 грн.; надбавка за вислугу років (35%) - 103,95 грн.; збільшення грошового забезпечення на 100% - 400,95 грн.; надбавка за таємність (15%) - 25,05 грн.; надбавка офер, прпор.1 класу (5%) - 8,35 грн.; надбавка за безперервну службу 70% - 584,71 грн.; премія 33,3% - 472,86 грн.
Кабінетом Міністрів України 07.11.2007 року прийнято постанову «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» № 1294 (далі - Постанова № 1294), яка набрала чинності 01.01.2008 року. Органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок усіх пенсій, призначених відповідно до Закону, з урахуванням підвищення окладів військовослужбовцям встановлених Постановою № 1294.
Судом встановлено, що на підставі зазначеного та довідки Одеського обласного військового комісаріату від 24.06.2008 року №5834 позивачу було здійснено з 01.01.2008 року перерахунок пенсії, основний розмір якої склав 1742,05 грн., що становить 62% від сум грошового забезпечення (2809,75 грн.): посадовий оклад 1100 грн.; оклад за військове звання 130 грн.; надбавка за вислугу років (35%) - 430,50 грн.; надбавка за таємність (15%) - 165 грн.; надбавка за кваліфікацію, в/сл 1 класу (4%) - 44 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50% - 830,25 грн.; премія 10% - 110 грн.
У період з 01.01.2008 року по 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України рішень щодо підвищення розмірів посадових окладів військовослужбовців чи введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які б призвели до перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону, не приймалось.
Поряд із вищевказаним Постановою Кабінетів Міністрів України від 11.09.2009 року №198 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» було встановлено у 2009 році з 1 квітня підвищення до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам (далі - підвищення), у розмірі 7,5 гривні, збільшуючи його з 1 липня - до 14,2 гривні, а з 1 жовтня - до 28,4 гривні.
23.04.2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Постанова №355), якою передбачено поетапне підвищення раніше призначених військових пенсій: з 01.07.2012 року підвищено до 11% основного розміру пенсій, з 01.09.2012 до 23% основного розміру пенсій та з 01.01.2013 до 35% основного розміру пенсій.
Постановою №355 встановлено, що розмір підвищень до пенсій не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону № 2262-XII, виходячи із грошового забезпечення, встановленого Постановою № 1294 за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, станом на 01.04.2012 року.
Як встановлено судом, в такому порядку на підставі наданої Одеським обласним військовим комісаріатом довідки від 21.05.2012 року №15625 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на 01.04.2012 року, сума якого становила 3689,75 грн., головним управлінням було нараховано підвищення позивачу до пенсії з 01.07.2012 року — 191,63 грн., з 01.09.2012 року — 400,68 грн., та з 01.01.2013 року — 545,60 грн.
Максимальний розмір підвищення пенсії у позивача становив 545,60 грн., та розрахований наступним чином:
- 3689,75 грн. х 62% = 2287,65 грн. - розмір пенсії, обчислених відповідно до Закону № 2262-XII, виходячи із грошового забезпечення, встановленого Постановою № 1294 за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу);
- 1742,05 грн. - основний розмір пенсії позивача, до якої здійснювалося підвищення;
- 2287,65 грн. - 1742,05 грн. = 545,60 грн. - максимальне підвищення до пенсії позивача.
При цьому суд звертає увагу, що згідно із Постановою №355 до пенсії позивача нараховувалося підвищення, а не здійснювався її перерахунок у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення.
Як вбачається із заявлених вимог, окрім іншого, позивач також просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії з 01.04.2012 року із врахуванням всіх видів грошового забезпечення, визначених довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 21.05.2012 року №15625 (посадовий оклад — 1100 грн., оклад за військове звання 130 грн., надбавка за вислугу років 430,50 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 830,25 грн., надбавки за таємність 165 грн., надбавка за кваліфікацію — 44 грн., премії 90% - 990 грн.).
При цьому суд вважає, що для розрахунку пенсії позивача з урахуванням премії в розмірі 90% (як то зазначено у довідці Одеського обласного військового комісаріату від 21.05.2012 року №15625), а не 10% (як здійснювало головне управління на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату від 24.06.2008 року №5834) не має правових підстав, оскільки Постанова №355 встановлює нарахування підвищення до пенсії, а не здійснення перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. № 2262-XII усі призначені за вказаним Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
ОСОБА_4 з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
З огляду на вказану норму права підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 01 січня 2013 року до 35 відсотків розміру пенсій.
При цьому, постановою Кабінету Міністрів України № 355 визначено, що розмір пенсії, обчислений з урахуванням підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007р. №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.
Проаналізувавши зміст постанови № 355, суд приходить до висновку, що зазначеною постановою Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Довідка Одеського обласного військового комісаріату від 21.05.2012 року №15625, на яку посилається позивач, не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки вона враховує граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень.
Слід зазначити й те, що зміна відсотків премії з 10% до 90% (про що зазначено у довідці), не є безпосередньо підставою для перерахунку пенсії військовослужбовців з підстав того, що наведені зміни носять індивідуальний характер і залежать від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що працювали на цій посаді в попередні роки.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06.03.2018 року по справі №173/1242/17.
ОСОБА_4 ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку
ОСОБА_4 з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Судові витрати розподілити за правилами ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 242-246 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про зобов’язання провести розрахунок та виплату пенсії – відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 27 червня 2018 року.
Суддя С.О. Cтефанов