Ухвала суду № 74989167, 25.04.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2018
Номер справи
815/3607/17
Номер документу
74989167
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 квітня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/3607/17

Категорія: 5.1.2 Головуючий в 1 інстанції: Іванов Е. А.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого: судді-доповідача ОСОБА_1

суддів: Коваля М.П., Кравця О.О.

за участю секретаря судового засідання – Алексєєвої Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління Держпраці в Одеській області звернулось та комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» про примирення у справі за апеляційною скаргою комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» на постанову від 10 листопада 2017 року, ухвалену Одеським окружним адміністративним судом у складі головуючого - судді Іванова Е.А., у справі за адміністративним позовом Головного управління Держпраці в Одеській області до комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -

ВСТАНОВИВ:

07 лютого 2017 року Головне управління Держпраці в Одеській області звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка», в якому просило суд:

- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» шляхом зобов'язання відповідача повністю зупинити виконання

- газонебезпечних робіт;

- робіт у вибухопожежнонебезпечних зонах;

- робіт в колодязях, траншеях, котлованах, колекторах, замкнутому просторі;

- земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій;

- зварювальних робіт;

- ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3м; робіт з експлуатації і ремонту водозбірних споруд;

- робіт по експлуатації підстанції 35/10 кВ “Сергіївка” з трансформаторами 2x4,0 МВА; комплектної трансформаторної підстанції зовнішньої установки-2 (КТПН-2) КТПН-5; КТПН-10; КТПН-11; КТПН-12; КТПН-13; КТПН-1229; закритої трансформаторної підстанції-20; КТПН-1116; закритої трансформаторної підстанції-1224; КТПН-1234; КТПН-1245; КТПН-1522; закритої трансформаторної підстанції-4 (далі - ЗТП); ЗТП-63; трансформаторної підстанції-7; ЗТП-8; ЗТП-14; ЗТП-15; ЗТП-16; ЗТП-17; ЗТП-18; ЗТП-31; ЗТП-32; ЗТП-33; ЗТП-34; ЗТП-35; ЗТП-36; ЗТП-37; ЗТП-38; ЗТП-39; ЗТП-43; ЗТП-44; ЗТП-45; ЗТП-46; ЗТП-47; ЗТП-1263; розподільчої підстанції-2; ЗТП-42; ЗТП-41; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання “ПЛ-10 ПС 35/10 кВ “Сергіївка”, ЗхА-50, довжиною 1100 м; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання “РП-1 ПС 35/10 кВ “Сергіївка”,ЗхА-50, довжиною 480 м; кабельної лінії електропередачі 10 кВ сумарною довжиною 38057 м;

- робіт з технічного обслуговування, ремонту, і перевірки технічного стану транспортних засобів;

- допуск до роботи працівників підприємства, які не пройшли навчання та перевірку знань;

- допуск до роботи без проходженням водіями перед рейсового медичного огляду; допуск до роботи працівників, які не забезпеченні 313;

- експлуатацію ліфтів реєс.№№5497, 5496, 5530, 5529, 3422, 3423, 3424, 4046, 4047, 4048, 5047, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 6841, 6437, 4668, 4669, 4436, 4435, 4649 та ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород-дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9, у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.

Постановою від 10 листопада 2017 року, ухваленою в порядку скороченого провадження, Одеський окружний адміністративний суд задовольнив адміністративний позов в повному обсязі.

Не погоджуючись з постановою суду комунальне підприємство «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржену постанову та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.

Вимоги апеляційної скарги апелянт обґрунтовує тим, що суд першої інстанції допустив не повне з’ясування обставин справи, оскільки зупинення виконання перелічених у постанові робіт може призвести до повної зупинки роботи селища Сергіївка. Також апелянт зазначає, що суд першої інстанції не прийняв до уваги те, що зауваження до роботи ліфтів не є надто суттєвими, але при повній зупинці ліфтів буде ускладнено пересування деяких категорій населення: дітей пенсіонерів та інвалідів.

Зазначає апелянт також і те, що керівництво комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» робить усе можливе щоб усунути недоліки зазначені в акті перевірки.

До початку апеляційного розгляду справи від апелянта надійшло клопотання про прийнятті та затвердження заяви про примирення сторін, до якої додана заява про примирення сторін у справі №818/3607/17, яка підписана уповноваженими особами Головного управління Держпраці в Одеській області та комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» (т. 2 а.с. 38, 39-42). Також до апеляційного суду надійшло клопотання позивача про прийняття та затвердження заяви про примирення сторін у справі № 815/3607/17 (т. 2 а.с. 45).

За умовами заяви про примирення:

- Головне управління Держпраці в Одеській області (код ЄДРПОУ 39781624, місцезнаходження: 65044, Одеська область місто Одеса, проспект Шевченка, будинок 2), за умов виконання комунальним підприємством «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» заяви про примирення, більше не вимагає застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» (код за ЄДРПОУ: 37645598, адреса - вул. Лісна, буд. 2, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67780), шляхом зобов'язання комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» повністю зупинити виконання газонебезпечних робіт; робіт у вибухопожежнонебезпечних зонах; робіт в колодязях, траншеях, котлованах, колекторах, замкнутому просторі; земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій; зварювальних робіт; ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3м; робіт з експлуатації і ремонту водозбірних споруд; робіт по експлуатації підстанції 35/10 кВ «Сергіївка» з трансформаторами 2x4,0 МВА; комплектної трансформаторної підстанції зовнішньої установки-2 (далі - КТПН); КТПН-5; КТПН-10; КТПН-11; КТПН-12; КТПН-13; КТПН-1229; закритої трансформаторної підстанції-20; КТПН-1116; закритої трансформаторної підстанції-1224; КТПН-1234; КТПН-1245; КТПН-1522; закритої трансформаторної підстанції-4 (далі - ЗТП); ЗТП-63; трансформаторної підстанції-7; ЗТП-8; ЗТП-14; ЗТП-15; ЗТП-16; ЗТП-17; ЗТП-18; ЗТП-31; ЗТП-32; ЗТП-33; ЗТП-34; ЗТП-35; ЗТП-36; ЗТП-37; ЗТП-38; ЗТП-39; ЗТП-43; ЗТП-44; ЗТП-45; ЗТП-46; ЗТП-47; ЗТП-1263; розподільчої підстанції-2; ЗТП-42; ЗТП-41; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання “ПЛ-10 ПС 35/10 кВ «Сергіївка», ЗхА-50, довжиною 1100 м; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання “РП-1 ПС 35/10 кВ «Сергіївка», ЗхА-50, довжиною 480 м; кабельної лінії електропередачі 10 кВ сумарною довжиною 38057 м; робіт з технічного обслуговування, ремонту, і перевірки технічного стану транспортних засобів; допуск до роботи працівників підприємства, які не пройшли навчання та перевірку знань; допуск до роботи без проходженням водіями перед рейсового медичного огляду; допуск до роботи працівників, які не забезпеченні ЗІЗ; експлуатації ліфтів реєс.№№5497, 5496, 5530, 5529, 3422, 3423, 3424, 4046, 4047, 4048, 5047, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 6841, 6437, 4668, 4669, 4436, 4435, 4649 та ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород-дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9;

- комунальне підприємство «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» (код за ЄДРПОУ: 37645598, адреса - вул. Лісна, буд. 2, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67780), зобов’язано добровільно, у строк до 07 вересня 2018 року виконати ряд організаційно-технічних заходів з метою усунення порушень, які зазначені в акті перевірки комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» від 23 червня 2017 року № 15/14.3/06-673, а саме:

№ з/пЗміст порушення, вказаного в адміністративному позові1. (п. 1 Акту)Підприємство не отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах; роботи в колодязях, траншеях, котлованах, коллекторах, замкнутому просторі; земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій; зварювальні роботи;2. (п.2 Акту)Підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме: - посудин, що працюють під тиском понад 0.05 МПа.3. (п. 57 Акту)Дозвіл на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В відсутній.4. (п. 58 Акту)Дозвіл на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою понад 1000 В відсутній.5. (п. 59 Акту)Експертний висновок спеціалізованої організації щодо можливості подальшої експлуатації електроустановок, які вичерпали свій ресурс, відсутній.6. (п. 60 Акту)Протоколи профілактичних випробувань та вимірювань електрообладнання та електромереж відсутні.7.(п. 108 Акту)Начальник транспортної дільниці ОСОБА_2 не пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, що входять до його функціональних обов'язків безпосередньо на підприємстві, а саме: ЗУ № 2694, НПАОП 0.00-1.71-13 "Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями", «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» НПАОП 0.00-1.62-12 та іншими нормативно - правовими актами.8. (п. 109 Акту)Керівником підприємства допущені до виконання робіт працівники, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, які вони виконують, а саме ЗУ № 2694. НПАОП 0.00- 1.71-13 "Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями", «Правила охорони праці на автомобільному транспорті» НПАОП 0.00-1.62-12 та іншими нормативно - правовими актами.9. (п. 120 Акту)Організація роботи з технічного обслуговування, ремонту і перевірки технічного стану транспортних засобів проводитися з порушенням вимог Правил та інших нормативно-правових актів, а порядок проведення технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів з порушенням Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту , затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 30 березня 1998 року №102 зареєстровано п. у Мін'юсті 28.04.1998 р. за № 268/2708.10.(п. 136 Акту)Закінчився термін служби ліфтів реєс.№№5496, 5530, 5529, 4046, 4047, 4048, 5047, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 4668, 4669, 4436. 4435 та ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород- Дністровський, смт. Сергіївка. вул. Шкільна. 9. Експертне обстеження відповідно до п.21 НПАОП 0.00-6.18-2004 не проведено.11. (п. 137 Акту)Позачерговий технічний огляд після експертного обстеження ліфтів реєс. № 3422, 3423, 3424, 4649 відповідно до п.10 НПАОП 0.00-6.18- 2004 силами уповноваженої організації не проведено.12.(п. 138 Акту)Відсутній паспорт ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна. 9. Відомості про взяття на облік та проведення технічного огляду зазначеного ліфта відсутні.13.(п. 139 Акту)Не усунені дефекти, виявлені під час проведення експертного обстеження ліфта реєс.№4649.- комунальне підприємство «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» (код за ЄДРПОУ: 37645598, адреса - вул. Лісна, буд. 2, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67780), зобов’язано письмово поінформувати Головне управління Держпраці в Одеській області про усунення кожного порушення, зазначеного в п. 1, п. 2, п. 57, п. 58, п. 59, п. 60, п. 108, п. 109, п. 120, п. 136, п. 137, п. 138, п. 139 Акта перевірки від 23 червня 2017 року № 15/14.3/06-673, протягом семи робочих днів після закінчення терміну усунення порушень (07 вересня 2018 року).

У разі не виконання комунальним підприємством «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» (код за ЄДРПОУ: 37645598, адреса - вул. Лісна, буд. 2, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67780), у строк до 07 вересня 2018 року умов заяви про примирення, Головне управління Держпраці в Одеській області (код ЄДРПОУ 39781624, місцезнаходження: 65044, Одеська область місто Одеса, проспект Шевченка, будинок 2), у строки встановлені Законом України «Про виконавче провадження» має право звернутись до органів Державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 18 квітня 2018 року у справі № 815/3607/17, яка є виконавчим документом, та повного зупинення (до виконання умов примирення) комунальним підприємством «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» (код за ЄДРПОУ: 37645598, адреса - вул. Лісна, буд. 2, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67780), виконання газонебезпечних робіт; робіт у вибухопожежнонебезпечних зонах; робіт в колодязях, траншеях, котлованах, колекторах, замкнутому просторі; земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій; зварювальних робіт; ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3м; робіт з експлуатації і ремонту водозбірних споруд; робіт по експлуатації підстанції 35/10 кВ «Сергіївка» з трансформаторами 2x4,0 МВА; комплектної трансформаторної підстанції зовнішньої установки-2 (далі - КТПН); КТПН-5; КТПН-10; КТПН-11; КТПН-12; КТПН-13; КТПН-1229; закритої трансформаторної підстанції-20; КТПН-1116; закритої трансформаторної підстанції-1224; КТПН-1234; КТПН-1245; КТПН-1522; закритої трансформаторної підстанції-4 (далі - ЗТП); ЗТП-63; трансформаторної підстанції-7; ЗТП-8; ЗТП-14; ЗТП-15; ЗТП-16; ЗТП-17; ЗТП-18; ЗТП-31; ЗТП-32; ЗТП-33; ЗТП-34; ЗТП-35; ЗТП-36; ЗТП-37; ЗТП-38; ЗТП-39; ЗТП-43; ЗТП-44; ЗТП-45; ЗТП-46; ЗТП-47; ЗТП-1263; розподільчої підстанції-2; ЗТП-42; ЗТП-41; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання «ПЛ-10 ПС 35/10 кВ «Сергіївка», ЗхА-50, довжиною 1100 м; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання «РП-1 ПС 35/10 кВ «Сергіївка», ЗхА-50, довжиною 480 м; кабельної лінії електропередачі 10 кВ сумарною довжиною 38057 м; робіт з технічного обслуговування, ремонту, і перевірки технічного стану транспортних засобів; допуск до роботи працівників підприємства, які не пройшли навчання та перевірку знань; допуск до роботи без проходженням водіями перед рейсового медичного огляду; допуск до роботи працівників, які не забезпеченні ЗІЗ; експлуатації ліфтів реєс.№№5497, 5496, 5530, 5529, 3422, 3423, 3424, 4046, 4047, 4048, 5047, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 6841, 6437, 4668, 4669, 4436, 4435, 4649 та ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород-дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9.

Заслухавши суддю доповідача, пояснення представника апелянта та представника позивача, розглянувши та обговоривши доводи заяви про примирення сторін, апеляційний суд вважає, що подана сторонами заява про примирення не може бути задоволена.

Відповідно до ч. 1 ст. 190 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов’язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб’єкта владних повноважень.

Апеляційний суд встановив, що за умовами заяви про примирення (п.п. 2.1) Головне управління Держпраці в Одеській області не вимагає застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» шляхом зобов'язання комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» повністю зупинити виконання газонебезпечних робіт; робіт у вибухопожежнонебезпечних зонах; робіт в колодязях, траншеях, котлованах, колекторах, замкнутому просторі; земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій; зварювальних робіт; ремонтних, монтажних, будівельних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3м; робіт з експлуатації і ремонту водозбірних споруд; робіт по експлуатації підстанції 35/10 кВ “Сергіївка” з трансформаторами 2x4,0 МВА; комплектної трансформаторної підстанції зовнішньої установки-2 (далі - КТПН); КТПН-5; КТПН-10; КТПН-11; КТПН-12; КТПН-13; КТПН-1229; закритої трансформаторної підстанції-20; КТПН-1116; закритої трансформаторної підстанції-1224; КТПН-1234; КТПН-1245; КТПН-1522; закритої трансформаторної підстанції-4 (далі - ЗТП); ЗТП-63; трансформаторної підстанції-7; ЗТП-8; ЗТП-14; ЗТП-15; ЗТП-16; ЗТП-17; ЗТП-18; ЗТП-31; ЗТП-32; ЗТП-33; ЗТП-34; ЗТП-35; ЗТП-36; ЗТП-37; ЗТП-38; ЗТП-39; ЗТП-43; ЗТП-44; ЗТП-45; ЗТП-46; ЗТП-47; ЗТП-1263; розподільчої підстанції-2; ЗТП-42; ЗТП-41; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання “ПЛ-10 ПС 35/10 кВ “Сергіївка”, ЗхА-50, довжиною 1100 м; повітряної лінії електропередачі-10 кВ приєднання “РП-1 ПС 35/10 кВ “Сергіївка”,ЗхА-50, довжиною 480 м; кабельної лінії електропередачі 10 кВ сумарною довжиною 38057 м; робіт з технічного обслуговування, ремонту, і перевірки технічного стану транспортних засобів; допуск до роботи працівників підприємства, які не пройшли навчання та перевірку знань; допуск до роботи без проходженням водіями перед рейсового медичного огляду; допуск до роботи працівників, які не забезпеченні ЗІЗ; експлуатації ліфтів реєс.№№5497, 5496, 5530, 5529, 3422, 3423, 3424, 4046, 4047, 4048, 5047, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 6841, 6437, 4668, 4669, 4436, 4435, 4649 та ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород-дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9

Апеляційний суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону праці» Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» встановлено, що державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.

Державна політика в галузі охорони праці базується на таких принципах, зокрема, як пріоритет життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення суцільного технічного контролю за станом виробництв, технологій та продукції, а також сприяння підприємствам у створенні безпечних та нешкідливих умов праці; комплексного розв'язання завдань охорони праці на основі загальнодержавної, галузевих, регіональних програм з цього питання та з урахуванням інших напрямів економічної і соціальної політики, досягнень в галузі науки і техніки та охорони довкілля; соціального захисту працівників, повного відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань; встановлення єдиних вимог з охорони праці для всіх підприємств та суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності та видів діяльності; інформування населення, проведення навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за принципами, зокрема пріоритетності безпеки у питаннях життя і здоров'я людини, функціонування і розвитку суспільства, середовища проживання і життєдіяльності перед будь-якими іншими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності та здійснення державного нагляду (контролю) на основі принципу оцінки ризиків та доцільності.

Апеляційний суд зазначає, що за результатами перевірки, відповідно до акта від 23.06.2017 року №15/14.3/06-673 встановлено 156 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, з яких 23 створює загрозу життю та здоров’ю людей, а саме:

1) підприємство не отримало дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:

- газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах;

- роботи в колодязях, траншеях, котлованах, коллекторах, замкнутому просторі;

- земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій;

- зварювальні роботи;

2) підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме:

- посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа;

3) декларація відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки для виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:

- ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 м, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5м і більше над поверхнею грунту, з перекриття або робочого настилу та робіт, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників; експлуатація і ремонт водозбірних споруд, в Головному управлінні Держпраці не зареєстрована;

4) посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці;

5) працівники підприємства не пройщли навчання та перевірку знань по Правилам техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених місць;

6) працівник полігону ТПВ не вдягнений в сигнальний жилет або нарукавну пов’язку;

7) працівники, зайняті на роботах із підвищеною небезпекою,а саме - зварювальні роботи, не пройшли щорічне навчання, а також перевірку знань відповідних нормативно - правових актів з охорони праці;

8) робітники, які обслуговують балони, не пройшли щорічне навчання та не проінструктовані;

9) дозвіл на виконання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В відсутній;

10) дозвіл на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж, технологічного електрообладнання напругою понад 1000 В відсутній;

11) експертний висновок спеціалізованої організації щодо можливості подальшої експлуатації електроустановок, які вичерпали свій ресурс, відсутній;

12) протоколи профілактичних випробувань та вимірювань електрообладнання та електромереж відсутні;

13) начальник транспортної дільниці ОСОБА_2 не пройшлов навчання та перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, що входять до його функціональних обов'язків безпосередньо на підприємстві, а саме: ЗУ № 2694, НПАОП 0.00-1.71-13 "Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями", “Правила охорони праці на автомобільному транспорті” НПАОП 0.00-1.62-12 та іншими нормативно - правовими актами;

14) керівником підприємства допущені до виконання робіт працівники, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, які вони виконують, а саме ЗУ № 2694, НПАОП 0.00-1.71-13 "Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями", “Правила охорони праці на автомобільному транспорті” НПАОП 0.00-1.62-12 та іншими нормативно - правовими актами;

15) організація роботи з технічного обслуговування, ремонту і перевірки технічного стану транспортних засобів проводитися з порушенням вимог Правил та інших нормативно-правових актів, а порядок проведення технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів з порушенням Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту , затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 30 березня 1998 року №102 зареєстровано п. у Мін'юсті 28.04.1998 р. за № 268/2708;

16) водії, які виїжджають на лінію, не проходять перед рейсовий медичний огляд з відміткою в подорожньому листі;

17) не забезпечено регулярне придбання взуття, 313 відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці;

18) не отримано дозвіл територіального органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охороні праці (Головне управління Держпраці в Одеській області) на експлуатацію машин підвищеної небезпеки - ліфтів реєс.№№5497, 5496, 5530, 5529, 3422, 3423, 3424, 4046, 4047, 4048,. .5042, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 6841, 6437, 4668, 4669, 4436, 4435, 4649 та ліфта, встановленого за адресою: Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9;

19) закінчився термін служби ліфтів реєс.№№5496, 5530, 5529, 4046, 4047, 4048, 5047, 5048, 5049, 4637, 4638, 4639, 4668, 4669, 4436, 4435 та ліфта, встановленного за адресою: Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9. Експертне обстеження відповідно до п.21 НПАОП 0.00-6.18-2004 не проведено;

20) позачерговий технічний огляд після експертного обстеження ліфтів реєс.№ 3422, 3423, 3424, 4649 відповідно до п.10 НПАОП 0.00-6.18-2004 силами уповноваженої організації не проведено;

21) відсутній паспорт ліфта, встановленного за адресою: Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, смт. Сергіївка, вул. Шкільна, 9. Відомості про взяття на облік та проведення технічного огляду зазначеного ліфта відсутні;

22) не усунені дефекти, виявлені під час проведення експертного обстеження ліфта реєс.№4649;

23) не призначений наказом працівник, відповідальний за організацію експлуатації ліфтів, який пройшов навчання з охорони праці і перевірку знань Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів (НПАОП №0.00-1.02-08).

Оскільки виявлені порушення створюють загрозу життю та здоров’ю людей, враховуючи принципі державної політики в галузі охорони праці та те, що людина, її життя та здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України), апеляційний суд дійшов висновку, що умови примирення суперечать закону та порушують права третіх осіб, зокрема права на належні, безпечні і здорові умови праці (ст. 43 Конституції України), право на охорону здоров’я (ст. 49 Конституції України), право на безпечне життя (ст. 50 Конституції України).

За таких обставин, апеляційний суд дійшов висновку про відмову у затвердженні умов примирення , оскільки запропоновані сторонами умови примирення суперечать закону та порушують охоронювані законом інтереси інших осіб.

Керуючись ст. ст. 3, 19, 43, 49, 50 Конституції України, ст. ст. 2-10, 71-77, ч. 1 п. 1 ч. 6 ст. 190, ст. 248, ст. 314, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ч. 3 ст. 328 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у затвердженні умов примирення Головного управління Держпраці в Одеській області та комунального підприємства «Житлово-комунальне господарство смт. Сергіївка» у справі № 815/3607/17.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий: суддя-доповідач ОСОБА_1

суддя М.П.Коваль

суддя О.О.Кравець