
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
19 червня 2018 р. № 820/3919/18
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Ділбаряна А.О.,
за участю законного представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Самойленка П.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 61091, код НОМЕР_1) до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради (просп. Льва Ландау, буд. 48, м. Харків, 61060, код ЄДРПОУ 03196653) про визнання дій та бездіяльності протиправними, скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_3, з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради , в якому просить суд:
- визнати дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради щодо анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3 протиправними;
- скасувати наказ Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради № 133 від 15.11.2017 про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради взяти на облік та видати довідку про взяття на облік ОСОБА_3, як внутрішньо переміщену особу та внести відповідні дані до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб;
- визнати бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради щодо невиплати призначеної щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі малолітній дитині ОСОБА_3 протиправною;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, як уповноваженому представнику сім'ї щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання відповідно до заяви від 04.08.2017, починаючи з дня подачі заяви, призначену на ОСОБА_3.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що разом з чоловіком вони виїхали з м. Луганськ та стали на облік в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногорського району Харківської міської ради як ВПО. Позивач разом із чоловіком у 2017 році усиновили дитину. 04.08.2017 позивач, її чоловік та дитина змінили місце проживання та стали на облік як внутрішньої переміщені особи в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради. Наказом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради № 133 від 15.11.2017 анульовано довідку внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3 з підстав того, що до усиновлення ОСОБА_3 знаходилась у Комунальному закладі охорони здоров'я «Обласний будинок дитини № 3» та, на думку відповідача, не може вважатися внутрішньо переміщеною особою.
Представник відповідача не погодився з позовними вимогами та надав відзив на позов, в якому зазначив, що відповідач діяв в межах повноважень та на підставі чинного законодавства, зазначивши, що на його думку, до даних спірних правовідносин не можуть застосовуватися положення Сімейного кодексу України, а малолітня дитина ОСОБА_3 не є внутрішньо переміщеною особою, оскільки все життя проживала у м. Харкові та взагалі не має жодного відношення до районів проведення АТО. Зазначив, що на думку відповідача, усиновлена дитина аж ніяк не може автоматично отримати статус внутрішньо переміщеної особи лише з підстави її усиновлення внутрішньо переміщеними особами.
Законний представник позивача, малолітньої дитини ОСОБА_3, ОСОБА_1 - в судовому засіданні підтримала позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на обставини, викладені у відзиві на позов.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
ОСОБА_1, та її чоловік, ОСОБА_4, зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2, є внутрішньо переміщеними особами та перебували на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногорського району Харківської міської ради, що підтверджується довідками про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №6329007871 віл 19.01.2016 та №6329007870 від 19.01.2016 відповідно.
Згідно з рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 12.06.2017 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: Харківська область, м. Харків, усиновлена ОСОБА_1 та ОСОБА_4.
26.06.2017 позивач отримала від Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногорського району Харківської міської ради довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №6329010121 віл 26.06.2016, в якій зазначено, що довідка видана ОСОБА_1, відомості про переміщених малолітніх, неповнолітніх осіб, які прибули разом з внутрішньо переміщеною особою: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
У зв'язку з переїздом до Немишлянського району родини ОСОБА_1 отримала від Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради нові довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а саме: №0000288695 від 04.08.2018 на ім'я ОСОБА_1, №0000288717 від 04.08.2017 на ім'я ОСОБА_4 та №0000288705 від 04.08.2018 на ім'я ОСОБА_3.
Наказом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради № 133 від 15.11.2017 наказано відповідальній за оформлення і видачу довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, провідному спеціалісту сектору з охорони праці та невиробничого травматизму відділу з питань соціально-трудових відносин ОСОБА_6І: анулювати довідку, видану на ім'я малолітньої дитини ОСОБА_3 від 04.08.2017 №0000288705, внести відомості про анулювання зазначеної довідки до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Як вбачається зі змісту рішення, воно обґрунтовано тим, що 10.11.2017 за запитом до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради (далі - Управління) надійшла особова справа ОСОБА_1, сформована за попереднім місцем реєстрації в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, на підставі якої було встановлено, що дитина ОСОБА_3, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Харкові, і до усиновлення в червні 2017 року родиною ОСОБА_3 знаходилась у Комунальному закладі охорони здоров'я «Обласний будинок дитини № 3». На підставі отриманих документів та враховуючи, що відповідно до ст.1 Закону України від 20.10.2014 №1706-УІІ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» зі змінами внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, згідно з ч. 2 ст. 4 Закону підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення та згідно з абз. 3 п. 6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 зі змінами, довідку отримує дитина, яка народилась у внутрішньо переміщеної особи, малолітня дитина ОСОБА_3 не є внутрішньо переміщеною особою.
Надаючи оцінку правомірності вчинення дій та прийняття рішень відповідачем, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 4 ст. 3 Сімейного кодексу України сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Згідно з ч. 1 ст. 207 Сімейного кодексу України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім'ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 232 Сімейного кодексу України з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
З аналізу зазначених норм суд приходить до висновку про рівність прав усиновленої дитини та рідної дитини.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення. 2. Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Згідно з абз. 3 п. 6 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 довідку отримує кожна дитина, в тому числі та, що прибула без супроводження батьків, законного представника, а також дитина, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи.
Отже, зазначеним Порядком прямо передбачено отримання статусу ВПО дитиною, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, тобто не проживала в зоні АТО та на тимчасово окупованій території.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що дитина, народжена внутрішньо переміщеною особою, прирівняна в правах з дитиною, яка усиновлена внутрішньо переміщеною особою. При цьому походження усиновленої дитини не має значення для визначення її статуса як ВПО, оскільки вона має такі ж самі права, як і дитина, народжена в сім'ї осіб, які мають статус ВПО.
Разом з цим, суд зазначає, що ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачені підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб.
Так, відповідно ч. 1 до 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:
1) подала заяву про відмову від довідки;
2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;
3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;
4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;
5) подала завідомо недостовірні відомості.
Відповідно ч. 2 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.
Суд зазначає, що вказана норма має вичерпний перелік підстав, з яких відповідач має право скасувати довідку. Разом з цим, чинним законодавством взагалі не передбачено повноважень суб'єкта владних повноважень - відповідача на анулювання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та не визначені можливі підстави прийняття такого рішення.
Судом встановлено, що відповідачем прийнято наказ про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи, в той час як закон передбачає вирішення питання щодо скасування довідки внутрішньо переміщеної особи у формі рішення.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради при прийнятті спірного наказу № 133 від 15.11.2017 про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3, діяло не у спосіб та не на підставі чинного законодавства.
Таким чином, позовні вимоги про скасування наказу Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради № 133 від 15.11.2017 про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Разом з тим, щодо позовних вимог про визнання дій Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради щодо анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3 протиправними, суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення (Постанова Верховного Суду України від 16 вересня 2015 року у справі 826/4418/14).
Отже, відновляючи права позивача, суд скасовує наказ № 133 від 15.11.2017 про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3,.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що дії Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради, у процесі прийняття спірного рішення втілюються саме у прийнятому рішенні, належним способом захисту прав позивача є саме скасування рішення відповідача у формі наказу № 133 від 15.11.2017.
З огляду на зазначене, в задоволенні позовної вимоги про визнання дій Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради щодо анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3 протиправними - належить відмовити.
Також суд зазначає, що позовна вимога про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради взяти на облік та видати довідку про взяття на облік ОСОБА_3, як внутрішньо переміщену особу та внести відповідні дані до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб є похідною вимогою від позовної вимоги про скасування наказу № 133 від 15.11.2017 про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3, а її задоволення усуває негативні наслідки протиправного наказу відповідача, отже, також підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, як уповноваженому представнику сім'ї щомісячну адресну допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання відповідно до заяви від 04.08.2017 починаючи з дня подачі заяви, призначеної на ОСОБА_3, суд виходить з такого.
04.08.2017 ОСОБА_1 зверталася до відповідача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг: ОСОБА_1, ОСОБА_4І та ОСОБА_3
Розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради від 15.11.2017 згідно з вимогами Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 зі змінами, за заявою гр. ОСОБА_1 від 04.08.2017 призначено допомогу з 04.08.2017 на гр. ОСОБА_1 у сумі 442.00 з грн, на гр. ОСОБА_4 сумі 422,00 грн без урахування допомоги на ОСОБА_3, у зв'язку з анулюванням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № НОМЕР_2 від 04.08.2017.
Рішенням про призначення допомоги переміщеним особам від 12.12.2017 Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради призначено допомогу з 04.08.2017 на гр. ОСОБА_1 у сумі 442.00 з грн, на гр. ОСОБА_4 сумі 422,00 грн.
Таким чином, судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_1 від 04.08.2017 щомісячна адресна допомога була призначена ОСОБА_1 та ОСОБА_4, в той час, як на ОСОБА_3 така адресна допомога не призначалася саме у звязку з протиправним анулюванням її довідки ВПО.
Відповідно до п.2. Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Згідно з п 3. Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї) у таких розмірах: зокрема для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї). Якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім'ї або інформацією, поданою компетентним органом. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім'ї.
Відповідно до п. 8. Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, уповноважені органи: протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.
Оскільки відповідачем протиправно анульовано довідку внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3, через що порушені права малолітньої дитини ОСОБА_3 на призначення та отримання її законним представником щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам за її заявою від 04.08.2017, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, позовні вимоги про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, як уповноваженому представнику сім'ї щомісячну адресну допомоги внутрішньо переміщеним особам на ОСОБА_3 для покриття витрат на проживання відповідно до заяви від 04.08.2017, починаючи з дня подачі заяви.
Щодо позовної вимоги про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради щодо невиплати призначеної щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі малолітній дитині ОСОБА_3 протиправною, суд зазначає наступне.
З наданої до суду копії матеріалів справи уповноваженого представника сім'ї ОСОБА_1 встановлено, що рішення про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, малолітній ОСОБА_3 відповідачем не приймалося.
Отже, оскільки малолітній ОСОБА_3 не було призначено щомісячну адресну допомогу, суд вважає відсутніми підстави для визнання бездіяльності відповідача щодо невиплати вказаної допомоги.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З врахуванням значення справи для законного представника позивача, як особи, яка є внутрішньо переміщеною особою та потребує соціального захисту, який не отримала в належному обсязі, суд вважає необхідним зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради подати до суду у місячний строк після набрання чинності рішення, звіт про його виконання.
Керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 61091, код НОМЕР_1) до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради (просп. Льва Ландау, буд. 48, м. Харків, 61060, код ЄДРПОУ 03196653) про визнання дій та бездіяльності протиправними, скасування наказу, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Скасувати наказ Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради № 133 від 15.11.2017 про анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради взяти на облік та видати довідку про взяття на облік ОСОБА_3, як внутрішньо переміщену особу та внести відповідні дані до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, як уповноваженому представнику сім'ї щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на ОСОБА_3 для покриття витрат на проживання відповідно до заяви від 04.08.2017, починаючи з дня подачі заяви.
У визнанні протиправними дій відповідача щодо анулювання довідки внутрішньо переміщеної особи малолітньої дитини ОСОБА_3, визнанні протиправною бездіяльності відповідача щодо невиплати призначеної щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі малолітній дитині ОСОБА_3 - відмовити.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради подати до суду у місячний строк після набрання чинності рішення, звіт про його виконання.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Повний текст рішення складено 26 червня 2018 року.
Суддя Білова О.В.