
ЄУН 590/675/18
Провадження №3/590/323/18
ЄУН 590/676/18
Провадження № 3/590/324/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 червня 2018 року
суддя Ямпільського районного суду Сумської області Сатарова О.В., за участю секретаря с/з ОСОБА_1., прокурора Кривошап О.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, 21.08.1975 р/н., ідентифікаційний код НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, Українця, одруженого, працюючого тренером в РКЗ ЯР «ДЮСШ», депутата Ямпільської селищної ради, зареєстрованого та проживаючого за адресою: Сумська обл., Ямпільський р-он, смт Ямпіль, вул.75 Гвардійської Дивізії, 4/7, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 будучи депутатом Ямпільської селищної ради Сумської області, та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2017 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а фактично подав дану декларацію 30.05.2018 о 13:36, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_2 будучи депутатом Ямпільської селищної ради Сумської області, та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме не в строк до 01.04.2018 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а фактично подав дану декларацію 30.05.2018 о 13:38, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2В.в судовому засіданні вину визнав. Пояснив, що починаючи з 2015 року і по теперішній час є депутатом Ямпільської селищної ради Сумської областіпо одномандатному округу №2 та є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією. Про обов’язок щорічного до 01.04. подавати деклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування знав. Стосовно подачі декларацій за 2016 та 2017 роки зазначив, що йому відомо, що він до 01.04.2017 та 01.04.2018 відповідно був зобов’язаний подати електронну декларацію, проте в зв’язку з несправним комп’ютером та відсутністю електронного ключа не зміг своєчасно здійснити подачу електронної декларації. Одразу, після того, як отримав електронний ключ, 30.05.2018 року здійснив подачу електронних декларацій.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_2знайшла повне підтвердження доказами, наданими до протоколу про адміністративне правопорушення, а тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи, врахувавши доводи учасників справи, надані ними докази, виходить з наступного.
Відповідно до Рішення першої сесії сьомого скликання Ямпільської селищної радивід 10.11.2015 «Про підсумки виборів депутатів селищної ради та визнання повноважень селищного голови», Рішення Ямпільської селищної виборчої комісії Сумської області від 03.11.2015 №48 «Про визнання депутата обраним у одномандатному виборчому округу №2» депутатом в одномандатному виборчому окрузі №2було обрано ОСОБА_2., та відповідно до витягу з протоколу першої сесії сьомого скликання Ямпільської селищної ради від 10.11.2015 приступив до виконання депутатських повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата селищної ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата селищної ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону є: народні депутати України, депутати Верховної ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Таким чином, ОСОБА_2 як депутат Ямпільської селищної ради Сумської області, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом, на якого покладаються обов’язки, визначені вказаним законом.
Зокрема на ОСОБА_2 відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» покладений обов’язок щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, - 30.05.2018 року о 13 год. 36хв., за 2017 рік, - 30.05.2018 року о 13 год. 38 хв.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлюють наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність цієї особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_2 повністю доведена та він вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зокрема, вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами: протоколами про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП № 132/2018 від 31.05.2018, № 133/2018 від 31.05.2018, якими встановлено факт вчинення порушеньМарушко В.В. вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларації, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Судом з достатньою повнотою встановлено, що ОСОБА_2 пропущений строк на подачу декларації без поважних причин, оскільки останній мав реальну можливість подати декларації на рівні з іншими декларантами. Проте, декларації подані з пропуском строку, що перевищує терміни, визначені у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», і не спростовує наявності в діях ОСОБА_2 ознак зазначеного адміністративного правопорушення.
Суд погоджується з тим, що відсутні будь-які підстави і причини, які перешкоджали ОСОБА_2 відповідально поставитись до виконання своїх обов’язків та належним чином виконати вимоги, передбачені ч. 1 ст. 45 Закону, до НАЗК про якісьтруднощі в подачідеклараціївін не звертався.
При призначенні стягнення враховую характер скоєного, характеристику особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
До обставин, що відповідно до ст.. 34 Кодексу України про адміністративні правопорушення пом»якшують відповідальність ОСОБА_2, суд відносить визнання винуватості та щире дієве каяття, яке підтверджується процесуальною поведінкою.
Обставин, які б обтяжували відповідальність порушника суд не вбачає.
На підставі досліджених доказів суд вважає, що в судовому засіданні був встановлений факт несвоєчасної подачі ОСОБА_2 декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік та 2017 рік, що підпадає під санкцію ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Суд, враховуючи характер скоєного правопорушення та особу ОСОБА_2, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, його суб’єктивне ставлення до вчиненого, який щиро розкаявся у вчиненому, майновий стан порушника, дані правопорушення не потягли настання будь-яких негативних наслідків суспільним або державним інтересам, вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі.
Судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_2 на підставі ст.40-1 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6, 245-253, 280, 283-285 КУпАП, суд, -
Постановив:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850,00 грн.
Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф,отримувач: ГУДКСУ у Сумській обл/Сумська обл/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ): 37970404, банк отримувача: ГУДКСУ у Сумській області, код банку (МФО ГУДКСУ): 837013, № рахунку: 31111149700001.
Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в сумі 352 гривні 40 копійок (стягувач: Державна судова адміністрація України, місце знаходження (вул.. Липська, 18/5 м. Київ, 01602), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795), (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету22030106.)
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Апеляційного суду Сумської області через Ямпільський районний суд Сумської області в порядку ст. 287 КУпАП.
Суддя Ямпільського районного суду
Сумської області ОСОБА_3