Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 309/1760/18
Провадження № 1-кс/309/509/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2018 року м. Хуст
Слідчий суддя Хустського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , тимчасово виконуючого обов`язку заступника начальника слідчого відділення Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 , розглянувши клопотання тимчасово виконуючого обов`язку заступника начальника слідчого відділення Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 42018071180000024 внесеному до ЄРДР від 15 червня 2018 року, про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні Управління Держпраці в Закарпатській області за адресою м.Ужгород вул.Минайська, 16, які знаходяться на четвертому поверсі вказаної будівлі, а саме кабінетах головних держаних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та начальника Управління Держпраці в Закарпатській області ОСОБА_7 , з метою відшукання та вилучення документів, -
В С Т А Н О В И В:
Тимчасово виконуючий обов`язки заступника начальника СВ Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 за погодженням прокурора Хустської місцевої прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні Управління Держпраці в Закарпатській області за адресою м.Ужгород вул.Минайська, 16, які знаходяться на четвертому поверсі вказаної будівлі, а саме кабінетах головних державних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та начальника Управління Держпраці в Закарпатській області ОСОБА_7 , з метою відшукання та вилучення документів.
Клопотання вмотивовано тим, що 15.06.2018 року Хустською місцевою прокуратурою Закарпатської області відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018071180000024, за фактом готування до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 368 КУ України.
18 червня 2018 року прокурором Закарпатської області проведення зазначеного досудового розслідування доручено слідчому відділенню Хустського ВП ГУНП в Закарпатській області, про що винесено відповідну постанову.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 перебуваючи на посаді головного державного інспектора Управління Держпраці в Закарпатській області, та будучи службовою особою уповноваженою на проведення перевірок суб`єктів господарювання, внесення обов`язкових для виконання приписів, складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень та прийняття рішення про накладення адміністративних стягнень і контроль за їх виконанням, являючись представником влади на якого частиною 2 статті 19 Конституції України, покладено обов`язки: діяти тільки на підставі, в межах повноважень і способом, який передбачений Конституцією та законами України, діючи за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами управління держпраці в Закарпатській області, усвідомлюючи протиправність, карність, суспільну небезпечність своїх дій, а також настання суспільно-небезпечних наслідків, умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, у період з 15.06.2018 року до 19.06.2018 року вимагав, тобто погрожуючи притягненням до адміністративної відповідальності у розмірі 111 000 (сто одинадцять тисяч) гривень за порушення законодавства України про працю протягом 2017-2018 років, не одноразово пред`являв незаконні вимоги ОСОБА_8 про передачу 500(п`ятсот) доларів США.
Зокрема 15.06.2018 року ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді головного державного інспектора Управління Держпраці в Закарпатській області (далі управління держпраці) на підставі наказу №70 від 02.05.2018 року та направлення №600 від 13.06.2018 року Управління Держпраці, здійснюючи інспекційне відвідування фізичної особи-підприємця ОСОБА_9 за адресою АДРЕСА_1 , близько 10 години цього ж дня, діючи за попередньою змовою із невстановленими досудовим розслідуванням особами Управління Держпраці, усвідомлюючи протиправність, карність, суспільну небезпечність своїх дій, а також настання суспільно-небезпечних наслідків, умисно, з корисливих мотивів, з метою незаконного збагачення, зловживаючи своїм службовим становищем, пред`явив до ОСОБА_8 незаконну вимогу, про передачу йому неправомірної вигоди вигляді грошових коштів загальною сумою 500 (п`ятсот) доларів США, за утримання ним від вчинення, як головним державним інспектором управління держпраці, дій спрямованих на притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу у сумі 111 000 гривень на його батька, як фізичну особу підприємця ОСОБА_9 , за порушення ним у період 2017-2018 років законодавства про працю, у частині допуску працівників до роботи, без оформлення трудового договору.
Не зупиняючись на вчиненому, ОСОБА_6 у період з 15.06.2018 року до 19.06.2018 року, реалізовуючи свій злочинний умисел спрямований на одержання ним неправомірної вигоди як службовою особою управління держпраці, неодноразово з невстановленою особою Управління Держпраці, призначав зустрічі ОСОБА_8 на території м. Хуст, під час яких розробили злочиннику схему, яка полягала в тому, що останні допоможуть йому у складанні відповідних документів, на підставі яких ОСОБА_9 буде притягнутий за інше дрібне порушення законодавства про працю, санкція якого передбачає значно менший розмір штрафу.
В подальшому, 19.06.2018 року, знаходячись на території готелю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою АДРЕСА_2 , ОСОБА_6 передав ОСОБА_8 для підпису розроблені ним документи, пояснивши необхідність їхнього підписання для уникнення адміністративної відповідальності його батьком ОСОБА_8 за допуск працівників до роботи, без оформлення трудового договору. Перевіривши підписання ОСОБА_8 наданих йому документів, ОСОБА_6 запевнив його, що на його батька буде накладено мінімальний штраф за порушення законодавства про працю.
Після цього, за вчинення своїх протиправних дій ОСОБА_6 пред`явив до ОСОБА_8 незаконну вимогу про передачу неправомірної вигоди, розмір якої зменшив до 300 (триста) доларів США, та з метою уникнення можливої відеофіксації його протиправних дій камерами зовнішнього спостереження, розміщених на фасаді готелю «Зірка», запропонував від`їхати на незначну відстань від вказаного закладу в напрямку центра м.Хуст, де приблизно о 10 години 42 хвилини цього ж дня, на відстані близько 100 м від АЗС «ОККО» на вул.Івана Франка м.Хуст у напрямку міста, одержав від ОСОБА_8 обумовлену ним неправомірну вигоду у розмірі 300 (триста) доларів США.
19.06.2018 року о 10 годині 54 хвилин ОСОБА_6 було затримано у порядку ст.208 КПК України.
Вивченням матеріалів досудового розслідування встановлено, що проведення інспекційної перевірки ФОП « ОСОБА_9 » підозрюваний ОСОБА_6 здійснював спільно з головним інспектором управління держпраці в Закарпатській області ОСОБА_5 , що підтверджується направленням управління держпраці №600 від 13.06.2018.
Разом з цим, згідно заяви про вчинення злочину та показань свідка ОСОБА_8 , вимаганням неправомірної вигоди ОСОБА_6 здійснював спільно з ОСОБА_5 ..
Крім цього, досудовим розслідуванням встановлено, що гр. ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_6 розробляв документи для ФОП « ОСОБА_9 » за допомогою, яких допомагали уникнути адміністративної відповідальності останньому.
За таких обставин у сторони обвинувачення наявні достатні підстави вважати, що у службових кабінетах головних державних інспекторів ОСОБА_6 та ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_3 могли зберегтись, як в друкованому так і в електронному вигляді примірники розроблюваних ними документів для ФОП « ОСОБА_9 », які підпадають під критерії ст. 98 КПК України та мають суттєве значення для з`ясування обставин вчиненого кримінального правопорушення. Крім цього в зазначених кабінетах повинні зберігатись оригінали таких документів, як заява гр. ОСОБА_10 зареєстрована за вхідним номером №189-В від 31.05.2018, направлення на проведення інспекційного відвідування №600 від 13.06.2018, наказ №70 від 02.05.2018.
В судовому засіданні тимчасово виконуючий обов`язки заступника начальника СВ Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 та прокурор Хустської місцевої прокуратури ОСОБА_3 клопотання підтримали, просили суд його задоволити.
Перевіривши матеріали клопотання та витяг є ЄРДР щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, а також дослідивши докази по даних матеріалах, суд приходить до наступних висновків.
Однією із гарантій забезпечення законних інтересів осіб, які залучаються до участі в кримінальному провадженні (п.18 ст.3 КПК України) є саме судовий контроль законності обмеження конституційних прав і свобод людини при здійсненні кримінального провадження, який на досудовому розслідуванні здійснюється слідчим суддею.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчий здійснює досудове розслідування кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 368 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15 червня 2018 року за № 42018071180000024.
Клопотання про обшук відповідає вимогам ст.234 КПК України, Місце знаходження Управління Держпраці в Закарпатській області за адресою м. Ужгород вул. Минайська, 16 підтверджується відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Враховуючи викладене і те, що у службових кабінетах головних державних інспекторів ОСОБА_6 та ОСОБА_5 за адресою АДРЕСА_3 можуть зберігатись як в друкованому, так і в електронному вигляді примірники розроблюваних ними документів для ФОП ОСОБА_9 , оригінали заяв гр. ОСОБА_11 , наказів на проведення перевірок, направлень на проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_9 , розписок ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , які є безпосередніми доказами, які підпадають під критерії, визначені в ст.98 КПК України, а тому є необхідність у проведенні обшуку за вказаною адресою з метою виявлення та вилучення вказаних документів.
Задовольняючи клопотання, суд виходить з того, що необхідність застосування даного виду забезпечення кримінального провадження, оскільки слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання в права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; відшукуванні речі можуть знаходитись у зазначеному у клопотанні місці, без цього заходу не може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звернувся з даним поданням.
Між тим, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання дозволу на обшук, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної особи або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Керуючись ст.ст. 233-235 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Надати дозвіл на проведення обшуку у приміщенні Управління Держпраці в Закарпатській області за адресою м.Ужгород вул.Минайська, 16, які знаходяться на четвертому поверсі вказаної будівлі, а саме кабінетах головних держаних інспекторів Управління Держпраці в Закарпатській області ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та начальника Управління Держпраці в Закарпатській області ОСОБА_7 , з метою відшукання та вилучення наступних документів:
- Примірників трудових та цивільно-правових договорів, сторонами яких є ФОП ОСОБА_9 та фізичні особи ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , в тому числі носіїв інформації в разі збереження таких документів в електронному вигляді;
- Оригіналу заяви гр. ОСОБА_10 за вхідним номером №189-В від 31.05.2018 року;
- Оригіналу направлення на проведення інспекційного відвідування №600 від 13.06.2018 року;
- Оригінал наказ Управління Держпраці №70 від 02.05.2018 року.
- Протоколів про адміністративне правопорушення або приписів, які стосуються ФОП ОСОБА_9 ;
- Фотокопій журналів реєстрації наказів, направлень та вхідної кореспонденції, у частині проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_9 ;
- Оригіналів інших документів, які стосуються організації проведення інспекційного відвідування ФОП ОСОБА_9 , в тому числі і документів, які стосуються притягнення ФОП ОСОБА_9 до відповідальності за порушення законодавства про працю;
- Письмових розписок або заяв на писаних від імені ОСОБА_9 , ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , а також аналогічних документів написаних по відношенню до них.
Ухвала дійсна до 06 липня 2018 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Виконання ухвали покласти на тимчасово виконуючий обов`язки заступника начальника слідчого відділення Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_4 та дозволяє проникнути до житла один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Хустського районного суду: підпис ОСОБА_1 .
З оригіналом вірно
Слідчий суддя
Хустського районного суду: ОСОБА_1