Рішення № 74896470, 15.06.2018, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
15.06.2018
Номер справи
914/1696/17
Номер документу
74896470
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.06.2018р. Справа №914/1696/17

За позовом: Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Біля Універмагу", м. Львів

про зобов'язання демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду

Суддя Морозюк А.Я.

за участю секретаря Чопко К.М.

Представники сторін:

від позивача: Наконечний О.С. - головний спеціаліст

від відповідача: Матушек В.В. - представник

Позов заявлено Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Біля Універмагу" про зобов'язання демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д, на вул. Княгині Ольги, 106, збудовану з металевих сандвіч панелей без облаштування фундаменту.

Ухвалою суду від 21.08.2017 р. порушено провадження у справі та призначено справу до розгляду в засіданні на 26.09.2017 р. В судовому засіданні 26.09.2017 р., з метою надання можливості позивачу надати письмові пояснення на клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, оголошено перерву до 02.10.2017 р.

Ухвалою суду від 02.10.2017 р. провадження у справі №914/1696/17 за позовом Франківської районної адміністрації Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Біля Універмагу" про зобов'язання демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на вул. Княгині Ольги, 106, зупинено до набрання рішенням Франківського районного суду м. Львова у справі №465/4841/17, 2-а/465/492/17 законної сили. Зобов'язано сторони письмово повідомити господарський суд Львівської області про усунення обставин, які слугували підставою для зупинення провадження у справі.

Ухвалою суду від 12.04.2018 р. провадження у справі № 914/1696/17 поновлено, розгляд справи продовжено за правилами, що діють після набрання чинності новою редакцією ГПК України(чинною з 15.12.2017 р.); підготовче засідання призначено на 15.05.2018 р.

Ухвалою суду від 15.05.2018 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 12.06.18 р.

У зв'язку з відрядженням з 11.06.2018 р. по 14.06.2018 р. судді Морозюка А.Я., ухвалою суду від 31.05.2018 р. розгляд справи по суті призначено в судовому засідання на 15.06.2018 р.

В судовому засіданні 15.06.2018 р. представник позивача заявив усне клопотання витребувати з Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради заяву ТзОВ "Біля Універмагу" про надання висновку про можливість розміщення тимчасової споруди для проведення підприємницької діяльності у м. Львові по вул. Княгині Ольги, 106, від 26.12.2016 р., а також відомості про результати її розгляду.

Представник відповідача в судовому засіданні 15.06.2018 р. заперечив проти вищезазначеного клопотання позивача, оскільки вказана заява була долучена до письмового заперечення ТзОВ «Біля Універмагу» поданого до суду 27.09.2017 року (додаток №5), крім того позивач не подав таке клопотання в підготовчому засіданні.

Суд на підставі ч.2 ст.207 ГПК України ухвалив залишити без розгляду клопотання позивача про витребування з Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради заяви ТзОВ "Біля Універмагу" про надання висновку про можливість розміщення тимчасової споруди для проведення підприємницької діяльності у м. Львові по вул. Княгині Ольги, 106, від 26.12.2016 р., а також відомостей про результати її розгляду, виходячи із наступного. Позивач не обґрунтував причини поважності незаявлення вказаного клопотання в підготовчому провадженні(оскільки зібрання доказів відноситься до завдань підготовчого провадження, згідно п.3 ч. 1 ст.177 ГПК України, а витребування доказів здійснюється в підготовчому засіданні, згідно п.7 ч.1 ст.182 ГПК України). При цьому суд зазначає, що із змісту ухвали суду від 12.04.2018 р., якою поновлено провадження у справі і призначено підготовче засідання (отримана позивачем 16.04.2018 р. згідно повідомлення про вручення поштового відправлення), позивачу було відомо про існування постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.03.2018 р. у справі №465/4841/17, в якій йдеться про заяву ТзОВ "Біля Універмагу" про надання висновку про можливість розміщення тимчасової споруди для проведення підприємницької діяльності у м. Львові по вул. Княгині Ольги, 106, від 26.12.2016 р. Також слід зазначити, що позивачем не обґрунтовано підстав для витребування судом доказів в порядку ст. 81 ГПК України (зокрема, не зазначено заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, не зазначено докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (п. 4 ч. 2 ст. 81 ГПК України), не зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати (п. 2 ч. 2 ст. 81 ГПК України).

В судовому засіданні 15.06.2018 р. представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві та з посиланням на матеріали справи.

Позовна заява обґрунтована тим, що в ході обстеження території на вул. Княгині Ольги, 106 - вул. В.Великого, 59а, було виявлено факт порушення п.20.1.24 «Правил благоустрою м. Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 р. № 376, а саме: самочинне встановлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, про що на директора ТзОВ «Біля універмагу» ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення № 4-126б від 20.12.2016 р. та подано вимогу про усунення порушення. За результатами перевірки законності будівництва самочинно встановленої споруди, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю листом від 02.02.2017 р. № 4-0006- 57 повідомила районну адміністрацію, що вказаний об'єкт знаходиться на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д за адресою: м. Львів, вул. Кн.Ольги, 106, являється одноповерховим тимчасовим, критим павільйоном площею 131,6 м.кв., збудований з металевих сандвіч-панелей без влаштування фундаменту. За результатами повторного обстеження павільйону, за участі інженера КП «Адміністративно-технічне управління» та представників районної адміністрації, дозвільних документів на його встановлення ТзОВ «Біля універмагу» не представлено, про що складно відповідний акт, та на адресу ТзОВ «Біля універмагу» листом № 35-вих-890 від 08.02.2017 р. скеровано попередження про необхідність здійснення демонтажу незаконно встановленої тимчасової споруди. Оскільки відповідачем не було представлено дозвільних документів та не виконано вимог вказаного попередження, Франківською районною адміністрацією прийнято розпорядження від 21 лютого 2017 року № 61 «Про демонтаж тимчасової споруди на вул. Княгині Ольги, 106», яким ТОВ «Біля Універмагу» зобов'язано демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д на вул. Княгині Ольги, 106, збудовану з металевих сандвіч-панелей без облаштування фундаменту. Вказаним розпорядженням ТзОВ «Біля Універмагу» надано термін на його виконання до 20 березня 2017 року, про що останнього повідомлено листом від 22 лютого 2017 року № 35-вих-1284. Проте відповідачем проігноровано вимоги чинного законодавства при встановленні тимчасової споруди та вимоги розпорядження районної адміністрації про її демонтаж, що вбачається з акту обстеження від 23.03.2017 р., та що стало підставою для подання позову до суду.

Представник відповідача в судовому засіданні 15.06.2018 р. проти позову заперечив, з підстав викладених у письмовому запереченні, та з посиланням на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.03.2018 р. у справі №876/22/18, зазначив, що позивач жодного разу не звертався щодо представлення дозволів по об'єкту на перекритті будівлі під літерою Б, В, Г, Д по вул. Княгині Ольги, 106 до уповноважених керівників ТзОВ «Біля Універмагу», зокрема, керуючих санацією цього підприємства, оскільки стосовно відповідача порушена справа про банкрутство.

У письмових запереченнях відповідач вказав на те, що тимчасова споруда, котру позивач зобов'язує відповідача демонтувати, знаходиться на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д на вул. Княгині Ольги, 106, яка на підставі договору №22/07 купівлі-продажу нежитлових приміщень шляхом викупу від 09.10.2007 р. та акту приймання-передачі нежитлових приміщень, загальною площею 233,9 кв.м., які знаходяться за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 106, належить ТзОВ «Біля Універмагу» та зареєстрована за ним на праві приватної власності, про що свідчить Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №16638236 від 13.11.2007 р. Звернув увагу, що Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» не передбачено будь-якого дозвільного документа на розміщення тимчасової споруди, а також що 26.12.2016 р. відповідач звертався до начальника Управління архітектури департаменту містобудування ЛМУ з заявою про надання висновку про можливість розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на вул. Княгині Ольги, 106, проте станом на 17.08.2017 р. жодної відповіді не отримав. Також зазначив що стосовно ТзОВ «Біля Універмагу» ухвалою господарським судом Львівської області від 30.04.2013 р. порушено справу №914/1374/13 про банкрутство.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, Франківська районна адміністрація Львівської міської ради листом № 4-3508-178 від 07.12.2016 р. звернулась до Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» з дорученням здійснити перевірку законності будівництва ТзОВ «Біля Універмагу» павільйону на вул. Кн.Ольги, 106 - вул. В.Великого, 59а у м. Львові.

КП «Адміністративно-технічне управління» листом від 21.12.2016 р. №2410-07-10375 повідомило районну адміністрацію, що здійснило обстеження території на вул. Кн.Ольги, 106 - вул. В.Великого, 59а, в ході якого виявлено факт порушення п.20.1.24 «Правил благоустрою м. Львова», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 р. № 376, а саме: самочинне встановлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, про що подано вимогу усунення порушень та складено протокол про адміністративне правопорушення №4-129б від 20.12.2016 р. на директора ТзОВ «Біля Універмагу» ОСОБА_3

У протоколі про адміністративне правопорушення №4-129б від 20.12.2016 р. зазначено, що директор ТзОВ «Біля Універмагу» самочинно встановив тимчасову споруду - МАФ, за адресою: вул. Володимира Великого, 59В, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Протокол підписано інженером КП «Адміністративно-технічне управління» та працівниками Франківської РА ЛМА. Одночасно у протоколі відображено, що ОСОБА_3 на запрошення №1.16-1298 від 13.12.2016 р. для проведення спільного обстеження, та для участі в складанні протоколу не прибув.

12.01.2017 р. адміністративною комісією при Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради на директора ТзОВ «Біля Універмагу» ОСОБА_3 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 1003,00 грн., за самочинне встановлення тимчасової споруди - МАФ на вул. В.Великого, 59В, що є порушенням п. 20. 1 24 «Правил благоустрою м. Львова, що підтверджується постановою №1/8 у справі про адміністративне правопорушення, копія якої знаходиться в матеріалах справи. Також в матеріалах справи міститься копія платіжного доручення №2107 від 09.02.2017 р. про сплату ТзОВ «Біля Універмагу» 1003,00 грн., призначення платежу -штраф згідно постанови №1/8 від 12.01.2017 р.

22.12.2016 р. Франківська районна адміністрація листом № 4-3508-188 звернулась до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, з проханням здійснити перевірку законності будівництва павільйону площею 17-14 м.кв. на вул. В.Великого, 59в, у відповідь на який ІДАБК у м. Львові листом від 02.02.2017 р. № 4-0006- 57, повідомила, що вказаний об'єкт знаходиться на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д, за адресою: м. Львів, вул. Кн.Ольги, 106, являється одноповерховим тимчасовим, критим павільйоном площею 131,6 м.кв., збудованим з металевих сандвіч-панелей без влаштування фундаменту (лист додається).

Також в матеріалах справи наявний Акт обстеження тимчасових споруд на території Франківського району, складений 06.02.2017 р. інженером КП «Адміністративно-технічне управління» та представниками районної адміністрації, згідно якого тимчасова споруда ТзОВ «Біля Універмагу» на вул. Володимира Великого, 59в (фактично вул. Княгині Ольги», 106) встановлена без відповідних дозвільних документів, у зв'язку з чим 08.02.2017 р. на адресу відповідача скеровано Попередження, за підписом голови районної адміністрації, яким зобов'язано відповідача демонтувати тимчасову споруду на вул. Княгині Ольги, 106, у термін до 14.02.2017 р. (докази надіслання додаються).

Оскільки відповідач у встановлений Попередженням від 08.02.2017 р. термін тимчасову споруду не демонтував, Франківською районною адміністрацією 21 лютого 2017 року прийнято Розпорядження № 61 «Про демонтаж тимчасової споруди на вул. Княгині Ольги, 106», яким зобов'язано ТОВ «Біля Універмагу» демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д на вул. Княгині Ольги, 106, збудовану з металевих сандвіч панелей без облаштування фундаменту. Вказаним розпорядженням ТОВ «Біля Універмагу» надано термін на його виконання до 20 березня 2017 року, про що керівника товариства ОСОБА_3 повідомлено листом від 22 лютого 2017 року № 35-вих-1284 (докази надіслання додаються).

23.03.2017 р. комісією у складі працівників Франківської районної адміністрації проведено повторне обстеження тимчасової споруди ТОВ «Біля Універмагу», що на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д на вул. Княгині Ольги, 106, та встановлено, що вказану тимчасову споруду не демонтовано.

Відтак позивач звернувся до господарського суду Львівської області із вимогою зобов'язати відповідача демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д, на вул. Княгині Ольги, 106, збудовану з металевих сандвіч-панелей без облаштування фундаменту.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема: організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян (п. «а» п.п. 7 ст.30 Закону).

Статтею 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виконавчим органам міських рад делеговано повноваження у галузі будівництва, зокрема, зі здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоди навколишньому природному середовищу.

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Франківська районна адміністрація наділена як самоврядними, так і делегованими повноваженнями від Львівської міської ради, які закріплені ухвалою Львівської міської ради від 14 липня 2016 року №777 «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», зокрема, передбачено, що до повноважень районної адміністрації у галузі економічного, культурного та соціального розвитку віднесено розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків (розділ 4 п. 4.1.4).

Положенням про Франківську районну адміністрацію Львівської міської ради, затвердженим рішенням Львівської міської ради від 01.11.2016 р. №977, передбачено, що голова районної адміністрації видає у межах компетенції районної адміністрації розпорядження, вносить у них зміни та доповнення, організовує їх виконання(п. 3.5.7). Пунктом 4 Положення визначено, що до компетенції районної адміністрації належать такі повноваження, зокрема, розгляд та вжиття заходів у встановленому міською радою та виконавчим комітетом порядку щодо фактів порушення розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, малих архітектурних форм та літніх майданчиків (п. 4.24).

За приписами п.2.18 Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 р. №4526, контроль за встановленням тимчасових споруд, здійснюють районні адміністрації та комунальне підприємство «Адміністративно-технічне управління». Порядок демонтажу тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності врегульовано розділом 7 згаданого Порядку. Відповідно до цього розділу при виявленні тимчасових споруд, які самовільно встановлені, складається акт довільної форми та районна адміністрація, на території якої розташована тимчасова споруда, приймає рішення про її демонтаж у 10-денний термін (п.7.3); Акт обстеження підписують представники районної адміністрації, комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління" та власник ТС (п. 7.4).

Згідно наведених положень контроль за встановленням тимчасових споруд та вжиття заходів щодо демонтажу самовільно встановлених споруд покладено на районні адміністрації.

Як вже вище зазначалося, Франківською районною адміністрацією 21 лютого 2017 року прийнято Розпорядження № 61 «Про демонтаж тимчасової споруди на вул. Княгині Ольги, 106», яким зобов'язано ТОВ «Біля Універмагу» демонтувати самочинно встановлену тимчасову споруду на перекритті будівлі під літерами Б, В, Г, Д на вул. Княгині Ольги, 106, збудовану з металевих сандвіч панелей без облаштування фундаменту, у строк до 20.03.2017 р.

Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Проте відповідачем долучено до матеріалів справи постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.03.2018 р. у справі №876/22/18(за позовом ТОВ "Біля Універмагу" до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження), якою скасовано постанову Франківського районного суду м. Львова від 28.11.2017 р. у справі №465/4841/17 та прийнято нову постанову, якою позов задоволено, визнано протиправним та скасовано розпорядження голови Франківської районної адміністрації Львівської міської ради від 21.02.2017 р. №61 «Про демонтаж тимчасової споруди на вул. Княгині Ольги, 106» (постанова набрала законної сили з дня її прийняття).

Отже, розпорядження голови Франківської районної адміністрації ЛМР від 21.02.2017 р. №61 «Про демонтаж тимчасової споруди на вул. Княгині Ольги, 106», яке покладено в основу позовних вимог, станом на дату судового засідання визнано протиправним та скасовано, у зв'язку з чим підстави для зобов'язання відповідача демонтувати тимчасову споруду, встановлену за адресою: м.Львів, на вул. Княгині Ольги, 106, відсутні.

Слід також зазначити, що Акт обстеження тимчасових споруд на території Франківського району від 06.02.2017 р., в якому зазначено, що тимчасова споруда ТзОВ «Біля Універмагу» на вул. Володимира Великого, 59в (фактично вул. Княгині Ольги», 106) встановлена без дозвільних документів, та який був взятий до уваги, як один з документів, на підставі яких приймалося розпорядження від 21.02.2017 р. №61, складено та підписано за участі інженера КП «Адміністративно-технічне управління» та представників районної адміністрації, тобто такий акт не відповідає встановленим вимогам, оскільки обстеження проведено без участі представника відповідача, та акт не підписано відповідачем, чим порушено п. 7.4 Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 р. №4526.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, відповідач відповідно до Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 13.11.2007 року є власником будівлі під літерами Б, В, Г, Д загальною площею 233,9 кв.м., яка знаходиться в м. Львові на вул. Княгині Ольги, 106, тобто будівлі на якій знаходиться об'єкт, який позивач зобов'язує відповідача демонтувати.

До письмових заперечень відповідача додано заяву ТзОВ «Біля Універмагу» від 26.12.2016 р., якою товариство зверталось до начальника Управління архітектури департаменту містобудування ЛМР про надання висновку про можливість розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на вул. Княгині Ольги, 106, та надало наступні документи: Ескізний проект (технічний висновок про можливість встановлення павільйону на перекритті будівлі Б, В, Г, Д за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, буд 106); Витяг про право власності на нерухоме майно (а саме: на нежитлове приміщення загальною площею 233,9 кв.м. за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, буд 106); свідоцтво на право власності; довіреність. Згідно відтиску штемпеля на заяві, вказану заяву прийнято Центром надання адміністративних послуг ЛМР 26.12.2016 р. (вхідний №2-32463-2406). Отже відповідач вчиняв дії для отримання дозвільних документів, однак, як пояснив представник відповідача, жодної відповіді не отримав.

Відповідно до вимог п. 4, 6 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» строк видачі документів дозвільного характеру становить десять робочих днів, якщо інше не встановлено законом. Документи дозвільного характеру видаються безоплатно, на необмежений строк, якщо інше не встановлено законом. У разі якщо у встановлений законом строк суб'єкту господарювання не видано документ дозвільного характеру або не прийнято рішення про відмову у його видачі, через десять робочих днів з дня закінчення встановленого строку для видачі або відмови у видачі документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.

Окрім цього в матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували, що позивач звертався щодо представлення дозволів по об'єкту на перекритті будівлі під літерою Б, В, Г, Д по вул. Княгині Ольги, 106, до уповноважених керівників ТзОВ «Біля Універмагу», зокрема, керуючих санацією цього підприємства, оскільки стосовно відповідача порушена справа про банкрутство, а в матеріалах даної справи наявні лише докази того, що вся кореспонденція про розгляд адміністративних матеріалів, в тому числі про направленні попередження, скеровувалась на адресу директора товариства (ухвала про порушення справи №914/1374/13 про банкрутство ТзОВ «Біля Універмагу» від 30.04.2013 р. наявна в матеріалах справи). Також це підтверджується наявним у справі витягом з ЄДР ЮО,ФОП та ГФ отриманим судом станом на 21.08.2017 р., відповідно до якого керуючим санацією є Коваль Віталій Валерійович, судове рішення про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією, 26.10.2016 р, №914/1374/13, тобто з інформації з ЄДР ЮО,ФОП та ГФ (яка є у відкритому доступі) позивач міг дізнатися про те хто є уповноваженим представником ТзОВ «Біля Універмагу» станом на відповідні дати.

Відповідно до ст.74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 76, 77 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Відповідно до ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З огляду на наведене, та враховуючи, що розпорядження голови Франківської районної адміністрації ЛМР від 21.02.2017 р. №61 «Про демонтаж тимчасової споруди на вул. Княгині Ольги, 106», станом на дату судового засідання визнано протиправним та скасовано, у задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача демонтувати тимчасову споруду, встановлену за адресою: м.Львів, на вул. Княгині Ольги, 106, суд відмовляє.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на позивача. Докази про сплату учасниками справи інших судових витрат чи докази судових витрат, які сторона має сплатити у зв'язку з розглядом даної справи, суду не надано, і такі в матеріалах справи відсутні.

Керуючись ст.ст. 13, 74, 76, 77, 78, 86, 129, 236-241 ГПК України, господарський суд -

ВИРІШИВ:

1. В позові відмовити повністю.

2. Судовий збір залишити за позивачем.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 241 ГПК України, та може бути оскаржено в порядку та строки, визначені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 25.06.2018 року

Суддя Морозюк А.Я.