
12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
19 червня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/935/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Борзаниці С.В.,
при секретарі судового засідання Ждановій Г.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій протиправними та стягнення незаконно стягнутого військово збору,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі – відповідач, ГУНП в Луганській області), в якій після уточнення позовних вимог просить:
- визнати неправомірними дії чи бездіяльність ГУНП в Луганській області щодо стягнення військового збору в сумі 1048,95 грн. при нарахуванні одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби;
- стягнути з ГУНП в Луганській області на користь позивача незаконно стягнений військовий збір в сумі 1048,95 грн. при нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 24.09.1996 по 06.11.2015 позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 по 22.06.2017 проходив службу старшим інспектором-черговим чергової частини сектору моніторингу Старобільського ВП ГУНП в Луганській області.
Наказом №430о/с від 22.06.2017 позивача звільнено за п.2 (через хворобу) ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію».
Відповідно до довідки №1133/111/22-2017 від 22.12.2017 при звільнені зі служби була нарахована одноразова грошова допомога в сумі 69 930,00 грн., з якої був стягнутий військовий збір у розмірі 1,5 %, в сумі 1048,95 грн., що суперечить Закону України від 18 червня 2015 року №548-VIII "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції".
На день звільнення з Національної поліції України позивач приймав безпосередню участь в антитерористичній операції, а Відповідач відповідно до вимог законодавства на день звільнення повинен був здійснити повний розрахунок грошового забезпечення, до якого входить одноразова грошова допомога при звільнені зі служби.
Відповідач порушив вимогу закону, не сплативши своєчасно одноразову грошову допомогу на день звільнення зі служби, а тому своїми діями створив обставини, при яких в момент виплати одноразової грошової допомоги після звільнення зі служби, з вини відповідача, позивач вже не приймав безпосередньої участі в антитерористичній операції.
Позивач звернувся до ГУНП в Луганській області про повернення незаконно стягнутої суми військового збору при виплаті одноразової грошової допомоги при звільненні, листом від 02.03.2018 року позивачу було відмовлено.
Таким чином, Відповідачем при виплаті позивачу одноразової грошової допомоги при звільнені незаконно стягнутий військовий збір у розмірі 1,5%, в сумі 1048,95 грн.
Представник Відповідача заперечував проти його задоволення, виходячи з такого (арк. спр. 28-31)
З 23.06.2017 ОСОБА_1 було звільнено зі служби в поліції відповідно до наказу ГУНП в Луганській від 22.06.2017 № 430 о/с.?
27.10.2017 при надходженні відповідного фінансування ОСОБА_1 була виплачена одноразова грошова допомога при звільненні зі служби в поліції. З одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби в поліції (нараховано 69 930,00 грн.) було утримано відповідні податки та збори, у тому числі військовий збір у розмірі 1,5 % (у сумі 1048,95 грн.).
Відповідно до листа ОСОБА_2 в Луганській області від 10.05.2018 № 268/111/22-2018 на момент виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби поліції до позивача пільга з оподаткування військовим збором, яка передбачена постановою КМУ від 30.12.2015 № 1161 «Про порядок підтвердження статусу осіб, які беруть участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором», не застосовувалась, оскільки відповідно до наказу АТЦ при СБУ від 14.07.2017 № 197 ДСК ОСОБА_1 з 23.06.2017 (з дня звільнення зі служби в поліції) вважається таким, що вибув зі складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення.
На підставі викладеного, відповідач просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити.
У судове засідання позивач не прибув, просив розглянути справи за його відсутності (арк. спр. 66).
Представник відповідача додатково пояснив, що відповідно до абзацу першого пункту 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України військовий збір встановлений тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Згідно з підпунктом 1.7 пункту 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.
Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1161 «Про порядок підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором» установлено, що підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором здійснюється на підставі витягів з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки, про залучення таких осіб до проведення антитерористичної операції та наказів оперативного штабу з управління антитерористичною операцією про прибуття (вибуття) таких осіб до (із) складу сил і засобів, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції.
Згідно витягу із наказу Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) (по стройовій частині) від 14.07.2017 № 197 дск вважається таким, що вибув зі складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з 23 червня 2017 року майора поліції ОСОБА_1, старшого інспектора-чергового чергової частини сектору моніторингу Старобільського відділу поліції, підстава: витяг з наказу Головного управління Національної поліції в Луганській області від 22.06.2017 № 430 о/с.
Одноразова грошова допомога при звільненні зі служби в поліції була нарахована позивачу в жовтні 2017 року та фактично сплачена 27 жовтня 2017 року при надходженні відокремленого додаткового фінансування на виплату одноразової грошової винагороди при звільнені, коли він вже не брав безпосередньої участі в проведенні антитерористичної операції, а тому на нього не розповсюджувались пільги, встановлені підпунктом 1.7 пункту 16-1 підрозділу 10?
«Інші перехідні положення» розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати військового збору.
Таким чином, виплачуючи ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу при звільненні зі служби в поліції 27 жовтня 2017 року відповідач як податковий агент зобов’язаний був утримати з нарахованої суми військовий збір у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
Таким чином ГУНП в Луганській області діяло виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством України, а вимоги позивача, в свою чергу, не обґрунтовані, безпідставні та такі, що задоволенню не підлягають.
По справі вчинені такі процесуальні дії:
Ухвалою суду від 20.04.2018 відкрито провадження у справі після усунення недоліків та призначено до розгляду на 15 травня 2018 року. Справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження (арк. спр. 1-2).
15 травня 2018 року за клопотанням представника відповідача розгляд справи відкладено на 11 червня 2018 року (арк. спр. 37).
11 червня 2018 року клопотанням представника відповідача розгляд справи відкладено на 19 червня 2018 року (арк. спр. 41).
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено, що з 24.09.1996 по 06.11.2015 позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, з 07.11.2015 по 23.06.2017 проходив службу старшим інспектором - черговим чергової частини сектору моніторингу Старобільського ВП ГУНП в Луганській області.
Згідно витягу з наказу ГУНП в Луганській області № 525 о/с від 26.07.2017 звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 (через хворобу) частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» майора поліції ОСОБА_1 з 23.06.2017. Вислуга років на день звільнення складає: у календарному обчисленні - 20 років 08 місяців 28 днів, у пільговому обчисленні - 29 років 02 місяця 14 днів (арк. спр. 10).
Згідно довідки № А-9439 від 08.08.2017 ГУНП в Луганській області позивач в період з 12.06.2014 по 07.11.2015, з 07.11.2015 по 23.06.2017 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення АТО на території Луганської області (арк. спр. 11).
Остаточний розрахунок при звільнені по грошовому забезпеченню з ОСОБА_1 був проведений 26.06.2017, з виплати вихідної допомоги при звільненні 27.10.2017, що підтверджується довідкою управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУНП в Луганській області від 26.03.2018 № 386/111/22-2018 (арк. спр. 33).
Відповідно до листа ОСОБА_2 в Луганській області від 10.05.2018 № 268/111/22-2018 на момент виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби поліції до позивача пільга з оподаткування військовим збором, яка передбачена постановою КМУ від 30.12.2015 № 1161 «Про порядок підтвердження статусу осіб, які беруть участь в антитерористичній операції, з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором», не застосовувалась, оскільки відповідно до наказу АТЦ при СБУ від 14.07.2017 № 197 ДСК ОСОБА_1 з 23.06.2017 (з дня звільнення зі служби в поліції) вважається таким, що вибув зі складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення (арк. спр. 32).
Згідно витягу з наказу ГУНП в Луганській області від 29.09.2017 за № 691 о/с у зв’язку із звільненням позивача останньому наказано нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу при звільненні зі служби в поліції (арк. спр. 55).
Спірні правовідносини врегульовані Законом України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 № 638-VI (далі – Закон № 638-VI), Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ (зі змінами та доповненнями), затвердженим постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 № 114, Постановою Кабінету Міністрів України №158 від 04.06.2014 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету», Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій», наказом Міністерства оборони України від 02.02.2015 № 49 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2015 року за № 135/26580, наказом МВС України від 03.02.2015 № 123.
Законом № 638-VI (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що антитерористична операція - комплекс скоординованих спеціальних заходів, спрямованих на попередження, запобігання та припинення злочинних діянь, здійснюваних з терористичною метою, звільнення заручників, знешкодження терористів, мінімізацію наслідків терористичного акту чи іншого злочину, здійснюваного з терористичною метою.
Згідно статті 5 Закону № 638-VI Міністерство внутрішніх справ України здійснює боротьбу з тероризмом шляхом запобігання, виявлення та припинення злочинів, вчинених з терористичною метою, розслідування яких віднесене законодавством України до компетенції органів внутрішніх справ; надає Антитерористичному центру при Службі безпеки України необхідні сили і засоби; забезпечує їх ефективне використання під час проведення антитерористичних операцій.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 158 від 04.06.2014 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» (що була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) установлено, що за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (не військовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 р. виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.
У відповідності до абзаців 1,2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» встановлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, правоохоронних органів, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.
Пунктом 3 вказаної постанови затверджений розмір винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду згідно з додатком 1; розмір додаткових винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду згідно з додатком 2.
Наказом Міністерства оборони України від 02.02.2015 № 49 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» затверджений Порядок та умови виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам, механізм підтвердження виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.
Пунктом 4 розділу І Порядку встановлено, що виплата винагород та додаткових винагород здійснюється військовослужбовцям за місцем проходження служби на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій), керівництва військових формувань та органів державної влади. Командирам (начальникам) військових частин (закладів, установ, організацій) - наказами вищих командирів (начальників, керівників).
Згідно пункту 6 розділу 1 даного Порядку виплата винагород військовослужбовцям здійснюється за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду, визначених додатком І до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2015 року № 24.
Розділом ІІ Порядку, зокрема пунктами 6, 7, визначені види документів, якими підтверджується безпосередня участь військовослужбовців у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні в районі проведення АТО, безпосередня участь у відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.
Отже, підтвердженням безпосередньої участі військовослужбовців у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні в районі проведення АТО є наказ командира військової частини Державної прикордонної служби України, який видається у тому числі на військовослужбовців інших підрозділів.
Наказ на виплату винагороди видається за місцем проходження служби військовослужбовців.
Безпосередня участь у відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою підтверджується: журналом бойових дій (журналом ведення оперативної обстановки); бойовим донесенням (підсумковим, терміновим та позатерміновим), рапортом керівника підрозділу, який виконував завдання.
Крім того, підтвердними документами є: бойовий наказ командира військової частини для виконання поставлених завдань охорони об’єктів (несення служби на блокпостах, звільнення об’єктів, які захоплені, тощо), письмовий наказ командира військової частини, який виконував завдання; запис у книзі прикордонної служби підрозділу охорони державного кордону про виконання завдань прикордонними нарядами щодо відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; постова відомість під час охорони об’єкта (блокпоста, базового табору, складу ракетно-артилерійського озброєння, польового парку тощо), де визначені особовий склад, який залучається до охорони, час, місце, порядок виконання завдань, книга служби нарядів та подій, що відбувалися.
Пунктами 1,3,4 Наказу МВС України від 03.02.2015 № 123 «Про деякі питання відрядження до зони АТО» передбачено, зокрема, начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в областях, місті Києві, на залізницях, ДНДЕКЦ, ДДАІ, ДНДІ, ректорам вищих навчальних закладів, керівникам структурних підрозділів апарату МВС та підпорядкованих підрозділів під час підготовки наказів про відрядження до зони проведення антитерористичних операцій чітко визначати перелік завдань відповідно до зазначеного вище Закону, що покладаються на відряджену особу або відряджаються на підконтрольну Україні територію для виконання завдань відповідно до покладених на особу функціональних обов’язків
Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в областях, місті Києві, на залізницях, ДНДЕКЦ, ДДАІ, ДНДІ, ректорам вищих навчальних закладів, керівникам структурних підрозділів апарату МВС та підпорядкованих підрозділів до 05 числа надавати до ДФЗБО МВС списик осіб, що безпосередньо беруть участь у проведенні антитерористичних операцій.
Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС визначено забезпечити нарахування грошової винагороди особам рядового і начальницького складу апарату Міністерства, головних управлінь, управлінь МВС України в областях, місті Києві, на залізницях, ДНДЕКЦ, ДДАІ, ДНДІ, ректорам вищих навчальних закладів та підпорядкованих МВС відповідно до наданих списків; виплату грошової винагороди здійснювати за наказами міністра внутрішніх справ або особи, яка його заміщує, начальників головних управлінь, управлінь МВС України в областях, місті Києві, на залізницях, ректорів вищих навчальних закладів на підставі вмотивованих рапортів керівників підрозділів, погоджених керівником або заступником керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, із зазначенням конкретних місць несення служби (населений пункт, блокпост) та бойових зіткнень.
Аналіз вищенаведених норм свідчить, що зарахування особи до списку осіб, що безпосередньо беруть участь у проведенні антитерористичних операцій, здійснюється на підставі відповідних наказів командирів (штабу АТО), в яких зазначається про дату початку такої участі та дату фактичного завершення такої участі. Потім, на підставі вмотивованого рапорту керівника структурного підрозділу, де проходить службу особа, Головним управлінням МВС України в області видається відповідний наказ, який, в свою чергу, є підставою для нарахування грошової винагороди особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, призначеної за безпосередню участь у проведенні АТО.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно матеріалів справи відсутні належні докази на підтвердження безпосередньої участі позивача у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду, визначених додатком І до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2015 року № 24, станом на момент звільнення зі служби.
Також позивачем не зазначено та не надано, а судом не виявлено доказів наявності та складання документів, визначених розділом ІІ Порядку, зокрема пунктами 6, 7, на підтвердження безпосередньої участі позивача у здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні в районі проведення АТО, безпосередньої участі у відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою.
Також не підтвердився факт наявності стосовно позивача станом на 23.06.2017 бойового наказу командира для виконання поставлених завдань охорони об’єктів (несення служби на блокпостах, звільнення об’єктів, які захоплені, тощо), письмового наказу командира військової частини, який виконував завдання; запису у книзі прикордонної служби підрозділу охорони державного кордону про виконання завдань прикордонними нарядами щодо відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення таких об’єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою; постової відомості під час охорони об’єкта (блокпоста, базового табору, складу ракетно-артилерійського озброєння, польового парку тощо), де визначені особовий склад, який залучається до охорони тощо.
За встановлених обставин суд дійшов висновку, що станом на 23.06.2017 позивач не приймав безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду, визначених додатком І до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2015 року № 24. Як наслідок, відповідач правомірно провів стягнення військового збору в сумі 1048,95 грн. при нарахуванні одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби позивача, що є підставою для відмови у задоволенні заявлених вимог.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (вул. Садова, 36/1, с. Чмирівка, Старобільський район, Луганська область, 92740) до Головного управління Національної поліції в Луганській області (93404, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 16) про визнання неправомірними дій та бездіяльності щодо стягнення військового збору в сумі 1048,95 грн. при нарахуванні одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби та стягнення незаконно стягненого військового збору в сумі 1048,95 грн. при нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення складено та підписано у повному обсязі 22 червня 2018 року.
Суддя ОСОБА_3