
20.06.2018
Справа № 642/2733/18
Провадження №3/642/1068/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2018 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Шрамко Л.Л., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідент. номер НОМЕР_1, керівника Малого впроваджувального підприємства «ІВА» у формі ТОВ, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
З ГУ ДФС у Харківській області 07 червня 2018 року надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП керівника МВП «ІВА» в формі ТОВ ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
З матеріалу вбачається, що ОСОБА_1. вчинив правопорушення – несвоєчасне повідомлення ДПІ за встановленою формою відомостей про доходи громадян, отримані у 4 кварталі 2017 року, визначеному у порядку, встановленому пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, п. 51.1 ст. 51 розділу ІІ, пп. «б» п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010. Факт порушення встановлено актом перевірки від 15.05.2018 №542/20-40-13-07/14060709.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в суд не з’явився, про слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.
За таких обставин, відповідно до ст. 268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність особи, щодо якої складено протокол.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про те, що провадження у справі необхідно закрити з наступних підстав.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення в графі «дата, час і місце вчинення правопорушення» зазначено посилання на акт перевірки від 15.05.2018 №542/20-40-13-07/14060709, з якого вбачається, що правопорушення було вчинено 09 лютого 2018 року.
Разом з тим матеріал про адміністративне правопорушення надійшов до суду 07 червня 2018 року.
В силу ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше 3-х місяців з дня вчинення правопорушення.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
КУпАП чітко передбачає, що закінчення строків накладення адміністративних стягнень є підставою, що виключає провадження у справі на будь-якій стадії.
Тобто, приписи 247 статті КУпАП є імперативними, і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження, і не вирішувати при цьому жодних інших питань.
Отже, після закінчення вказаних строків унеможливлюється здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це дає підстави вважати про відсутність у суду прав з'ясувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття провадження у справі.
При цьому, пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.
Крім того, логічне тлумачення абзацу першого статті 247 КУпАП дозволяє дійти висновку, що встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення (стаття 280 КУпАП), у тому числі й вини особи у його вчиненні.
Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.
Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Таким чином, вина осіб, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що правопорушення вчинено 09 лютого 2018 року.
07 червня 2018 року, тобто після закінчення строків накладення адміністративного стягнення, даний адміністративний матеріал надійшов на адресу Ленінського районного суду м. Харкова.
Враховуючи, що на даний час закінчився визначений ст.38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності, суд позбавлений процесуальної можливості в подальшому досліджувати докази та вирішувати питання про винуватість, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.7 ч. 1 ст.247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП, суд –
п о с т а н о в и в :
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Харківської області через Ленінський районний суд м. Харкова.
Суддя Л.Л. Шрамко