Справа ‡‚ 2–а-7/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2010 року Згурівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ДЕНИСЕНКО Н.О.
при секретарі КУЗЬМИЧІ С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в смт.Згурівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області про визнання дій суб”єкта владних повноважень неправомірними щодо перерахунку пенсії та стягнення недорахованих сум пенсії ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 15 грудня 2009 року звернулася до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, посилаючись не те, що вона є інвалідом II групи внаслідок захворювання, пов'язаного з участю в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, отримує передбачені статтями 50, 54 Закону України від 28 лютого 1991 року ‡‚ 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон ‡‚ 796-ХІІ) державну та додаткову пенсії. Враховуючи те, що розміри призначених і виплачуваних їй пенсій не відповідають розмірам, установленим цим Законом, та на відмову Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області (далі – Управління) привести їх у відповідність із останніми, просить визнати дії відповідача неправомірними, зобов'язати його усунути зазначені порушення, здійснивши відповідні перерахунки, та стягнути із відповідача на її користь недораховані суми пенсії за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з 1 грудня 2008 року по 31 грудня 2009 року в сумі 41187, 90 коп.
Управління в своїх письмових запереченнях проти позову посилається на те, що дійсно згадані статті Закону ‡‚ 796-ХІІ рішенням Конституційного Суду України визнані неконституційними від 22 травня 2008 року ‡‚ 10-рп/2008, однак закони та постанови Кабінету Міністрів України не були приведені у відповідність. Ч.1 ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі ? Закон ‡‚ 1058-ІУ) не застосовується при призначенні пенсій на підставі Закону ‡‚ 796-ХІІ. Таким чином, Управління проводить розрахунок зазначених виплат, підвищень, доплат та додаткової пенсії на підставі нормативних актів, що не суперечить директивним рішенням Пенсійного фонду України та відповідає практиці органів Пенсійного фонду України.
В судове засідання сторони не прибули, направили суду заяви, в яких просять слухати справу за їхньої відсутності, позивачка позов підтримує повністю, відповідач –суб'єкт владних повноважень позов не визнає повністю.
Керуючись принципами верховенства права та законності, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні в судовому засіданні доказів в їх сукупності, які є у справі, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.10 – копія паспорта серії СК ‡‚ 611526), є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, категорія 1 (а.с.8 - копія посвідчення серії А ‡‚ 068310), інвалідом другої групи довічно, профзахворювання пов'язане з роботами по ЛНА на ЧАЕС (а.с.9 – копія довідки МСЕК серії МСЕ ‡‚ 154983), знаходиться на обліку в У правлінні та отримує пенсію по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідам другої групи на підставі статті 54 та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, на підставі статті 50 Закону ‡‚ 796-ХІІ, розміри яких нараховані та виплачуються на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року ‡‚ 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”. Розмір пенсії, який нараховано та виплачується відповідачем, складає 1438 грн. 80 коп. (1090 грн. – розмір пенсії для інвалідів ІІ групи, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році + 199,20 грн. – підвищення інваліду війни 2 групи, + 99,60 грн. – додаткова пенсія інваліду ІІ групи, учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році + 50 грн. – щомісячна цільова грошова допомога на прожиття інвалідам війни) (а.с.13, 14 – копія відповіді Управлінні від 18 листопада 2009 року позивачці та копія довідки від 2 грудня 2009 року). Управління діє на підставі Положення про Управління, є юридичною особою, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії та інші виплати відповідно до чинного законодавства. Отже, є належним відповідачем у справі (а.с.18 ? копія Положення).
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Статтею 49 Закону ‡‚ 796-ХІІ передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до ч.4 ст.54 Закону ‡‚ 796-ХІІ (у редакції, як була чинна до 1 січня 2008 року, передбачалося, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по 2 групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком.
П.п.12 п.28 розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України” Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до
2
деяких законодавчих актів України” було встановлено, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах: інвалідам ІІ групи ? 20 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
П.п.15 п.28 розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України” Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” було встановлено, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по ІІ групі інвалідності ? 200 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року ‡‚ 10-рп/2008 (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України) положення статті 67 розділу І, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України” та пункту 3 розділу ІІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, визнаних неконституційними.
Таким чином, з 22 травня 2008 року статті 50 та 54 Закону ‡‚ 796 є чинними у редакції, яка була чинна до 1 січня 2008 року.
Відповідно до частини 4 статті 54 цього Закону (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), якою визначено підстави та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії 1, та у зв'язку з утратою годувальника, у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів ІІ групи, щодо яких установлено причинний зв'язок із Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими за вісім мінімальних пенсій за віком.
Згідно зі статтею 50 зазначеного Закону особам, віднесеним до категорії І, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, зокрема інвалідам II групи - у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком. Як передбачено статтею 53 того самого Закону, виплата додаткової пенсії здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.
Обґрунтовуючи нарахований розмір пенсії, Управління роз'яснило позивачці, що при обчисленні пенсії вони виходили з розмірів, визначених Кабінетом Міністрів України (а.с.13).
Виходячи з вищезазначеного, вихідним критерієм розрахунку державної та додаткової пенсій виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно з частиною 1 статті 28 Закону ‡‚ 1058-ІУ встановлюється у розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Положення частини 3 статті 28 цього Закону не є перешкодою для застосування зазначеної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для розрахунку інших пов'язаних із нею пенсій чи доплат, оскільки частиною 1 цієї статті передбачено лише один мінімальний розмір пенсії за віком. І ншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.
Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру державної пенсії та додаткової пенсії позивачці застосуванню підлягають частина перша статті 50 та частина четверта статті 54 Закону ‡‚ 796-ХІІ та розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, з урахуванням якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком, а не постанова Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року ‡‚ 654, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав позивачки.
Частиною п’ятою статті 54 Закону ‡‚ 796-ХІІ передбачено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України. Однак, надання законодавцем такого права Кабінету Міністрів України не означає, що останній, встановлюючи такий порядок, може допустити звуження змісту та обсягу прав позивачки, встановлених цим же Законом. Тобто, Кабінет Міністрів України повинен був встановити зазначений порядок, не порушуючи положень цього Закону, в тому числі й інших законів, якими встановлено розміри мінімальної пенсії за віком.
Порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено чинною постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 року ‡‚ 523 “Про затвердження нового Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи” , положення якої стосовно критеріїв обчислення розмірів пенсій відповідають змісту статей 50, 54 Закону ‡‚ 796-ХІІ. А в п.п.2 п.1 постанови Кабінет Міністрів України від 16 липня 2008 року ‡‚ 654 встановив розміри сум, за якими розраховуються пенсії, всупереч положенням зазначених статей Закону ‡‚ 796-ХІІ, причому ці суми не відповідають розмірам мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до частини третьої статті 67 Закону ‡‚ 796-ХІІ, яка набрала чинності 31 жовтня 2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій, та розмір щомісячної компенсації сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
3
Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахунку пенсії є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюється з дня встановлення цього мінімуму.
Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.
Оскільки позивачці слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачці повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.
Залежно від зміни розміру прожиткового мінімуму ст.58 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” було встановлено мінімальний розмір пенсії за віком з 1 жовтня 2008 року - 498 грн., ст.54 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” установлено у 2009 році - в розмірах, що діяли у грудні 2008 року, Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет на 2009 рік”” від 6 листопада ‡‚ 1715-УІ з 1 листопада 2009 року ? 573 грн.
Згідно зі ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Згідно зі ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.92 Конституції України виключно законами визначаються, зокрема, основи соціального захисту.
Згідно з ч.1 ст.8 КАС України с уд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.4 ст.9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Згідно з ч.2 ст.11 КАС України суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблему, пов'язану з реалізацією права на соціальний захист, неприпустимістю обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, звуження змісту та обсягу їхніх прав шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається (рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року ‡‚ 5-рп/2002, від 1 грудня 2004 року ‡‚ 19-рп/2004, від 9 липня 2007 року за ‡‚ 6-рп/2007, від 22 травня 2008 року ‡‚ 10-рп/2008).
Згідно з п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя” оскільки Конституція України, як зазначено в її ст.8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватися на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй.
Дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити частково, так як в судовому засіданні доведено, що відповідач порушив норми права, які регулюють спірні правовідносини, тому вбачається, що мають місце неправомірні дії відповідача щодо відмови позивачці у проведенні перерахунку та виплаті державної пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідам другої групи та щомісячної додаткової пенсії, права якої необхідно поновити шляхом зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату державної пенсії та додаткової пенсії.
Суд також вбачає за необхідне вийти за межі позовних вимог, оскільки це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів позивачки, а саме, застосувати Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет на 2009 рік”” від 6 листопада ‡‚ 1715-УІ у частині застосування для проведення перерахунку пенсії та додаткової пенсії позивачці прожиткового мінімуму, встановленого з 1 листопада 2009 року у розмірі 573 грн.
Таким чином, вбачається за необхідне зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату державної пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідам другої групи ОСОБА_1 згідно зі ст.54 Закону ‡‚ 796-ХІІ, місячний розмір якої повинен становити 8 мінімальних пенсій за віком: з 1 грудня 2008 року ? 3984 (498 грн. х 8), з 1 листопада 2009 року ? 4584 грн. (573 грн. х 8) та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, згідно зі ст.50 Закону ‡‚ 796-ХІІ, місячний розмір якої повинен становити 75 процентів мінімальної пенсії за віком: з 1 грудня 2008 року ? 373,5 грн. (498 грн. х 75%), з 1 листопада 2009 року ? 429,75 грн. (573 грн. х 75%), встановленої частиною першою ст.28 Закону ‡‚ 1058-ІУ, розмір якої визначений у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, згідно зі ст.58 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, ст.54 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, за виключенням суми фактично проведених виплат за період з 1 грудня 2008 року по 31
4
грудня 2009 року 15423,2 грн. (пенсія - 1090 грн х 13 міс. + додаткова пенсія ? 96,4 грн. х 13 міс.), підтверджених довідкою Управління від 2 грудня 2009 року.
Решту позовних вимог необхідно залишити без задоволення з наступних підстав.
Позивачка просить стягнути із відповідача на її користь конкретну суму - 41187,90 грн. Однак, з огляду на положення статей 21, 105, 162 КАС України адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності відповідача, зобов'язання його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю, тому суд не має можливості вирішити таку позовну вимогу, оскільки таким чином судом фактично буде самостійно здійснено перерахунок розміру пенсії позивачці, що стане підміною функцій відповідача, що неприпустимо відповідно до чинного законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 19, 22, 92 Конституції України, рішеннями Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року ‡‚ 5-рп/2002, від 1 грудня 2004 року ‡‚ 19-рп/2004, від 9 липня 2007 року за ‡‚ 6-рп/2007, від 22 травня 2008 року ‡‚ 10-рп/2008, Законами України від 28 лютого 1991 року ‡‚ 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, “Про Державний бюджет України на 2009 рік”, “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет на 2009 рік”” від 6 листопада ‡‚ 1715-УІ, постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 1997 року ‡‚ 523 “Про затвердження нового Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи”, постановою Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року ‡‚ 9 “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”, ст.ст.8, 9, 10, 11, 12, 14, 17, 18, 21, 69, 71, 86, 159, 160, 162, 163, 167 КАС України,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Х ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області про визнання дій суб”єкта владних повноважень неправомірними щодо перерахунку пенсії та стягнення недорахованих сум пенсії задовольнити частково .
Визнати дії управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку державної пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідам другої групи та щомісячної додаткової пенсії, передбачених ст.49 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, виходячи із мінімальної пенсії за віком, яка встановлена у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, неправомірними.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області, ідентифікаційний код 20622465, провести перерахунок та виплату державної пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи інвалідам другої групи ОСОБА_1 І, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканці села Пасківщина вулиця Будівельників, 8 Згурівського району Київської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, згідно зі ст.54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яка повинна становити 8 (вісім) мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, згідно зі ст.50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яка повинна становити 75 (сімдесят п'ять) процентів мінімальної пенсії за віком, встановленої частиною першою ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, розмір якої визначений у розмірі прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність, згідно зі ст.58 З акону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, ст.54 Закону України “Про Державний бюджет України на 2009 рік” за виключенням суми фактично проведених виплат за період з 1 грудня 2008 року по 31 грудня 2009 року.
Решту позовних вимог залишити без задоволення.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом 10 (десяти) днів з дня її складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Згурівський районний суд Київської області протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ Н.О.ДЕНИСЕНКО
Дану постанову складено у повному обсязі 18 січня 2010 року.