
Справа № 815/2919/18
УХВАЛА
21 червня 2018 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту міського господарства Одеської міської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», третя особа Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради, про скасування розпорядження та визнання бездіяльності неправомірною і зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту міського господарства Одеської міської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», третя особа Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради, про скасування розпорядження органу приватизатизації Управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Одеської міської ради народних депутатів №94525 від 14.03.1997р. про надання ОСОБА_3 в приватну власність двохкімнатної квартири загальною площею 40,8 кв.м. за адресою: м.Одеса. АДРЕСА_1 та свідоцтво про право власності на житло видане 14.03.1997р. ОСОБА_3 Олександрівні Управлінням житлово-комунального господарства міськвиконкому Одеської міської ради народних депутатів, зареєстроване та записане в реєстраційну книгу за №6-6475, визнання бездіяльності Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» щодо не внесення змін до технічної документації будинку АДРЕСА_3 та до інвентаризаційної справи на об'єкт нерухомості: квартиру АДРЕСА_2 у зв'язку з відселенням сім'ї ОСОБА_2 неправомірною та зобов'язання внести відповідні зміни до технічної документації будинку АДРЕСА_3 та до інвентаризаційної справи на об'єкт нерухомості: квартиру АДРЕСА_2, у зв'язку з відселенням сім'ї ОСОБА_2.
Пунктом 1 ч.1 ст.4 КАС України визначено, що адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Відповідно до ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спорах між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом; спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов'язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов'язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, ОСОБА_1 звернулася до суду із позовними вимогами, про оскарження рішення суб'єкта владних повноважень щодо надання у приватну власність квартири та визнання бездіяльності щодо не внесення змін до технічної документації будинку, які виникають із житлових правовідносин та є пов'язаними між собою, а тому, зазначений спір не має характеру публічно-правового та підлягає вирішенню у порядку цивільного судочинства.
Так, відповідно до ч.1 ст.19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
При цьому, той факт, що відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень, не змінює правової природи спірних відносин, оскільки характер інтересу у спорі є приватноправовим, а не публічно-правовим.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 12.10.1978 у справі "Zand v. Austria" вказав, що словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з &?н;…&gр; питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів &?а;…&?н;". З огляду на це не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Таким чином, зважаючи на викладене, Одеський окружний адміністративний суд не є судом, який "встановлений законом" при розгляді даної справи.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 170 КАС України встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4,19,170, 294-295, КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту міського господарства Одеської міської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради», третя особа Малиновська районна адміністрація Одеської міської ради, про скасування розпорядження органу приватизатизації Управління житлово-комунального господарства міськвиконкому Одеської міської ради народних депутатів №94525 від 14.03.1997р. про надання ОСОБА_3 в приватну власність двохкімнатної квартири загальною площею 40,8 кв.м. за адресою: м.Одеса. АДРЕСА_1 та свідоцтво про право власності на житло видане 14.03.1997р. ОСОБА_3 Олександрівні Управлінням житлово-комунального господарства міськвиконкому Одеської міської ради народних депутатів, зареєстроване та записане в реєстраційну книгу за №6-6475, визнання бездіяльності Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації Одеської міської ради» щодо не внесення змін до технічної документації будинку АДРЕСА_3 та до інвентаризаційної справи на об'єкт нерухомості: квартиру АДРЕСА_2 у зв'язку з відселенням сім'ї ОСОБА_2 неправомірною та зобов'язання внести відповідні зміни до технічної документації будинку АДРЕСА_3 та до інвентаризаційної справи на об'єкт нерухомості: квартиру АДРЕСА_2, у зв'язку з відселенням сім'ї ОСОБА_2, - відмовити, позовні матеріали повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що даний спір підлягає вирішенню у порядку цивільного судочинства.
Ухвала суду набирає законної сили у строк та порядок визначений ст. 256 КАС України та оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.294- 296 КАС України.
Суддя К.О. Танцюра