Рішення № 74815742, 13.06.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2018
Номер справи
819/682/18
Номер документу
74815742
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/682/18

13 червня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Подлісної І.М.

за участю:

секретаря судового засідання Порплиці Т.В.

позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3

представника третьої особи ОСОБА_4

представника третьої особи ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Почаївської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Почаївської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.

24 травня 2018 року в судовому засіданні було залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Почаївську міську раду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 (далі - Позивач), який відповідно до п.14 cт. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-Х-ІІ, Постанови КМУ №413 від 07.06.2017 року, Розпорядження КМУ від 19 серпня 2015 p. N 898-р, як учасник АТО має право на першочергове забезпечення земельними ділянками, звернувся із заявою до Головного управління Держгеокадастру України у Тернопільській області ( далі - Відповідач) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 0,18 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення на території Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області за межами населеного пункту.

Розглянувши заяву Позивача від 09.11.2017 року, Відповідач рішенням від 04.12.2017 року Г-9918/0-4236/6-17 ( далі - рішення Г-9918/0-4236/6-17 ) керуючись частиною 7 статті 118 ЗК України, відмовив Позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Прийняття Відповідачем рішення Г-9918/0-4236/6-17 про відмову у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, на думку позивача, є протиправною дією, яка порушує його права на отримання відповідно до Конституції України та ЗК України у власність земельної ділянки, що підлягає судовому захисту.

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві та відповіді на відзив від 16.05.2018 року.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позовних вимог, просив в їх задоволенні відмовити з мотивів викладених у відзиві на адміністративний позов від 10.05.2018 року.

Представники третьої особи в судовому засіданні заперечили проти задоволення адміністративного позову, вказуючи на те, що у випадку задоволення позовних вимог та розроблення у подальшому Позивачем, на підставі відповідного дозволу Головного управління, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 0,18 га для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту м. Почаїв Кременецького району Тернопільської області обов'язком щодо затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність буде наділена Почаївська міська рада, оскільки в результаті передачі земель із державної власності у комунальну власність, власником земель і відповідно розпорядником даними землями стане Почаївська міська рада.

Суд, заслухавши в судовому засіданні думку позивача та його представника, представника відповідача та представників третьої особи, з'ясувавши усі обставини справи та перевіривши їх доказами приходить до переконання, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити з наступних підстав.

ОСОБА_1 (далі - Позивач), який відповідно до п.14 cт. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-Х-ІІ, Постанови КМУ №413 від 07.06.2017 року, Розпорядження КМУ від 19 серпня 2015 p. N 898-р, як учасник АТО має право на першочергове забезпечення земельними ділянками, у відповідності до статтей 2, 4-5, 22, 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768 - III ( далі - ЗК України), Закону України «Про землеустрій» від 22 травня 2003 року N 858-IV ( далі - Закон N 858-IV ), Закону України «Про особисте селянське господарство» від 15 травня 2003 року N 742-1V ( далі - Закон N 742-1V ), 09.11.2017 року звернувся із заявою до Головного управління Держгеокадастру України у Тернопільській області ( далі - Відповідач) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, орієнтованою площею 0,18 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення на території Почаївської міської ради Кременецького району Тернопільської області за межами населеного пункту ( далі - надання дозволу на розроблення проекту землеустрою). До заяви ним були подані копія паспорта, копія ідентифікаційного коду, викопіювання із публічної кадастрової карти України, копія довідки про безпосередню участь в АТО, копія посвідчення учасника бойових дій серія НОМЕР_1

Розглянувши заяву Позивача від 09.11.2017 року, Відповідач рішенням від 04.12.2017 року Г-9918/0-4236/6-17 ( далі - рішення Г-9918/0-4236/6-17 ) керуючись частиною 7 статті 118 ЗК України, відмовив Позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою з наступних мотивів: на викопіюванні із публічної кадастрової карти України не вказано бажане місце розташування земельної ділянки; на офіційному веб-сайті Головного управління опубліковано перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які можуть бути передані у власність громадянам у IV кварталі 2017 року на території Тернопільської області (не входження спірної земельної ділянки у вказаний перелік); у зв'язку із великою кількістю надходження заяв від учасників АТО в порядку черговості та з метою забезпечення права кожного з них на отримання земельної ділянки, Головним управлінням проводяться заходи стосовно резервування земельних ділянок для подальшої передачі у приватну власність земельних ділянок у наступних періодах на території Тернопільської області.,

Графічні матеріали, додані Позивачем до клопотання про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації не можуть вважатися такими, що містять місце розташування бажаної земельної ділянки, оскільки на них відображені графічні межі території Почаївської міської ради, до складу якої входять окремі земельні ділянки, а не конкретно визначена земельна ділянка, яку Позивач виявив бажання отримати у власність.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23.01.2018 \ справі № 369/3184/14-а провадження № К/9901/1876/18.

Наказом Головного управління від 20.09.2017 № 251 затверджено Перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які пропонуються для передачі у власність громадянам, в межах норм безоплатної приватизації у IV кварталі 2017 року у Тернопільській області, який опубліковано на офіційному веб-сайті Головного управління http://ternopilska.land.gov.ua. У сформованому Переліку земельних ділянок, які можуть передаватися в межах норм безоплатної приватизації на території Тернопільської області, відсутні земельні ділянки в межах території Почаївської міської ради Кременецького району.

Таким чином, позиція Головного управління щодо відмови Позивачу у наданні дозволу на розроблення землевпорядної документації є законною та такою, що відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки Позивачем на графічних матеріалах не відображено бажане місце розташування земельної ділянки і земельна ділянка, яку Позивач бажає отримати у власність для ведення особистого селянського господарства, відсутня у переліку земельних ділянок оприлюднених на офіційному веб-сайті Головного управління, що в розумінні частини 7 статті 118 Кодексу є невідповідністю місця розташування об'єкта вимогам прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів.

Поряд з тим, суд звертає увагу, з метою забезпечення прозорості земельних відносин та розширення повноважень місцевих рад, врахування позиції органів місцевого самоврядування у питаннях розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності в розрізі приписів Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та на виконання рішення колегії Держземагенства України від 14.10.2014 року, введеного в дію наказом Держземагенства України від 15.10.2014 року № 328, починаючи з 15.10.2014 року Головним управлінням направляються відповідні клопотання до органів місцевого самоврядування з проханням висловити позицію щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, стосовно можливості подальшого надання у власність (користування) земельних ділянок на території відповідних сільських (міських, селищних) рад.

З огляду на зазначене, Головним управлінням на адресу Почаївської міської ради надсилався лист від 14.11.2017 № 31-19-0.52-7919/2-17 з проханням надати пропозицій щодо прийняття Головним управлінням наказу про надання Позивачу дозволу на відведення земельної ділянки.

За результатами розгляду вказаного листа Почаївською міською радою до Головного управління надіслано відповідь від 28.11.2017 № 1531, у якій висловлено прохання не здійснювати дій з земельними ділянками, що знаходяться за межами населеного пункту у зв'язку із виготовленням міською радою генерального плану міста Почаїв.

Попри зазначене, обов'язковість врахування позиції органів місцевого самоврядування (об'єднаних територіальних громад) щодо надання дозволу на відведенні земельних ділянок в межах відповідного переліку передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад», яким зобов'язано Держгеокадастр з 01.02.2018, серед іншого, забезпечити здійснення до передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності під час передачі в користування (виключно шляхом проведення аукціонів) або у власність за погодженням з об'єднаними територіальними громадами (шляхом прийняття відповідною радою рішення згідно із статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Головним управлінням, за результатами розгляду повторної заяви Позивача від 09.02.2018, листом від 12.03.2018 Г-802/0-527/0/17-18 відмовлено у задоволенні клопотання, у зв'язку з відсутністю погодження органу місцевого самоврядування щодо надання Позивачу дозволу на розроблення землевпорядної документації.

Поряд з тим, вимога Позивача щодо зобов'язання Головного управління прийняти рішення про надання Позивачу дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність не відповідає вимогам законодавства в частині порушення виключних повноважень Головного управління, як розпорядника земель сільськогосподарського призначення державної власності і є неправомірною.

Згідно пояснень третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Почаївською міською радою до Головного управління надіслано відповідь від 28.11.2017 № 1531, у якій висловлено прохання не здійснювати дій з земельними ділянками, що знаходяться за межами населеного пункту у зв'язку із виготовленням міською радою генерального плану міста Почаїв, внаслідок розроблення якого відбудеться внесення змін до меж м. Почаїв за рахунок земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту, в тому числі земель державної власності сільськогосподарського призначення, тобто землі перейдуть у комунальну власність і право розпорядження даним землями виникне у органу місцевого самоврядування.

Поряд з тим, статтею 117 Земельного кодексу України передбачено, що передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених Кодексом.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад» зобов'язано Держгеокадастр починаючи з 01.02.2018 забезпечити формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в межах, визначених перспективним планом формування територій громад, шляхом проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з подальшою передачею зазначених земельних ділянок у комунальну власність відповідних об'єднаних територіальних громад згідно із статтею 117 Земельного кодексу України.

З метою організації співпраці щодо виконання вказаного розпорядження Кабінету Міністрів України між Почаївською міською радою та Головним управлінням 09.02.2018 підписано меморандум про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаної територіальної громади.

Поряд з тим, рішенням сесії Почаївської міської ради від 28.02.2018 № 1244 ініційовано передачу земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, розташованих на території Почаївської об'єднаної територіальної громади, у комунальну власність Почаївської міської ради та доручено міському голові з цього приводу звернутись до Головного управління.

Головним управлінням 05.05.2018 отримано лист Почаївської міської ради від 29.03.2018 № 372, у якому висловлено прохання передати у комунальну власність Почаївської міської об'єднаної територіальної громади земельні ділянки сільськогосподарського призначенні державної власності, відповідно до сформованого переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що пропонуються до передачі в комунальну власність Почаївської міської об'єднаної територіальної громади та робочого плану щодо розміщення земельних ділянок, які пропонуються до передачі в комунальну власність вказаній громаді.

У зазначений перелік внесена ділянка 9 загальною площею 5 га та відображена на робочому плані, в межах якої розташована земельна ділянка площею 0,18 га, яку Позивач бажає отримати у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту м. Почаїв.

Відповідно до плану-графіка передачі земельних ділянок територіальним громадам у 2018 року, затвердженого в.о. Голови Держгеокадастру та оприлюдненого на офіційному веб-сайті Держгеокадастру http://land.gov.ua передачу земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність на території Почаївської міської ради буде здійснено у серпні місяці поточного року.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.

Частиною 4 статті 122 Земельного Кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з пунктами 1, 7 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляд} (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів. Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до пункту 1 Положення про Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та І продовольства України від 17.11.2016 року № 308, Головне управління Держгеокадастру в Тернопільській області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.

Підпунктом 13 пункту 4 вказаного Положення передбачено, що Головне управління відповідно до покладених на нього завдань, розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.

Отже, повноваження щодо передачі у власність або користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в межах Тернопільської області покладені на Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області.

Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Частиною 6 статті 118 Кодексу передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Положеннями частини 7 статті 118 Кодексу відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Системний аналіз норм права, що містяться у статтях 116, 118, 122 Земельного Кодексу України дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання. Ці норми передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у власність, за результатами розгляду яких визначені в законі органи приймають одне з відповідних рішень.

При цьому, зазначення на карті бажаного місця розташування земельної ділянки має значення для надання об'єктивної оцінки та відповіді на клопотання заявника, оскільки пошук такої земельної ділянки віднесено земельним законодавством до обов'язку громадянина, а не до повноважень органу виконавчої влади не віднесено. Незазначення місця розташування є порушенням порядку звернення та підставою для відмови в наданні земельної ділянки у зв'язку з її фактичною відсутністю, тобто невідповідністю приписам частини 6 статті 118 Кодексу.

Поряд з тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 415 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними затверджено Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

Відповідно до положень вказаної постанови Держгеокадастр та його: територіальні органи під час передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність в межах норм безоплатної приватизації повинні формувати перелік земельних ділянок та визначати площу земельних ділянок, яка передається в межах норм безоплатної приватизації на території відповідної області, за встановленою формулою.

Звертається увага суду на пункт 3 Указу Президента України від 10.06.1997 № 503/97 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності», у якій зазначено, що громадяни, державні органи, підприємства, установи, організації під час здійснення своїх прав і обов'язків повинні застосовувати закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, опубліковані в офіційних друкованих виданнях або одержані у встановленому порядку від органу, який їх видав.

Відповідно до частин 1 і 2 статті 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України.

Пунктом 2 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 17.11.2016 № 308 Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, дорученнями ; Міністра аграрної політики та продовольства України, його першого заступника та І заступників, наказами Держгеокадастру, дорученнями Голови Держгеокадастру та його заступників, актами місцевої державної адміністрації та органів місцевого самоврядування, а також цим Положенням. Таким чином, постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 413, якою затверджено вищевказану Стратегію є обов'язковою до виконання на всій території України усіма суб'єктами суспільних відносин.

На виконання вказаної постанови наказом Головного управління від 20.09.2017 № 251 затверджено Перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які пропонуються для передачі у власність громадянам, в межах норм безоплатної приватизації у IV кварталі 2017 року у Тернопільській області, який опубліковано на офіційному веб-сайті Головного управління http://ternopilska.land.gov.ua. У сформованому Переліку земельних ділянок, які можуть передаватися в межах норм безоплатної приватизації на території Тернопільської області, відсутні земельні ділянки в межах території Почаївської міської ради Кременецького району.

Частина 7 статті 118 Кодексу є відсилочною та вказує на те, що підставою для відмови відповідного органу виконавчої влади у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Обов'язковість врахування позиції відповідної сільської та селищної ради під час надання (передачі) земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність громадянам, передбачена вищевказаною Стратегією. Дана позиція щодо отримання погодження є необхідною, зважаючи на положення Закону України «Про землеустрій».

Таким чином, надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, відповідно до статті 122 Кодексу, відноситься до виключних повноважень центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальних органів.

Відповідно до статтті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи встановлені судом обставини справи, досліджені в судовому засіданні докази, норми законодавства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими, доказів, які б спростовували правомірність дій відповідача позивачем не представлено, а судом таких доказів не здобуто, в зв'язку з чим суд приходить до переконання, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Почаївської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області від 04.12.2017 р. №Г-9918/0-4236/6-17 та від 12.03.2018 р. №Г-802/0-527/0/17-18, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 18 червня 2018 року.

Головуючий суддя Подлісна І.М.