Рішення № 74815225, 19.06.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
819/870/18
Номер документу
74815225
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/870/18

19 червня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

судді Баранюка А.З.

за участю:

секретаря судового засідання Кухар О.Л.

позивача: ОСОБА_1;

представника відповідача: Світлика О.М.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій та бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (надалі - позивач) із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (надалі - відповідач) в якому просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо зменшення розміру пенсії з 82% до 70%, проведенні неповного перерахунку та часткової виплати ОСОБА_1 заборгованої пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до пункту 2 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 3668, ч.2,3 ст. 5 ЦК України, ст.ст. 22, 58 Конституції України, рішень Конституційного Суду України №1-рп/99 від 09.02.1999року та №7-рп/16 від 20.12.2016року та відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.ст. 55 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268» та довідки про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Тернопільській області;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо не проведення нарахувань і виплат ОСОБА_1 компенсації на загальну суму 9666,91 грн. відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України № 1058-IV, ст.ст 1, 2 Закону №2050-ІІІ та Порядку проведення компенсації, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 року №159, фіксованого розміру індексації на суму 516,92 грн.(щомісячно) відповідно до Закону України від 03.07.1991 року №1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення», доплати до пенсії в розмірі 35% (щомісячно) відповідно до постанови КМУ №355від 23.04.2012року.

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області:

а) провести ОСОБА_1 повноцінний (повний) перерахунок та негайну виплату єдиним платежем різниці між сплаченою і заборгованою сумою пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст.ст.55 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268» та на підставі довідки про грошове забезпечення в розмірі 82% від даного грошового забезпечення, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Тернопільській області, починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру та виплачувати пенсію в подальшому з врахуванням 82 % відповідної суми грошового забезпечення;

б) нарахувати та виплатити компенсацію в сумі 9666,91 гри. відповідно до ч.2 ст.46 Закону України №1058-IV, ст.ст. 1,2 Закону України №2050 та Порядку проведення компенсації, затвердженого постановою КМУ №159 від 21.02.2001року;

в) нарахувати та продовжити виплачувати щомісячно з 01.04.2018 року фіксований розмір індексації в сумі 516,92 гри .(ще в березні 2018року мені виплачувалась така сума індексації) відповідно до Закону України від 3.07.1991 року №1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення»;

г) нарахувати та продовжити виплачувати щомісячно з 01.04.2018 року доплату в розмірі 35% до пенсії відповідно до постанови КМУ №355 від 23.04.2012 року.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою від 11 червня 2018 року розгляд справи відкладено на 19 червня 2018 року.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві, додаткових поясненнях та у відповіді на відзив, пояснив що позов ґрунтуються на судовій практиці, яку позивач долучив до матеріалів справи та просив суд позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні поти задоволення позову заперечив з підстав його безпідставності, надав пояснення викладенні у відзиві, просив суд у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1, є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 01.02.2005 року.

Згідно Висновку про призначення пенсії від 07.02.2005 року розмір пенсії позивача складає 82 % від грошового забезпечення .

В судовому засіданні позивач пояснив, що до 1 квітня 2018 він отримав пенсію, яка була нарахована в розмірі 82 % від грошового забезпечення. 28 березня 2018 року він отримав доплату до пенсії за січень-березень 2018 року згідно постанови КМУ №103 від 21.02.18 року, яку позивач вважав значно меншої від необхідної.

В зв'язку з цим, позивач 02.04.2018 року звернувся з заявою про повний перерахунок та виплату всієї заборгованої суми пенсії єдиним платежем з врахуванням 82 % пенсії від грошового забезпечення без обмеження граничним розміром, наданні йому копій документів про нараховану та заборговану пенсію за кожний місяць, починаючи з 1.01.2016 року; просив надати розрахунок компенсації та індексації за кожен місяць,нарахувати і виплачувати доплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На своє звернення позивач отримав відповідь від 17 квітня 2018 року згідно якої розмір пенсії позивача після перерахунку становить 6089,83 грн., тобто 70% грошового забезпечення. Позивачу також було повідомлено, що пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45. Крім того, відповідач пояснив, що листом від 28.02.2018 за №2900/05/22-2018 Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що вважається неможливим проводити перерахунок пенсій з використанням поданих раніше довідок про розмір грошового забезпечення, по причині зазначення в них додаткових видів грошового забезпечення не в порядку передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103.

Вважаючи такі дії суб'єкта владних повноважень протиправними ОСОБА_1 звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, які виникли між сторонами суд виходив з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року (далі - Порядок) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до зазначеного Закону пенсій проводить у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорії військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із веденням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції, що діяла на час призначення пенсії ОСОБА_1, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який набрав чинності в цій частині 01 травня 2014 року, статтю 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» викладено в наступній редакції: «максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів».

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися виключно при призначенні нових пенсій. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Суд зазначає, що статтею 46 Конституції України встановлено право громадян на соціальний захист.

Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей.

Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.

Зазначені висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 10.02.2015 року у справі №21-630а14.

Крім того, Верховний Суд у постанові від 24 квітня 2018 року у справі № 686/12623/17 зазначив, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, і така пенсія повинна нараховуватись та виплачуватись відповідно до редакції статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення звільнених з військової служби та деяких інших осіб» чинної станом на дату призначення пенсії.

Тому, позов в частині визнання протиправним дій відповідача щодо зменшення розміру пенсії позивача з 82 % грошового забезпечення до 70% та зобов'язання провести перерахунок пенсії з врахуванням 82% грошового забезпечення є підставним та підлягає до задоволення.

Крім цього, позивач заявив позовну вимогу про виплату компенсації у зв'язку із непроведенням перерахунку пенсії.

Частиною 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до ч. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які є нарахованими та які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Таким чином, єдиною умовою здійснення громадянам компенсації втрати частини доходів є нарахування таких доходів та порушення встановлених строків їх виплати. Однак позивач таких доходів не міг отримати, оскільки відповідач їх не нараховував, а тому виник спір про перерахунок пенсії, що встановлено в ході розгляду справи.

Враховуючи наведене суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовної вимоги про виплату компенсації відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати».

Щодо позовної вимоги про індексацію пенсії суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Статтею 2 Закону передбачено, що пенсії є об'єктом індексації.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Згідно із ст. 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

А тому, суд погоджується з поясненням представника відповідача про те, що після проведеного перерахунку пенсії з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», відсутні підстави для виплати позивачу індексації в розмірі 516,92 грн. і в задоволенні позову у цій частині слід відмовити.

Суд також не погоджується з позовною вимогою про зобов'язання відповідача нарахувати позивачу та виплачувати щомісячно з 01.04.2018 року доплату в розмірі 35% до пенсії відповідно до постанови КМУ №355 від 23.04.2012 року.

Як вже зазначалося згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно з п. 1 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №1294 від 07.11.2007 року, яка набрала чинності 01.01.2008 року, органами Пенсійного фонду України проведено перерахунок усіх пенсій призначених відповідно до Закону, з урахуванням підвищення окладів військовослужбовцям встановлених цією Постановою.

Після 01.01.2008 року Кабінетом Міністрів України рішень щодо підвищення розмірів посадових окладів військовослужбовців чи введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які б призвели до перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону, не приймалося.

Постановою Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012 року «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено з 01.07.2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірі 11% пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 01.09.2012 року до 23% та з 01.01.2013 року до 35%.

При цьому, розміри пенсій, обчислених відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з п. 4 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №1294 від 07.11.2007 року, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Пунктом 2 зазначеної Постанови Кабінету Міністрів України зобов'язано відповідні органи забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення військовослужбовців станом на 01.04.2012 року.

Таким чином, в постанові Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012 року йдеться про встановлення відсоткового підвищення розміру пенсій, нею не змінено розміри одного з видів грошового забезпечення і не введено нові щомісячні додаткові види такого забезпечення, тому вона не є підставою для перерахунку пенсії.

А тому у задоволенні позову у цій частині слід відмовити.

Суд також не погоджується із доводами позивача про незастосування при здійсненні виплат пенсії постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб».

Згідно із частиною 2 статті 55 Закону №2262 нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обме ження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Відповідно до приписів частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Верховний Суд в ухвалі від 02.05.2018 року у справі №818/1076/18 зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 не змінює регулювання правовід носин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі Закону № 2262-ХІІ та Постанови Кабінету Міністрів України № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій».

Враховуючи наведене суд приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню в частині визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії в розмірі 82 % суми грошового забезпечення та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області провести такий перерахунок, в задоволенні позову в іншій частині слід відмовити.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо відмови провести перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії в розмірі 82 % суми грошового забезпечення та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області (вул. Майдан Волі, 3, м. Тернопіль, 46000, код ЄДРПОУ 14035769) провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1) з врахуванням 82 % суми грошового забезпечення з 01.01.2016 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 21 червня 2018 року.

Головуючий суддя Баранюк А.З.

копія вірна

Суддя Баранюк А.З.