Ухвала суду № 74782459, 19.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2018
Номер справи
815/2355/18
Номер документу
74782459
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/2355/18

УХВАЛА

19 червня 2018 року м Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви Департаменту комунальної власності Одеської міської ради до державного реєстратора комунального підприємства Новоселівської сільської ради “Регіональне бюро державної реєстрації” ОСОБА_1, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3, державного реєстратора юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_4, Управління державного архітектуно-будівельного контролю Одеської міської ради, треті особи – ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання протиправним та скасування рішень, скасування повідомлення та декларації, закриття розділу, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Департаменту комунальної власності Одеської міської ради до державного реєстратора комунального підприємства Новоселівської сільської ради “Регіональне бюро державної реєстрації” ОСОБА_1, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3, державного реєстратора юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_4, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, треті особи – ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 35798511 від 21.06.2017 16:43:37, виданого державним реєстратором Комунального підприємства Новоселівської сільської ради “Регіональне бюро державної реєстрації” ОСОБА_1; скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 36571373 від 11.08.2017 09:45:07 приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2; скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 36576886 від 11.08.2017 12:03:57 приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2; скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 39089126 від 03.01.2018 13:30:25 приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3; скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 39089678 від 03.01.2018 13:56:15 приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3; скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер 39603396 від 09.02.2018 12:47:57 державного реєстратора юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_4; скасування повідомлення про початок будівельних робіт № ОД 0611801811278 від 18.01.2018; скасування декларації про готовність об’єкта до експлуатації № ОД 141180331580 від 02.02.2018 року; закриття розділу за реєстраційним номером об’єкту нерухомого майна 1281638851101, об’єкт нерухомого майна: нежитлова будівля, об’єкт житлової нерухомості: Ні, опис об’єкта: загальна площа (кв. м.): 28,8, адреса: Одеська обл., м. Одеса, вулиця Інглезі, будинок 9б та всі записи про право власності.

Ухвалою суду від 21 травня 2018 року зазначений адміністративний позов був залишений без руху та позивачу наданий десятиденний строк для усунення недоліків, шляхом зазначення в позовній заяві реєстраційного номеру облікової картки платника податків за його наявності або номеру і серії паспорта державного реєстратора комунального підприємства Новоселівської сільської ради “Регіональне бюро державної реєстрації” ОСОБА_1, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3, державного реєстратора юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_4, номерів засобів зв’язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти ОСОБА_5 та ОСОБА_6 та офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідачів, місця проживання чи перебування ОСОБА_5 та ОСОБА_6; надання доказів на підтвердження надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 копії позовної заяви з доданими копіями документів; належним чином визначення та викладу позовних вимог щодо кожного з відповідачів, відповідно до вимог ст. 5 КАС України з урахуванням зауважень, викладених в даній ухвалі; надання належним чином завірених доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідно до зауважень викладених в ухвалі суду; надання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із даним адміністративним позовом із доказами поважності причин пропуску, а також шляхом надання копій позовної заяви після усунення недоліків разом з належним чином завіреними копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості учасників справи.

Ухвала суду від 21.05.2018 року була отримана представником позивача за довіреністю 23.05.2018 року про що свідчить підпис на розписці про вручення.

31.05.2018 року на виконання ухвали суду від 21.05.2018 року, позивачем надано заяву про усунення недоліків до якої додано належним чином завірені копії листів Департаменту № 01-13/1440 від 04.04.2018 року, № 01-13/1177 від 21.03.2018 року, № 01-13/1009 від 02.03.2018 року, № 01-13/1008 від 02.03.2018 року, № 01-13/72 від 10.01.2018 року та копії адміністративного позову з усуненими недоліками відповідно до кількості сторін (в порядку ч. 1 ст. 161 КАС України).

Разом з тим, вимоги ухвали про залишення позову без руху від 21.05.2018 року позивачем виконані не в повному обсязі.

Ухвалою суду від 05 червня 2018 року Департаменту комунальної власності Одеської міської ради продовжено строк для усунення недоліків та надано п’ятиденний строк з дня вручення копії ухвали для усунення недоліків, шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 160, 161 КАС України, а саме шляхом надання заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із даним адміністративним позовом із доказами поважності причин пропуску, а також доказів направлення на адресу учасників справи копії позовної заяви після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду.

Так, в ухвалі суду від 05 червня 2018 року зазначено, що відповідно до ч. 1, 2 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Разом з тим, Департаментом комунальної власності Одеської міської ради, суб’єктом владних повноважень, не виконано приписи КАС України, оскільки до суду не надано доказів направлення на адресу учасників справи копії позовної заяви після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду.

Також, в заяві про усунення недоліків позивачем зазначено, що Департамент комунальної власності Одеської міської ради звертаючись до суду з адміністративним позовом не є суб’єктом владних повноважень, а тому строк на подання адміністративного позову до суду не пропущено.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень.

Згідно п. 7, 8 ч. 1 ст. 4 КАС України суб’єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб’єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Так, в позовній заяві позивач вказує, що згідно п.п. 2.1.2, 2.6, 2.2.2.19 Положення про департамент комунальної власності Одеської міської ради, департамент комунальної власності Одеської міської ради здійснює повноваження у сфері земельних правовідносин, здійснює самоврядний контроль за використанням і охороною земель міста та контроль за додержанням земельного законодавства у місті, здійснює претензійно-позовну роботу, у встановленому порядку здійснює захист прав та інтересів територіальної громади м. Одеси в особі Одеської міської ради в усіх судових органах з питань, що віднесені до компетенції Департаменту, також здійснює самоврядний контроль за використанням і охороною земель міста та контролю за додержанням земельного законодавства.

Також, позивач зазначає, що відділом самоврядного контролю за використанням і охороною земель та дотримання вимог земельного законодавства департаменту комунальної власності Одеської міської ради складено акт огляду земельної ділянки від 16 лютого 2018 року за адресою: м. Одеса, вул. Інглезі, 9б, яким встановлено, що на зазначеній ділянці проводяться будівництво одноповерхової будівлі орієнтовною площею 26 кв. м., яка належить гр.. ОСОБА_6 та ОСОБА_5, відповідно до інформації з державного реєстру речових прав, проте інформація щодо документів, які підтверджують право власності чи користування зазначеною земельною ділянкою у Департаменті відсутні.

Крім того, позивач вказує, що Департамент як уповноважений орган, який здійснює самоврядний контроль за використанням і охороною земель міста, звертається з адміністративним позовом про скасування рішення про державну реєстрацію.

Таким чином, з огляду на зміст позовної заяви, звертаючись до суду з даною позовною заявою, Департамент комунальної власності Одеської міської ради наділений обсягом владно-управлінських повноважень, визначених Положенням, та реалізує ці повноваження шляхом оскарження дій суб’єктів владних повноважень.

Тобто, Департамент комунальної власності Одеської міської ради, звертаючись до суду як орган місцевого самоврядування, є суб’єктом владних повноважень.

Позивач вказує, що про порушене право дізнався 18.12.2017 року зі звернення депутата Одеської міської ради ОСОБА_7 № 01-15/225 про перевірку законності будівництва капітальних будівель за адресами: вул. Інглезі (25 Чапаєвської дивізії) 9А к. 2, та вул. Люстдорфська дорога, 94, разом з тим до суду позивач звернувся лише 17.05.2018 року.

Отже, Департаментом комунальної власності Одеської міської ради пропущено тримісячний строк для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень, який обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення визначених законом вимог.

Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов’язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Разом з тим, позивачем до позовної заяви та до заяви про усунення недоліків не додано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із даним адміністративним позовом із доказами поважності причин пропуску.

Ухвала суду від 05.06.2018 року була отримана представником позивача за довіреністю 06.06.2018 року про що свідчить підпис на розписці про вручення.

Разом з тим, станом на 19 червня 2018 року недоліки, зазначені в ухвалах від 21 травня 2018 року та від 05 червня 2018 року позивачем не усунуті (згідно автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» вхідної кореспонденції по справі № 815/2355/18 станом на 17:55 год. 19 червня 2018 року не зареєстровано).

Відповідно до п. 9 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

За таких підстав, адміністративний позов Департаменту комунальної власності Одеської міської ради до державного реєстратора комунального підприємства Новоселівської сільської ради “Регіональне бюро державної реєстрації” ОСОБА_1, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3, державного реєстратора юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_4, Управління державного архітектуно-будівельного контролю Одеської міської ради, треті особи – ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання протиправним та скасування рішень, скасування повідомлення та декларації, закриття розділу, - слід повернути позивачу.

Керуючись ст. ст. 123, 169, 248 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Департаменту комунальної власності Одеської міської ради до державного реєстратора комунального підприємства Новоселівської сільської ради “Регіональне бюро державної реєстрації” ОСОБА_1, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, приватного нотаріуса Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3, державного реєстратора юридичного департаменту Одеської міської ради ОСОБА_4, Управління державного архітектуно-будівельного контролю Одеської міської ради, треті особи – ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання протиправним та скасування рішень, скасування повідомлення та декларації, закриття розділу, повернути позивачеві.

Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Суддя О.А. Левчук