
Справа № 815/2879/18
УХВАЛА
19 червня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДСНС України в Одеській області до Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
14 червня 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України, в якому позивач просить суд:
1. Застосувати до державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України (код ЄДРПОУ: 01981997, 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю);
2. Зобов’язати державний заклад «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України (код ЄДРПОУ: 01981997, 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3) зупинити роботу території та приміщень за адресою: 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3, шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, а саме: пункти 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,16,17,8,19,20 Акту №161 від 31.05.2018 року.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.172 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суд дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.ст.160, 161 КАС України.
Згідно п.2 ч.5, ч.6 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти. Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п’ятої цієї статті стосовно представника.
В порушення вимог даної норми позивач у позовній заяві не зазначає реєстраційного номеру облікової картки платника податків свого представника.
Відповідно до ч.2 ст.161 КАС України суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак, в порушення вимог вищевказаної статті позивачем не надано до суду докази надіслання копії позовної заяви на адресу відповідача.
Натомість Головним управлінням ДСНС України в Одеській області надано до суду опис вкладення та фіскальний чек з яких вбачається, що на адресу Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний» санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України надіслано лише: копію Акту позапланової перевірки №161 від 31.05.2018 року, копію припису №160 від 31.05.2018 року, копію посвідчення на проведення перевірки №129 від 14.05.2018 року, копію наказу №124 від 19.03.2018 року з додатками, копію повідомлення про проведення планової перевірки №279 від 24.04.2018 рок, копії протоколів ОД №006319 від 15.05.2018 року та ОД №004930 від 15.05.2018 року, копію витягу з наказу №709 від 26.12.2016 року про призначення ОСОБА_1 та копію довіреності №55 від 19.12.2017 року.
Згідно з ч.3 ст.55 КАС України юридична особа, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник. У справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Згідно з п.1 ч.1 ст.59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.
Як вбачається з позовної заяви Головного управління ДСНС України в Одеській області її підписано першим заступником начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області ОСОБА_2.
У позовній заяві вказано, що згідно інформації ЄДРПОУ ОСОБА_2 має право вчиняти юридичні дії від імені ГУ ДСНС України в Одеській області без довіреності.
Однак, до позовної заяви не надано доказів на підтвердження повноважень першого заступника начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області ОСОБА_2 на підписання позовної заяви від імені Головного управління ДСНС України в Одеській області.
У прохальній частині позовної заяві позивач, зокрема, просить суд застосувати до державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України (код ЄДРПОУ: 01981997, 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3) заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), однак, ГУ ДСНС України в Одеській області не зазначено, який саме захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) позивач вважає за необхідне застосувати.
Суддя зазначає, що відповідно до преамбули Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, цей Закон визначає правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
Частиною 5 статті 4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” Виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб’єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Частина 7 статті 7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п’яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Аналізуючи вказані правові норми, суд дійшов висновку, що застосування заходів реагування можливе у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів.
Натомість, позивач просить суд, зобов’язати державний заклад «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України (код ЄДРПОУ: 01981997, 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3) зупинити роботу території та приміщень за адресою: 67772, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, смт.Затока, вул.Приморська, 3, шляхом опечатування (опломбування) всіх дверей (воріт) будівель, приміщень, відключення джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання і установок) до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, а саме: пункти 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,16,17,8,19,20 Акту №161 від 31.05.2018 року.
Таким чином, позивачу необхідно викласти позовні вимоги у відповідності до норм КАС України.
Згідно ч. 1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду належним чином оформленої позовної заяви, належних доказів надсилання позовної заяви з додатками відповідачу, доказів на підтвердження повноважень першого заступника начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області ОСОБА_2 на підписання позовної заяви від імені Головного управління ДСНС України в Одеській області.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Державного закладу «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Затока» Міністерства охорони здоров’я України про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) та зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала окремо від остаточного судового рішення оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Вовченко