
629/2106/18
3/612/93/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2018 року смт. Близнюки
Суддя Близнюківського районного суду Харківської області Масло С.П., за участю прокурора Павлюченка А.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Близнюки матеріали, які надійшли з департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Харківській області Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та такого, що мешкає за адресою: вул. Молодіжна, 25, с. Олександрівка Лозівського району Харківської області, обіймає посаду депутата Лозівської районної ради Харківської області,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 є депутатом Лозівської районної ради Харківської області згідно списку депутатів Лозівської районної ради Харківської області VII скликання.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські-голови. Таким чином ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
Згідно відомостей державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24.01.2017 було укладено Кредитний договір ІДП № 25, згідно якого ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, отримав кредит у розмірі 200000,00 гривень.
Відповідно до частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Враховуючи, що вартість набутого майна перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язаний був в десятиденний термін з моменту набуття такого права подати письмове повідомлення до НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Проте встановлено, що ОСОБА_1, не подав повідомлення до НАЗК про суттєві зміни в майновому стані про набуття 24.01.2017 року права власності на грошові кошти в сумі 200000,00 грн. (двісті тисяч гривень 00 копійок), про що свідчить відсутність зазначених повідомлень в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом Лозівської районної ради Харківської області, який, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією, 24 січня 2017 року набув права власності на грошові кошти в сумі 200000,00 грн. (двісті тисяч гривень 00 копійок), що перевищує поріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (станом на 01.01.2017-прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1600 гривень), в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані до НАЗК у
десятиденний строк, а саме до 03 лютого 2017 року, що було виявлено 29.03.2018 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що 25.01.2017 отримав кредит та не подав повідомлення про суттєві зміни, так як зазначив цей дохід у деклараціях за 2016 рік та 2017 рік. Вказані грошові кошти він не приховував.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у скоєнні інкримінованого йому правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.172-6 КУпАП, доведена матеріалами справи.
Не зважаючи на невизнання вини, факт правопорушення підтверджується протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 19.04.2018 № 165, копією списку депутатів Лозівської районної ради Харківської області VII скликання, копією Інформаційної довідки № 120690942 від 16.04.2018 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо суб’єкта, копією кредитного договору ІДП № 25 від 24.01.2017, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, в якому відсутні відомості про складання ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Проаналізувавши докази по справі, приходжу до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, а саме неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Враховуючи дату вчинення адміністративного правопорушення ( 03.02.2017) та дату виявлення адміністративного правопорушення – 29.03.2018 (день отримання пояснень від ОСОБА_1, строки встановлені ч.3 ст. 38 КУпАП не пройшли.
Відповідно до ст. 34, 35 КУпАП обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, відсутні.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність та вважає накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст.40-1КУпАП підлягає стягненню з особи, щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, судовий збір в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 249, 251, 252, 280, 283, 284, 285, 294 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Штраф підлягає оплаті у 15-денний строк.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач коштів ГУК у м. Києві, код отримувача 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до апеляційного суду Харківської області через Близнюківський районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя С.П. Масло
18 червня 2018 року