
Справа № 444/1248/18
Провадження № 3/444/481/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Жовківського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 13 квітня 2018 року о 20 год. 50 хв. у м. Львів, проспект Червоної Калини, 75, керуючи автомобілем Volkswagen Passat, номерний знак RMI 53749, не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не зреагував на її зміну, не виконав вимоги горизонтальної дорожньої розмітки 1.18, яка вказує дозволені на перехресті напрямки руху по смугах, рухаючись в крайній лівій смузі із якої рух дозволено тільки ліворуч, здійснив рух прямо внаслідок чого здійснив зіткнення з автомобілем Mercedes Benz, номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2, що рухався в попутному напрямку в середній смузі рух з якої дозволений рух прямо і ліворуч, здійснюючи рух прямо. При ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження чим заподіяно матеріальні збитки. Своїми ОСОБА_1 порушив вимоги п. 1.5, 2.3 б, 8.5.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, хоча про дату та час проведення такого був повідомлений належним чином, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, свою вину визнав повністю, просить не накладати суворого стягнення, щиро розкаявся у вчиненому.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 оскільки він вважається таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, крім того він подав заяву про розгляд справи без його участі.
Потерпілий ОСОБА_2 в судове засідання на неодноразові виклики не з’явився.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1, факт вчинення ним адміністративного правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії БД № 061168 від 13.04.2018 року; 2) схемою місця ДТП від 13.04.2018 року; 3) письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_1; 4) письмовими поясненнями в матеріалах справи ОСОБА_2 від 13.04.2018 року; 5) рапортом інспектора 2-го взводу 3-ї роти 2-го батальйону УПП у Львівській області ДПП рядового поліції ОСОБА_3 начальнику УПП у Львівській області ОСОБА_4 від 14.04.2018 року, а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Відповідно до ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення застосовується до осіб, які як учасники дорожнього руху порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він як учасник дорожнього руху, порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Щире розкаяння у вчиненому є обставиною, яка пом’якшує відповідальність ОСОБА_1.
Санкцією ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не працює, щиро розкаявся у вчиненому, а відтак приходжу до висновку, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, 124, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.