
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2018 року справа №812/1959/17
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого Блохіна А.А., суддів Гайдара А.В., Сухарька М.Г., при секретарі судового засідання Борисові А.А., за участю представника позивача Андрєєва А.М., представника відповідача Рєзніченко Ю.М., розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2018 року (повний текст складено 20 лютого 2018 року в м. Сєвєродонецьк) у справі № 812/1959/17 (суддя І інстанції - Смішлива Т.В.) за позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз" до Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області про скасування рішення від 21.09.2017 № 0019341304,-
В С Т А Н О В И В:
11 грудня 2017 року публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз" звернулось до суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області (далі - ГУ ДФС у Луганській області) про скасування рішення від 21.09.2017 № 0019341304 та призначено попереднє судове засідання на 03.01.2018.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" є філією ПАТ "Луганськгаз", яке зареєстровано та згідно з ліцензійними умовами здійснює господарчу діяльність на території Луганської області та є самостійним платником єдиного внеску.
Постановою заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 06.05.2016 ВП № 33280183 при примусовому виконання наказу господарського суду Луганської області від 30.08.2011 № 10/142 накладено арешт на кошти, що містяться на всіх рахунках у філії ЛОУ ПАТ "Державний ощадний банк України" та належать ПАТ "Луганськгаз", філією якого є Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз".
У зв`язку з накладенням арешту на рахунки платника та неможливістю самостійно виконувати обов`язок щодо сплати податків та зборів, 19 вересня 2016 року між позивачем та ТОВ "Луганськгаз Збут" укладено договір доручення № 48-09/2016, відповідно до якого повірений зобов'язується від імені, в інтересах та за рахунок довірителя виконувати грошові зобов'язання на підставі відповідної довіреності, виданої повіреному.
На виконання вказаного договору, позивач видав ТОВ "Луганськгаз Збут" (повіреному) довіреність від 19.09.2016 № 15-13-14/1441, згідно умов якої позивач уповноважує повіреного сплачувати (перераховувати) від імені Сєвєродонецькому МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" різного роду платежі, зокрема, єдиний соціальний внесок.
У період з вересня 2016 року по грудень 2016 року ТОВ "Луганськгаз Збут" сплачено за позивача єдиний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування всього у сумі 672201,89 грн.
Оскільки оплата єдиного внеску здійснена повіреним своєчасно, а платіжні доручення містили всі необхідні реквізити в полі "Призначення платежу", а саме код Сєвєродонецького МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" 20188365, вид внеску, посилання на договір доручення, відповідач неправомірно неврахував зазначену сплату єдиного внеску ТОВ "Луганськгаз Збут" за Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз".
Крім того, Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" листом від 26.01.2017 повідомило ГУ ДФС у Луганській області про те, що перерахування у вересні-грудні 2016 року єдиного соціального внеску по заробітній платі працівників здійснено ТОВ "Луганськгаз Збут" по договору доручення № 48-09/2016 від 19.09.2016 та просило зарахувати зазначену оплату в рахунок сплати ЄСВ по Сєвєродонецькому МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз".
З посиланням на норми Цивільного кодексу України позивач вважає правомірним укладання договору доручення № 48-09/2016 від 19.09.2016 з ТОВ "Луганськгаз Збут", оскільки, останній здійснював перерахування коштів ПАТ "Луганськгаз" та діяв виключно як повірений.
Крім того, зазначив, що згідно пункту 9-4 розділу VIII Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" ПАТ "Луганськгаз" вважається звільненим від виконання обов'язку сплати єдиного внеску на період проведення АТО. Зазначеною нормою також передбачено, що до позивача не можуть бути застосовані фінансові санкції.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2018 року у справі № 812/1959/17 позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області від 21.09.2017 № 0019341304 про застосування штрафних фінансових санкцій у розмірі 204683,12 грн та нарахування пені в сумі 51373,04 грн.
Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржене судове рішення та прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог. На обгрунтування апеляційної скарги зазначено, що позивач відповідно до 1 ч.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зобов'язаний сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Згідно ч. 12 ст. 9 Закон № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Відповідно до пункту 9 статті 25 вказаного Закону передача платником єдиного внеску своїх обов'язків з його сплати третім особам заборонена.
Позивачем на адресу суду надіслано відзив на апеляційну скаргу, в якому просять апеляційну скаргу зилишити без задоволення, а судове рішення без змін.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги, проти чого заперечував представник позивача, наголошуючи на законності ухваленого судом рішення. Відповідно до вимог ч. 1,2 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевірила матеріали справи, вивчила доводи апеляційної скарги, і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої нстанції встановлено, що публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз" (далі - ПАТ "Луганськгаз"), ідентифікаційний номер 05451150, є юридичною особою, що підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридична адреса: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 87 (а.с. 7-11).
Сєвєродонецьке міжрайонне управління по експлуатації газового господарства (далі - Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз") є філією ПАТ "Луганськгаз" що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та Положенням про Сєвєродонецьке міжрайонне управління по експлуатації газового господарства - філію публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Луганськгаз", затвердженим Наглядовою радою ПАТ "Луганськгаз" згідно протоколом засідання від 14.09.2010 № 1 (а.с. 12-13, 17-19).
Відповідно статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" є платником єдиного внеску та на час розгляду справи перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до 1 ч.8 ст.9 Закону № 2464 позивач зобов'язаний сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
Згідно даних інтегрованої картки платника єдиного внеску Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" 20.04.2016 у позивача виникла недоїмка у сумі 2581,07 грн, яка сплачена 21.04.2017, у подальшому недоїмка зі сплати єдиного внеску виникла 20.09.2017 у сумі 116549,29 грн, 20.10.2016 - у сумі 254482,79 грн, 21.11.2016 - у сумі 213122,81 грн. 20.12.2016 - у сумі 216769,13 грн та 20.01.2017 - у сумі 219973,57 грн. Погашення вищезазначеної недоїмки розпочинається з 15.12.2016 та повністю погашається 27.01.2017 (а.с. 182-198).
Вказані обставини визнано сторонами під час розгляду справи та додаткового доказування не потребують.
На підставі даних інтегрованої картки платника єдиного внеску ГУ ДФС у Луганській області винесено рішення від 21.09.2017 № 0019341304, яким за несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 21.04.2016 до 27.01.2017 застосовано штрафні санкції у сумі 204683,12 грн та нараховано пеню у сумі 51373,04 грн, а всього у сумі 256056,16 грн (а.с. 20).
Постановою заступника начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 06.05.2016 ВП № 33280183 при примусовому виконання наказу господарського суду Луганської області від 30.08.2011 № 10/142 накладено арешт на кошти, що містяться на всіх рахунках у філії ЛОУ ПАТ "Державний ощадний банк України" та належать Сєвєродонецькому МРУЕГГ - філії ПАТ "Луганськгаз" у межах суми 6438165,28 грн (а.с. 53-54).
У зв`язку з накладенням арешту на рахунки платника та неможливістю самостійно виконувати обов`язок щодо сплати податків та зборів, 19.09.2016 між ПАТ "Луганськгаз" (довіритель) та ТОВ "Луганськгаз Збут" (повірений) укладено договір доручення № 48-09/2016, відповідно до п.1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, повірений зобов`язується від імені, в інтересах та за рахунок довірителя виконувати грошові зобов`язання останнього. Деталізований зміст доручення щодо виконання повіреним грошових зобов`язань, порядок його виконання та інші вказівки зазначаються довірителем в дорученні на здійснення платежів (за формою, встановленою в додатку № 1, який є невід`ємною частиною цього договору); п.1.2 - виконані грошові зобов`язання, вчинені повіреним на виконання цього договору, створюють, змінюють, припиняють цивільні права та обов`язки довірителя (а.с. 22-28).
Відповідно до п.5.1 договору повірений зобов`язується виконувати доручення у строки, передбачені в дорученнях на здійснення платежів, п. 5.2 - доручення вважаються виконаними з моменту підписання сторонами акту наданих послуг та затвердження звіту повіреного.
Згідно з довіреністю від 19.09.2016 № 15-13-14/1441 ПАТ "Луганськгаз" як довіритель відповідно до договору доручення від 19.09.2016 № 48-09/2016 уповноважує ТОВ "Луганськгаз Збут" як повіреного здійснювати в порядку та на умовах, визначених договором доручення, від імені, в інтересах та за рахунок довірителя наступні юридичні дії: виконувати грошові зобов`язання "Довірителя" відповідно до змісту доручень, які будуть надаватися "Довірителем" "Повіреному" у відповідності до вимог та у порядку, визначеному у п.п.1 розділу 1 договору доручення від 19.09.2016 № 48-09/2016 (а.с. 52).
На виконання договору доручення від 19.09.2016 № 48-09/2016 ТОВ "Луганськгаз Збут" сплачувався єдиний внесок за Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" відповідно до платіжних доручень № 611 від 19.09.2016 на суму 102664,77 грн, № 612 від 19.09.2016 на суму 20100,00 грн, № 613 від 19.09.2016 на суму 2410,10 грн, № 623 від 19.09.2016 на суму 122900,00 грн, № 628 від 19.09.2016 на суму 3047,90 грн, № 811 від 20.09.2016 на суму 362,10 грн, № 866 від 22.09.2016 на суму 790,57 грн, № 1185 від 11.10.2016 на суму 105486,22 грн, № 1186 від 11.10.2016 на суму 8200,00 грн, № 1187 від 11.10.2016 на суму 2158,07 грн, № 1557 від 01.11.2016 на суму 1587,94 грн, № 1806 від 11.11.2016 на суму 197557,09 грн, № 1814 від 11.11.2016 на суму 3685,68 грн, № 1807 від 11.11.2016 на суму 6000,00 грн, № 1808 від 11.11.2016 на суму 1715,82 грн, № 1935 від 18.11.2016 на суму 1405,49 грн, № 1942 від 18.11.2016 на суму 376,22 грн. № 2207 від 30.11.2016 на суму 2645,33 грн. № 2381 від 09.12.2016 на суму 82705,82 грн, № 2389 від 09.12.2016 на суму 1836,91 грн, № 2382 від 09.12.2016 на суму 3400,00 грн. № 2383 від 09.12.2016 на суму 872,28 грн, № 2390 від 09.12.2016 на суму 293,58 грн, а всього на суму 672201,89 грн (а.с. 29-51).
У вказаних платіжних дорученнях зазначено призначення платежу "*;101;20188365; ЄСВ; (Сєвєродонецьке МРУЕГГ), договір доручення від 19.09.2016 № 48-09/2016, без ПДВ".
Листом від 26.01.2017 за № 15-03-60/122 Сєвєродонецьке МРУЕГГ - філія ПАТ "Луганськгаз" повідомило ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області про те, що у вересні - грудні 2016 року перерахування єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2016 року здійснено ТОВ "Луганськгаз Збут" за договором доручення від 19.09.2016 № 48-09/2016. Вказаним листом заявник також просив податковий орган зарахувати сплачені ТОВ "Луганськгаз Збут" кошти зарахувати в рахунок сплати єдиного внеску за Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" (а.с. 86-87).
Зазначений лист отримано ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області 27.01.2017, та у інтегрованій картці платника єдиного внеску Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" 27.01.2017 відображено суму 672201,89 грн, сплачену ТОВ "Луганськгаз Збут", підстава - висновок № 621/10 від 27.01.2017 (а.с. 182 зворот. бік)
Вирішуючи питання правомірності оскаржуваного рішення від 21.09.2017 № 0019341304 суд першої інстанції виходив з наступного.
Відповідно до п. 1. ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Статтею 6 Закону № 2464-VI встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.
Згідно з ч. 8, ч. 12 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Статтею 25 Закону № 2464-VI передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до частини 7 статті 9 Закону № 2464-VI єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
За приписами ч. 10 ст. 9 Закону № 2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Судом першої інстанції встановлено, що у період з 19.09.2016 по 09.12.2016 сплату єдиного внеску за Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" здійснювало ТОВ "Луганськгаз Збут" зі свого банківського рахунку із зазначенням коду платника - 40268230, який відповідає ідентифікаційному коду ТОВ "Луганськгаз Збут".
Частиною 12 ст. 9 Закону № 2464-VI встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Згідно частини 9 ст. 25 Закону № 2464-VI передача платниками єдиного внеску своїх обов'язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків, передбачених законодавством. Покладення обов'язку зі сплати єдиного внеску на третю особу на підставі договору чинним законодавством не визначено як такий випадок.
Стаття 25 Закону № 2464 визначає заходи впливу та стягнення, зокрема, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 11 ст. 25);
- орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, а саме - накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25);
- про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску (ч. 14 ст. 25).
З урахуванням того, що у платіжних дорученнях № 611 від 19.09.2016 на суму 102664,77 грн, № 612 від 19.09.2016 на суму 20100,00 грн, № 613 від 19.09.2016 на суму 2410,10 грн, № 623 від 19.09.2016 на суму 122900,00 грн, № 628 від 19.09.2016 на суму 3047,90 грн, № 811 від 20.09.2016 на суму 362,10 грн, № 866 від 22.09.2016 на суму 790,57 грн, № 1185 від 11.10.2016 на суму 105486,22 грн, № 1186 від 11.10.2016 на суму 8200,00 грн, № 1187 від 11.10.2016 на суму 2158,07 грн, № 1557 від 01.11.2016 на суму 1587,94 грн, № 1806 від 11.11.2016 на суму 197557,09 грн, № 1814 від 11.11.2016 на суму 3685,68 грн, № 1807 від 11.11.2016 на суму 6000,00 грн, № 1808 від 11.11.2016 на суму 1715,82 грн, № 1935 від 18.11.2016 на суму 1405,49 грн, № 1942 від 18.11.2016 на суму 376,22 грн. № 2207 від 30.11.2016 на суму 2645,33 грн. № 2381 від 09.12.2016 на суму 82705,82 грн, № 2389 від 09.12.2016 на суму 1836,91 грн, № 2382 від 09.12.2016 на суму 3400,00 грн. № 2383 від 09.12.2016 на суму 872,28 грн, № 2390 від 09.12.2016 на суму 293,58 грн платником визначено ТОВ "Луганськгаз Збут" у відповідача були відсутні підстави зараховувати зазначені суми в рахунок сплати єдиного внеску за Сєвєродонецьке МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз".
Така підстава виникла лише після звернення позивача до податкового органу з листом від 26.01.2017 за № 15-03-60/122 та наданням податковому органу копії договору доручення від 19.09.2016 № 48-09/2016 та інших доказів.
Відповідачем доведено суду правомірність своїх дій щодо незарахування вищезазначених сум, сплачених ТОВ "Луганськгаз Збут" в рахунок сплати єдиного внеску Сєвєродонецьким МРУЕГГ ПАТ "Луганськгаз" до 27.01.2017.
Разом з цим особливістю даної справи є те, що на час виникнення недоїмки 2016- 2017 роки позивач перебував на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території проведення антитерористичної операції, а тому норми Закону № 2464 необхідно застосовувати з урахуванням норм Закону України № 1669-VII від 02.09.2014 "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (далі - Закон № 1669).
Зокрема, п. .п. б п. 8 ст. 14-1 Закону № 1669 розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464 доповнено пунктом 9-3 наступного змісту: "Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Відповідно до ст. 1 Закону № 1669 період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Згідно абзацу 3 п. 5 ст. 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1669 перелік населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція визначається Кабінетом Міністрів України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція".
Тобто, зазначене розпорядження Кабінету Міністрів України було чинним та не скасовувалось, дія якого лише була зупинена на відповідний час.
02 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України". Зазначене розпорядження опубліковано 08 грудня 2015 року на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України Урядовий портал.
Пунктом 1 та 3 вказаного розпорядження, затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком та визнано такими, що втратили чинність: розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція"; розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України" від 30 жовтня 2014 року №1053.
Вищевказаними розпорядженнями затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція з початку її проведення та на теперішній час.
Згідно з додатками до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1275-р та № 1053-р від 30.10.2014, до зазначених населених пунктів належить місто Сєвєродонецьк, яке є місцезнаходженням позивача.
Отже, відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, у тому числі до ПАТ "Луганськгаз", не застосовуються.
Норма, яка стосується не застосування штрафних та фінансових санкцій, передбачених статтями 25, 26 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, не містить у собі такої умови як подання заяви.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 911-VIII від 24 грудня 2015 року внесені зміни до Закону України від 02.09.2014 №1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", у відповідності до якого підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону № 1669 виключено, однак пункт 9-4 Перехідних положень Закону України № 2464-VI залишено без змін.
Вищевказані висновки, щодо правомірності застосування відповаідачем до позивача
штрафних та фінансових санкцій, узгоджуються з висновками викладеними у рішенні Верховного Суду від 30.03.2018 року у зразковій справі №812/292/18.
З урахуванням встановлених обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
При викладених обставинах, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про задоволення позову.
Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Зважаючи на наведене, судова колегія дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. У зв'язку з викладеним доводи апеляційної скарги не приймаються до уваги, тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Керуючись 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2018 року у справі № 812/1959/17 - залишити без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2018 року у справі № 812/1959/17 - залишити без змін.
Повне судове рішення складено 18 червня 2018 року.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий А.А. Блохін
Судді А.В. Гайдар
М.Г. Сухарьок