
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№813/2536/18
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого адміністративного суду
15 червня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М., розглянувши позовну ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві про зобов’язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
На розгляд ОСОБА_4 окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві про зобов'язання Відділ державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві внести виправлення до актового запису про смерть №1544 від 22 січня 2013 року на ім'я ОСОБА_5, складеного Відділом державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві, щодо зміни в п. 2 «ім'я померлого» з «Владислав» на «Володимир» та щодо доповнення п. 9 «Дата та місце народження» з « 1959 року» на « 09.07.1959 року».
Відповідно до приписів статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що даний позов подано з порушенням правил територіальної підсудності, виходячи з наступного.
Так, територіальна підсудність адміністративних справ поряд з правилами предметної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи. Правила територіальної підсудності дозволяють визначити до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку, тобто встановлюють персоніфікацію адміністративних судів.
Територіальну підсудність адміністративних справ за вибором позивача визначено статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Тобто, якщо предметом адміністративної справи є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), то позивач може застосувати альтернативну підсудність.
Предметом спору у даній справі є внесення змін до актового запису про смерть №1544 від 22 січня 2013 року ОСОБА_5, яке не стосується ОСОБА_1, що виключає можливість застосовувати альтернативну підсудність.
Окрім того, суддя звертає увагу, що позивач вказує відповідачем ОСОБА_2 міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, однак не заявляє жодної вимоги до такого відповідача, що виключає можливість розгляду даної справи ОСОБА_4 окружним адміністративним судом.
З огляду на викладене, суддя вважає, що до даних спірних правовідносин необхідно застосувати частину 2 статті 26 КАС України, відповідно до якої позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві знаходиться за адресою: 01054, м.Київ, вул. Воровського, 47/14.
З огляду на викладене, суддя дійшов висновку, що даний позов не підсудний ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Отже, суддя вважає, що дану справу необхідно передати на розгляд до суду, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, а саме до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами 6, 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.
На підставі викладеного, керуючись статтями 25, 26, 29, 171, 243, 248, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, –
у х в а л и в:
1. Адміністративну справу 813/2536/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві про зобов’язання вчинити дії - передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
2. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачу.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
4. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через ОСОБА_4 окружний адміністративний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.М. Брильовський