
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№813/2536/18
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого адміністративного суду
15 червня 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М., розглянувши позовну ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві про зобов’язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в:
На розгляд ОСОБА_4 окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві про зобов'язання Відділ державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві внести виправлення до актового запису про смерть №1544 від 22 січня 2013 року на ім'я ОСОБА_5, складеного Відділом державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві, щодо зміни в п. 2 «ім'я померлого» з «Владислав» на «Володимир» та щодо доповнення п. 9 «Дата та місце народження» з « 1959 року» на « 09.07.1959 року».
Відповідно до приписів статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що даний позов подано з порушенням правил територіальної підсудності, виходячи з наступного.
Так, територіальна підсудність адміністративних справ поряд з правилами предметної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення конкретної адміністративної справи. Правила територіальної підсудності дозволяють визначити до якого конкретного адміністративного суду відповідної судової ланки необхідно звернутися у кожному конкретному випадку, тобто встановлюють персоніфікацію адміністративних судів.
Територіальну підсудність адміністративних справ за вибором позивача визначено статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Тобто, якщо предметом адміністративної справи є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), то позивач може застосувати альтернативну підсудність.
Предметом спору у даній справі є внесення змін до актового запису про смерть №1544 від 22 січня 2013 року ОСОБА_5, яке не стосується ОСОБА_1, що виключає можливість застосовувати альтернативну підсудність.
Окрім того, суддя звертає увагу, що позивач вказує відповідачем ОСОБА_2 міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, однак не заявляє жодної вимоги до такого відповідача, що виключає можливість розгляду даної справи ОСОБА_4 окружним адміністративним судом.
З огляду на викладене, суддя вважає, що до даних спірних правовідносин необхідно застосувати частину 2 статті 26 КАС України, відповідно до якої позови до юридичних осіб пред’являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві знаходиться за адресою: 01054, м.Київ, вул. Воровського, 47/14.
З огляду на викладене, суддя дійшов висновку, що даний позов не підсудний ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.
Отже, суддя вважає, що дану справу необхідно передати на розгляд до суду, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, а саме до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з частинами 6, 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4 6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою.
На підставі викладеного, керуючись статтями 25, 26, 29, 171, 243, 248, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, –
у х в а л и в:
1. Адміністративну справу 813/2536/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану ОСОБА_3 територіального управління юстиції у Львівській області, Відділу державної реєстрації смерті ОСОБА_3 територіального управління юстиції у м. Києві про зобов’язання вчинити дії - передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
2. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачу.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
4. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через ОСОБА_4 окружний адміністративний суд протягом п’ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Р.М. Брильовський
The court decision No. 74724331, Lviv District Administrative Court was adopted on 15.06.2018. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 813/2536/18. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: