
Справа № 815/863/18
У Х В А Л А
12 червня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левчук О.А.
за участю секретаря Балабан М.К.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Одесі клопотання представника Головного управління Національної поліції в Одеській області про залишення без розгляду адміністративного позову по справі № 815/863/18 в частині, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа ОСОБА_1 до Головного управління МВС України в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку, зобов'язання вчинити певні дії.
Представником Головного управління Національної поліції в Одеській області про залишення без розгляду адміністративного позову по справі № 815/863/18 в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області розглянути заяви ОСОБА_1 від 04.11.2015 року та 07.11.2015 року про прийняття ОСОБА_1 на службі в поліції.
В обґрунтування клопотання представник Головного управління Національної поліції в Одеській області вказує, що позивач наполягає, що ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2017 року у справі № 815/6908/18 було встановлено подання заяв від 04.11.2015 року та 07.11.2015 року про прийняття ОСОБА_1 на службу в поліції. Таким чином позивач повинен був заявити вимогу про розгляд заяв в місячний термін під час слухання справи № 815/6908/15.
Позивачем до суду надано заперечення на клопотання про залишення позову без розгляду, в яких зазначає, що саме через звільнення на підставі п. 64 «г» з 04.11.2015 року заява про прийняття на службу в поліцію не розглядалась, трьома судовими інстанціями було доведено, що його звільнення було завчасним та у відповідача існує обов'язок щодо працевлаштування його.
Оцінивши наявні докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення учасників судового процесу, які з'явились, суд встановив наступні обставини та дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ч. 5 ст. 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
27 лютого 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовними вимогами про визнання протиправним та скасування наказу Головного управління МВС України в Одеській області № 2 о/с від 04.01.2018 року, в частині звільнення з 06.11.2015 року у запас Збройних сил за пунктом 64 "г" (через скорочення штатів) майора міліції ОСОБА_1 (М-106948), начальника Теплодарського відділення міліції Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар ГУ МВС України в Одеській області); поновлення майора міліції ОСОБА_1 на посаді начальника Теплодарського відділення міліції Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУ МВС України в Одеській області, а у разі відсутності, на іншу рівнозначну посаду в органах внутрішніх справ Головного управління МВС України в Одеській області; стягнення з Головного управління МВС України в Одеській області на користь ОСОБА_1 середнього заробітку (грошового забезпечення) за час вимушеного прогулу; зобов'язання Головного управління МВС України в Одеській області розглянути рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ у зв'язку з бажання проходити службу в поліції та заяву від 04.11.2015 року про бажання проходити службу в поліції; зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області розглянути заяви від 04.11.2015 року та 07.11.2015 року про прийняття на службу в поліції та у випадку відсутності передбачених законом обмежень працевлаштувати в органах ГУ НП в Одеській області на посаді оперуповноваженого підрозділу Головного управління Національної поліції в Одеській області або на будь-яку іншу посаду; зобов'язання Головного управління МВС України в Одеській області зарахувати час вимушеного прогулу, яки стався з його вини, з 06.11.2015 року по день набрання чинності рішення по даній справі в стаж служби в органах внутрішніх справ.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.11.2015 року позивача звільнено з посади начальника Теплодарського відділення міліції Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУ МВС України в Одеській області.
02 березня 2016 року Одеським окружним адміністративним судом винесено постанову по справі № 815/6908/15, якою визнано протиправним та скасовано наказ головного управління МВС України в Одеській області № 1336 о/с від 04.11.2015 року та поновлено ОСОБА_1 в органах внутрішніх справ Головного управління МВС України в Одеській області.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2017 року по справі № 815/6908/15 апеляційну скаргу Головного управління Міністерства внутрішніх справи України в Одеській області залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02.03.2016 року без змін.
Так, в ухвалі від 15.11.2017 року Одеським апеляційним адміністративним судом зазначено, що Головним управлінням МВС України в Одеській області не було надано можливість позивачу реалізувати своє право щодо призначення за його згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції, відтак, наказ про звільнення позивача було прийнято передчасно.
Крім того, Одеським апеляційним адміністративним судом встановлено, що позивач мав бажання проходити службу в поліції, позивачем був спрямований рапорт з проханням звільнити з органів ГУМВС України в Одеській області, так як, останній виявив бажання проходити службу в ГУ НП в Одеській області.
Також позивачем був наданий в кадри Біляївського РВ рапорт про звільнення з ГУ МВС України в Одеській області, так як, позивач виявив бажання проходити службу в ГУ НП Одеської області, а також заява про прийняття на службу до поліції на посаду оперуповноваженого підрозділу Головного управління Національної поліції в Одеській області від 04.11.2015 року.
Крім того позивач звертався з заявою від 06.11.2015 р. про прийняття на службу, на будь-яку посаду в ГУ НП Одеської області згідно телефонограми, яка була направлена з ГУ НП Одеської області за підписом Т.в.о начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області генерал поліції 3 рангу Лорткіпанідзе Г.Г., що було доведено свідченнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в суді першої інстанції
08.11.2017 року представником відповідача через канцелярію суду були надані наступні документи: заява ОСОБА_1 від 07.11.2015 р. про прийняття його на службу в поліцію та призначення на посаду в будь-якому підрозділі ГУ НП в Одеській області з резолюцією т.в.о. начальника ГУНП Одеської області Лордкіпанідзе Г.Г. "Для опрацювання" та штатний розклад Біляєвського районного відділу ГУМВС України в Одеській області станом на 06.11.2015р., однак з цих документів не можливо встановити чи відбулися зміни в організації виробництва і праці ГУ МВС України в Одеській області та його районних відділеннях, чи реорганізовано державний орган або ліквідовано.
Отже обставини щодо подання позивачем вказаних заява до відповідачів досліджувалися при розгляді справи № 815/6908/15. Рішення по якій набрало законної сили 15.11.2017 року.
04 січня 2018 року на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 02.03.2016 та ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 15.11.2017 року по справі № 815/6908/15 Головним управлінням МВС України в Одеській області видано наказ № 1 о/с, яким скасовано пункт наказу ГУ МВС України в Одеській області від 04.11.2015 № 1336 о/с в частині звільнення з органів внутрішніх справ ОСОБА_1 та поновлено на службі в органах внутрішніх справ на посаді начальника Теплодарського відділення міліції Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУ МВС України в Одеській області з 06 листопада 2015 року.
04 січня 2018 року Головним управлінням МВС України в Одеській області видано наказ № 2 о/с, яким ОСОБА_1 звільнено з посади з 06 листопада 2015 року у запас Збройних Сил за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів).
07.02.2018 року ОСОБА_1 ознайомився із наказом № 2 о/с від 04.01.2018 року та оскаржив його до суду.
Отже, саме після ознайомлення із наказом про звільнення з посади з 06 листопада 2015 року у запас Збройних Сил за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів), позивач дізнався про не розгляд його заяв від 04.11.2015 року та 07.11.2015 року після набрання чинності ухвалою та постановою суду та винесення на виконання цих рішень наказу про поновлення на службі № 1 о/с від 04.01.2018 року.
Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що позивачем не пропущено встановлений законом строк для звернення до адміністративного суду з даними позовними вимогами.
За таких підстав, суд дійшов до висновку, що клопотання представника Головного управління Національної поліції в Одеській області про залишення без розгляду адміністративного позову по справі № 815/863/18 в частині є необґрунтований та задовленню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 240, 243, 248 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання представника Головного управління Національної поліції в Одеській області про залишення без розгляду адміністративного позову по справі № 815/863/18 в частині зобов'язання Головного управління Національної поліції в Одеській області розглянути заяви ОСОБА_1 від 04.11.2015 року та 07.11.2015 року про прийняття ОСОБА_1 на службу в поліції.
Ухвала окремо від рішення суду по даній справі не оскаржується. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 13 червня 2018 року.
Суддя О.А. Левчук