Ухвала суду № 74715850, 14.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2018
Номер справи
815/2322/18
Номер документу
74715850
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/2322/18

УХВАЛА

14 червня 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Вовченко O.A.,

секретар судового засідання Соколова М.С.

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1 (за посвідченням),

представника відповідача - Іщенко О.В. (за довіреністю),

розглянувши матеріали заяви кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_3 про забезпечення позову у адміністративній справі №815/2322/18,-

В С Т А Н О В И В:

15 травня 2018 року о 16 год. 19 хв. за вх. №2348/18 до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_3 до Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області про визнання незаконною та скасування постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області №420 від 10 травня 2018 року.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16 травня 2018 року судом прийнято до розгляду дану позовну заяву та відкрито провадження у даній адміністративній справі. В ухвалі визначено, що дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін з урахуванням особливостей, встановлених ст.ст.268-273 КАС України щодо розгляду термінових справ.

Ухвалою суду від 17 травня 2018 року визначено розгляд даної справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у порядку, визначеному ст.ст.257-262 КАС України та призначено судове засідання на 14.06.2018 року о 11:00 год.

14 червня 2018 року кандидатом на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_3 подано заяву про забезпечення позову вх. №16753/18 шляхом зупинення дії постанови Таїровської селищної виборчої комісії Овідіопольського району Одеської області від 10.05.2018 року №420.

Розглянувши подану заяву, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частинами 1 та 2 статті 150 КАС України визначено, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Згідно ч.4 ст.150 КАС України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.

Відповідно до ч.1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Відповідно до ч.4 ст.151 КАС України заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти, унеможливлювати або в інший спосіб порушувати безперервність процесу призначення, підготовки і проведення виборів.

У відповідності до ч.1 ст.154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Відповідно до абз.2 ч.4 ст.14 Закону України «Про місцеві вибори» повторні вибори сільського, селищного, міського голови, старости призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи, обраної сільським, селищним, міським головою, старостою, такою, яка відмовилася від посади сільського, селищного, міського голови, старости.

З огляду на вищевикладене, враховуючи те, що обраний позивачем захід забезпечення позову може порушити безперервність процесу призначення в даному випадку повторних виборів, беручи до уваги, що за приписами КАС України у спорах щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму не дозволяється забезпечення позовних заяв, що матиме наслідком порушення безперервності виборчого процесу, суд вважає, що дана заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 151, 152, 154, 169, 248 КАС України, суддя, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви кандидата на посаду Таїровського селищного голови ОСОБА_3 про забезпечення позову у адміністративній справі №815/2322/18 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено та підписано 14.06.2018 року.

Суддя О.А. Вовченко