ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-4017/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Матковської З.М.
при секретарі судового засідання Подібка М.З.
з участю представника позивача Дорош А.Б., представника відповідача Фролов Г.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до приватного підприємства «Куш 2002» про стягнення до бюджету коштів
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова звернулась у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до приватного підприємства «Куш 2002» про стягнення до бюджету коштів в сумі 62385,73 грн. Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що у відповідача заборгованість виникла внаслідок порушення податкового законодавства встановленого актом планової перевірки за результатами якої винесено податкове повідомлення-рішення №0001792321/0 яким донараховано податок на додану вартість в тому числі фінансова санкція на суму 11858 грн. та податкове повідомлення-рішення №0001782321/0 яким донараховано податок на прибуток в тому числі на суму 56006,5 грн. Таким чином податковий борг відповідача становить 62385,73 грн. з яких основний платіж 56216,23 грн. та штрафні санкції 6169,5 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, зсилаючись на обставини зазначені у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши доводи представника позивача, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Згідно із ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Відповідно до ст. 9 цього ж Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
ПП «Куш 2002», згідно довідки серії АТ № 357435 включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ідентифікаційний код 32261492.
На підставі акту перевірки від 14 липня 2008 року № 202/23-209/32261492 ДПІ у Сихівському районі винесено податкові повідомлення-рішення №00017922321/0 яким донараховано податок на додану вартість в тому числі штрафна санкція на суму 11858 грн. та податкове повідомлення-рішення №0001782321/0 яким донараховано податок на прибуток в тому числі штрафна санкція на суму 56006,5 грн.
Відповідно до довідки ДПІ у Сихівському районі м. Львова про податкову заборгованість по платежах до бюджету, станом на 21.05.2009 року ПП «Куш 2002», має заборгованість в сумі 62385,73 грн.
Відповідачу було надіслано податкові вимоги: першу - 03.12.2008 р. № 1/1377 та другу від 10.03.2009 року № 2/310.
Заступником начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова винесено рішення від 30.04.2009 року № 7/24-005 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 зазначеного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Куш-2002» податковий борг в сумі 62385 (шістдесят дві тисячі триста вісімдесят пять) грн. 73 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 28.07.2009 року.
Суддя
Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.