
Справа № 583/2059/18
3/583/702/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 червня 2018 року м. Охтирка
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Ільченко В.М.
за участю секретаря Марченко О.Ю.
прокурора Жмурко С.В.
особи, яка притягується
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №1 в м. Охтирка матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, що має середню освіту, одруженої, що не працює, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, НОМЕР_2, виданий Охтирським ДМС 09.03.2017 року,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, являючись депутатом Лантратівської сільської ради Охтирського району, Сумської області та будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, фактично подала дану декларацію 16.05.2018 о 22 год. 48 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, пояснивши, що до грудня 2017 року вона являлася депутатом Лантратівської сільської ради. Після об’єднання територіальних громад, припинила свою діяльність, як депутат Лантратівської сільської ради Охтирського району. Вона неодноразово намагалася подати свою декларацію за 2017 рік, їздила до м. Охтирка у відділення ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», де змінювала електронний ключ. Лише після того, як змінила електронний ключ, 16.05.2018 о 22 год. 48 хв. їй вдалося подати електронну декларацію за 2017 рік.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 знайшла повне підтвердження доказами, наданими до протоколу про адміністративне правопорушення, а тому вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Однак, з врахуванням майнового стану особи, просив призначити мінімальне стягнення.
Суд, врахувавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, проаналізувавши матеріали справи, дослідивши письмові докази, дійшов наступного висновку.
Відповідно до протоколу Лантратівської сільської виборчої комісії Охтирського району Сумської області «Про результати виборів депутатів Лантратівської сільської ради у одномандатному виборчому окрузі» на чергових виборах депутатів місцевих рад сільських, селищних та міських голів від 25.10.2015 року, ОСОБА_1 обрано депутатом, що також підтверджується інформацією «Про результати і підсумки виборів, які відбулися 25 жовтня 2015 року».
З рішення І сесії сьомого скликання Лантратівської сільської ради Охтирського району Сумської області від 11.11.2015 вбачається, що ОСОБА_1 приступила до виконання депутатських повноважень.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;
Тобто, ОСОБА_1, як депутат Лантратівської сільської ради Охтирського району Сумської області, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом, на якого покладаються обов’язки, визначені вказаним законом, зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, - 15.05.2018 року о 22 год. 48 хв.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП № 119/2018 від 29.05.2018, роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларації, письмовими поясненнями самої ОСОБА_1, щорічною декларацією за 2017 р.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в судовому засіданні встановлена та доведена.
При призначенні стягнення суд враховує характер скоєного, характеристику особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом’якшують відповідальність, суд відносить ту обставину, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, щиро розкаялася у вчиненому.
Обставин, які б обтяжували відповідальність суд не вбачає.
При призначенні виду адміністративного стягнення суд враховує те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання, раніше не судима, тяжких наслідків від вчиненого правопорушення не настало, тому, з врахуванням зазначених обставин суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.172-6, 245-253, 283-285, 290 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір в сумі 352,40 грн. в доход держави, стягувач Державна судова адміністрація України, які сплачувати на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 Код за ЄДРПОУ 37993783 Банк отримувач: ГУ ДКСУ у м. Києві код банку отримувача: 820019 р/о 31215256700001 код класифікації доходів бюджету: 22030106 обов’язково заповнити призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайсуду
Сумської області ОСОБА_2