
308/6339/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.06.2018 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дії та перерахунок і виплату пенсії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з адміністративним позовом, в якому просить: визнати протиправними дії Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо відмови включити суму індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально побутових питань та премій до державних, професійних свят і ювілейних дат в заробітну плату для розрахунку пенсії; провести перерахунок та виплату пенсії з 23.08.2011 року відповідно до Закону України «Про державну службу» у розмірі 88 відсотків суми заробітної плати, включивши у розрахунок для обчислення пенсії суми ідентифікації та матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціального побутових питань та премій до державних, професійних свят і ювілейних дат з урахуванням інформації з довідок №11-19/2776 від 27.04.2018 року та №07-11-6-14/5380 від 23.08.2011 року.
Даний адміністративний позов підлягає передачі для розгляду до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду, виходячи з наступного.
З 15 грудня 2017 року набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 2147-VII від 03 жовтня 2017 року.
За положеннями ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Відповідно до п. п. 4 , 6 ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи: належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
При цьому, статтею 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, починаючи з 15 грудня 2017 року, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області, як адміністративний суд, не є належним судом для розгляду судової справи даної категорії, яка за предметною, інстанційною юрисдикцією та територіальною юрисдикцією (підсудністю) на момент звернення з позовом підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. За приписами ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
З урахуванням наведеного та непідсудності справи місцевому загальному суду як адміністративному, вказану справу слід передати до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 3, 4, 7, 20, 29, 171, 294-295 КАС України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу № 308/6339/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ужгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання протиправними дії та перерахунок і виплату пенсії - передати на розгляд до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5. п. 15 Перехідних положень КАС України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Згідно з ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3