
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/22082/17
провадження № 2-а/753/140/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" червня 2018 р. Дарницький районний суд м. Києві в складі
головуючого судді Колесника О.М.
при секретарі Заболотній Л.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії.
В судовому засіданні суд за власної ініціативи поставив на обговорення питання про направлення даної адміністративної справи до Окружного адміністративного суду м. Києва, оскільки при відкритті провадження у справі була порушена предметна підсудність, так як саме Окружному адміністративному суду м. Києва підсудні справи, пов'язані з оспорюванням рішення, дій чи бездіяльності пенсійних органів.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що дану адміністративну справу необхідно передати до Окружного адміністративного суду м. Києва за предметною підсудністю з наступних підстав.
Як наголошує п.1, ч.1, ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: 1) спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
За змістом п.7, ч.1, ст.4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
У відповідності до ч.1-2, ст.20 КАС України Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
27.11.2017 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача ГУ ПФУ в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії. Ухвалою судді від 2.01.20018 року було відкрито провадження у справі.
Згідно п.3, ч.1, ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки після вступу в законну силу 15.12.2017 року нового кодексу адміністративного судочинства України даний предмет спору є підсудним Окружному адміністративному суду м. Києва, тому саме до вказаного суду за підсудністю слід направити дану адміністративну справу.
Керуючись ст.4; 19; 20; 29; 243 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії до Окружного адміністративного суду м. Києва за предметною підсудністю.
Апеляція на ухвалу може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 15 днів після її проголошення через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя :