
Справа № 444/1358/18
Провадження № 3/444/510/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 травня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мартинишин Я. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовква матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ( ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаюча в ІНФОРМАЦІЯ_2,індивідуальний ідентифікаційний №2684418142працюючої директором ТзОВ «Агропобутсервіс», (адреса: с.Надичі, вул.Грушевського, 77, Львівської області, Жовківського району) ,-
- за ст.163-1 ч.1 КпАП України ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, працюючи директором ТзОВ ТзОВ «Агробудсервіс», вчинила порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: занизила податок на додану вартість на суму 131575.83 грн., в тому числі за травень 2017 року на суму 131575.83 грн., чим вчинила правопорушення передбачене ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила.
Відповідно до ст.268 КпАП України, явка правопорушника в судове засідання, за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.163-1 ч.1 КпАП України не є обов’язковою. А тому приходжу до переконання, за можливе розглянути дану справу у відсутності правопорушника.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ст.163-1 ч.1 КУпАП України ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які містяться в матеріалах даної справи зокрема :
-протоколом серії ГУ ЛВ № 002048 від 11.05.2018 року;
-актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 11.04.2018 року податкового законодавства за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017, валютного за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року,єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування – за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року,
-письмовими поясненнями ОСОБА_1 , згідно яких остання свою провину визнала.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП України вірно, так як вона порушила порядок ведення податкового обліку.
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП України чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій ст.38 КУпАП (адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення).
Як вбачається із матеріалів даної справи дане правопорушення вчинено за періоди з 2016 року по 2017 рік , акт планової виїзної перевірки складено 11.04.2018 року .
Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України).
Враховуючи вимоги ст.38 КпАП України адміністративні правопорушення поділяють на триваючі правопорушення та правопорушення, що мають разовий характер. Обчислення строків адміністративного стягнення залежить від його виду. При цьому, ст.38 КпАП України встановлено строки, після закінчення яких виключається накладення адміністративних стягнень. За цих обставин не може бути розпочато провадження в справі, а розпочате підлягає закриттю (п.7 ст. 247 КпАП України). Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Щодо визначення поняття „триваюче правопорушення”, то чинне законодавство його не містить. На думку Міністерства юстиції України триваючі правопорушення є проступками, пов’язаними з тривалим, неперервним невиконанням обов’язків, передбачених правовою нормою. Такі правопорушення припиняються виконанням регламентованих обов’язків або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. За невиконання вимог чинного законодавства установлено адміністративну відповідальність. Триваючі правопорушення припиняються якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок (наприклад у разі виявлення таких проступків: відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов’язкову форму обліку (обліку результатів підприємницької діяльності відповідно до вимог чинного законодавства), бухгалтерського обліку об’єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інші правопорушення, пов’язані з нарахуванням податків і установити, які можна лише під час документальної перевірки на підставі первинних документів). Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
А тому приходжу до переконання, що дане правопорушення є триваючим.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую характер скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше .
Обставин, які б пом”якшували або обтяжували відповідальність правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено .
Санкція ст.163-1 ч.1 КпАП України , передбачає стягнення у вигляді штрафу .
Приходжу до переконання , що до правопорушника з врахуванням вище перелічених обставин , доцільним буде обрати стягнення у вигляді штрафу .
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352.40 грн..
Керуючись ст.ст.27,163-1 ч.1, 283, 284, 307-310 КпАП України , суддя ,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 85.00 /вісімдесят п’ять/ гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 352.40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Строк звернення до виконання постанови протягом трьох місяців з дня винесення .
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим , його представником або на неї може бути винесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови .
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної податкової служби у Жовківському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області для подальшого пред”явлення до виконання органу державної виконавчої служби за місцем знаходження суду та за місцем проживання правопорушника, роботи або місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мартинишин Я. М.