Ухвала суду № 74640939, 13.06.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2018
Номер справи
811/1132/18
Номер документу
74640939
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

"13" червня 2018 р.справа № 811/1132/18Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі судді Чумака С.Ю., перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Головного Управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року в адміністративній справі № 811/1132/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року позов задоволений частково.

Не погодившись з рішенням суду, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, яка підлягає залишенню без руху за наступними підставами.

Вивченням апеляційної скарги встановлено, що апелянтом в порушення вимог пункту 1 частини 5 статті 296 КАС України не додано документ про сплату судового збору.

Разом з апеляційною скаргою апелянт звернувся з клопотанням про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України “Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету” № 65 від 01.03.2014 р. згідно якої Державна казначейська служба не здійснює проплату платежів на сплату судового збору, оскільки у першочерговому порядку в повному обсязі здійснюються платежі за видатками загального фонду державного бюджету на оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; обслуговування державного боргу; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу; дослідження і розробки, окремі заходи з виконання державних (регіональних) програм, субсидії та трансферти підприємствам, установам та організаціям в частині оплати праці з нарахуваннями, стипендій, оплати комунальних послуг та енергоносіїв; видатками за рахунок коштів резервного фонду бюджету; видатками спеціального фонду державного бюджету на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату.

Також посилається на те, що на виконання листа заступника начальника Головного управління Державної казначейської служби у Кіровоградській області від 12.08.2014 р. №09-02-7/1211-8336 Державною казначейською службою проведення платежів по Головному управлінню Держземагенства у Кіровоградській області здійснюється лише за захищеними видатками, визначеними Бюджетним кодексом України, а відтак відсутні кошти для сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Крім того, 03.06.2015 р. до Головного управління надійшло повідомлення Державної казначейської служби у Кіровоградській області про необхідність стягнення судового збору у розмірі 79893,58 грн. за наказами господарського суду Кіровоградської області та виконавчими листами районних судів Кіровоградської області.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За змістом статті 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

При цьому, заявник відповідного клопотання повинен навести доводи і подати докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Розглянувши доводи наведені заявником апеляційної скарги щодо звільнення від сплати судового збору, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що постановою Кабінету Міністрів України “Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету” №65 від 01.03.2014 р. визначено пріоритетність платежів, проте не визначено заборони здійснювати інші платежі, в тому числі, на сплату судового збору. Відсутність коштів на сплату судового збору чи докази відмови Державної казначейської служби провести даний платіж з підстав положень постанови КМУ №65 від 01.03.2014 р. заявником апеляційної скарги не надано.

Крім цього, судом апеляційної інстанції не приймаються посилання Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на лист заступника начальника Головного управління Державної казначейської служби у Кіровоградській області №09-02-7/1211-8336 від 12.08.2014 р. з огляду на значний проміжок часу від його отримання і подання апеляційної скарги та одночасно відсутній доказ невиконання рішення господарського суду Кіровоградської області і районних судів Кіровоградської області.

З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що постанова Кабінету Міністрів України «Про економію державних коштів та недопущення витрат бюджету» №65 від 01.03.2014 р. та лист заступника начальника Головного управління Державної казначейської служби у Кіровоградській області №09-02-7/1211-8336 від 12.08.2014 р. не можуть слугувати підставою для звільнення заявника апеляційної скарги від сплати судового збору, у зв’язку з чим суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Так, згідно підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Отже, для обчислення сплати судового збору за подання апеляційної скарги необхідно встановити, яка сума судового збору підлягала сплаті за подання адміністративного позову.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір ставок судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762 грн.

Отже, за позовну вимогу немайнового характеру розмір ставки судового збору становив 704,8 грн.(0,4*1762=704,8).

Таким чином, якщо при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору у розмірі 704,8 грн., то при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику необхідно сплатити 1057,2 грн. (150%*704,8=1057,2).

Реквізити для справляння судового збору: Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м.Дніпра

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпра

Код банку отримувача (МФО): 805012

Рахунок отримувача: 31217206781004

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: *;101;_____(код платника); судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, апеляційну скаргу апелянта необхідно залишити без руху та встановити йому десятиденний строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1057,2 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.169, 296, 298, 325, 328 КАС України,

у х в а л и в:

В задоволенні клопотання Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу Головного Управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 травня 2018 року у справі №811/1132/18 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддею та касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач : ОСОБА_2