Рішення № 74638396, 12.06.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.06.2018
Номер справи
815/1624/18
Номер документу
74638396
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 815/1624/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ліквідаційна комісія ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ліквідаційна комісія ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області, у якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії та не здійснення виплати грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року.

2. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, а також виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №18237, виготовленої Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 13 березня 2018 року судом даний позов залишено без руху та надано позивачу п’ятиденний термін на усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.

Ухвалою судді від 15 травня 2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1, відкрито провадження у даній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні. Витребувано у ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області належним чином засвідчену копію пенсійної справи ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що 29 грудня 2001 року позивача було звільнено в запас за п.1 ст.65 А Постанови «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» від 29.07.1991 р. № 114 з посади помічника чергового полку ППСМ ОМУ УМВС України в Одеській області, військове (спеціальне) звання: старший прапорщик. ОСОБА_2 управлінням ПФУ в Одеській області було заведено пенсійну справу за №18237 та призначено пенсію по інвалідності у розмірі 55% грошового забезпечення.

Позивач вказує, що ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено частиною третьою, в якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

У позовній заяві позивач, посилаючись на Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, постанову Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 зазначає, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 не був здійснений саме по вині уповноважених на це органів: ОСОБА_2 управління ПФУ в Одеській області (ігнорування факту отримання довідки з новим грошовим забезпеченням), Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області (неправильне виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення). Відповідно до реєстру №1, 10 травня 2017 року Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області було надіслано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 №18237 до ОСОБА_2 управління ПФУ в Одеській області, де її зареєстровано за вх. №2927 10.05.2017. При усних зверненнях до відповідача позивачеві було повідомлено про те, що дана довідка була складена з помилками, зокрема, розмір премії був врахований за грудень 2015 року замість січня 2016 року, а також про відсутність додаткових грошових асигнувань на виплату заборгованості. В подальшому, у зв’язку з прийняттям постанови КМУ від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» третьою особою по справі було виготовлено оновлену довідку (з урахуванням помилок) та направлено до ПФУ в Одеській області. Позивач зазначає, що на момент подачі позовної заяви відповідачем не здійснено ні перерахунку пенсії ні виплати суми заборгованості починаючи з 01.01.2016 року. Позивач вказує, що суть постанови №103 полягає в тому, що виплату боргу невиплаченої пенсії з 01.01.2016 року по 01.01.2018 року, буде здійснено протягом періоду з 2018 по 2021 роки, після виділення для цього додаткових коштів. Однак, прийняття вказаної постанови опосередковано свідчить про фактичне визнання факту бездіяльності відповідача, так як з моменту прийняття КМУ постанови №988 до 01.03.2018 року (набрання чинності постанови №103) ГУ ПФУ в Одеській області ігнорував той факт, що позивач має право на перерахунок пенсії. В свою чергу, порядок встановлений у згаданій постанові №103 звужує права позивача на отримання належних йому на законних підставах виплат заборгованості по пенсії.

01 червня 2018 року від відповідача за вх. №15453/18 до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому посилаючись на положення ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції, що діяла до 01.01.2017 року, п.1,2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13.02.2008 року №45, відповідач вказує, що Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 року № 9493/02-23 повідомив Головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Також, в даному листі зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, а також зазначено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. ОСОБА_2 управління від 30.03.2017 року № 4422/03 направлено до Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області запит щодо надання довідок про розміри грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій та надано списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. У відзиві також зазначено, що на підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області головному управлінню передана довідка № 18237 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно із статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» - за нормами, чинними на 01.01.2016. Однак; у зазначеній довідці було враховано премію за грудень 2015 року у розмірі 8,88% (360,53 грн.), що є невірним, оскільки право на перерахунок пенсії згідно постанови КМУ № 988 виникло у січні 2016 року, відповідний розмір премії, враховуючи вимоги п. 5 Порядку, необхідно враховувати за січень 2016 року. Тому Головне управління не могло зробити перерахунок пенсії позивачу на підставі зазначеної довідки. Відповідач зазначає, що вищезазначена довідка про розмір грошового забезпечення позивача відповідно до листа Міністерства внутрішніх справ від 28.02.2018 року за №2900/05/21-2018 не може використовуватись для здійснення перерахунку пенсії, оскільки вона була надана органам Пенсійного фонду України до набрання чинності Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Крім цього, як вказує відповідач у відзиві на позовну заяву, 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка набрала чинності з 01.03.2018 року та якою установлено, що з 01.01.2016 року необхідно перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Відповідач вказує, що на виконання зазначеної постанови №103 ОСОБА_2 управлінням 05.04.2018 року проведено перерахунок пенсії позивачу на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, наданої уповноваженим органом та зроблено необхідні розрахунки доплати пенсії за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року, яка почне виплачуватись починаючи з 01.01.2019 року, як передбачено постановою № 103.

Окрім цього, 08.06.2018 року від позивача на адресу суду надійшли письмові пояснення за вх. №16236/18 (а.с.60-62), у яких позивач зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції», позивач має право на перерахунок пенсії за вислугою років з 01.01.2016 року. ОСОБА_2 управлінням ПФУ в Одеській області вказаний перерахунок проведено не було, що свідчить про бездіяльність відповідача та порушення з його боку норм законодавства. Довідка про розмір грошового забезпечення № 18237 була надіслана до ПФУ з порушенням строків і зареєстрована за вх. №2927 аж 10.05.2017 року. ГУ ПФУ в Одеській області не вчинило жодної дії для того, щоб перерахувати пенсію позивачу - ОСОБА_1, що свідчить про бездіяльність відповідача та порушення з його боку норм законодавства. Відповідач у своєму відзиві безпідставно зазначає, що перерахунку пенсії на виконання постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 не здійснював, оскільки відсутнє бюджетне фінансування. Позивач вказує, що посилання відповідача у відзиві на постанову КМУ № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» опосередковано свідчить про визнання відповідачем факту власної бездіяльності, так як з моменту прийняття КМУ постанови № 988 до 01.03.2018 року (набрання чинності постанови №103), ГУ ПФУ в Одеській області ігнорував той факт, що позивач мас право на перерахунок пенсії, однак щойно була прийнята постанова КМУ № 103, відповідач зазначив, що перерахунок відбудеться і буде здійснюватись на потязі 2018-2020 років. Прийняття постанови КМУ № 103, на яку посилається відповідач не пояснює причини не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 в період з 10.05.2017 до моменту подачі позовної заяви. Позивач зазначає, що відповідач надіслав відзив для позивача без належно засвідченої копії довіреності, і позивачу не зрозуміло хто являється особою, що підписала відзив та чи були у неї повноваження для цього, яким чином та на якій підставі ця особа взагалі здійснювала представництво ГУ ПФУ по справі №815/1624/18. Окрім того серед додатків до відзиву, наданих відповідачем до суду, міститься «копія квитанції про надіслання копії відзиву з додатками учасникам справи - для суду». Позивач зазначає, що розрахунковий документ, виданий поштовим відділенням, є доказом надання (оплати) послуг поштового зв'язку, проте він не дає можливості суду перевірити зміст поштового відправлення і не містить повної адреси одержувача.

Суд зазначає, що станом на 12 червня 2018 року до суду від Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області пояснень щодо позову не надходило.

Відповідно до положень ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Частиною 1 статті 120 КАС України визначено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Враховуючи, що провадження у справі відкрито 15 травня 2018 року, клопотань про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило та зважаючи на положення ч.1 ст.120 КАС України, дана справа розглянута судом у межах строку, визначеного ст.258 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї доказами, ознайомившись з відзивом відповідача на адміністративний позов та письмовими поясненнями позивача, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги та відзив, та перевіривши їх наданими з боку учасників справи доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

29 грудня 2001 року старший прапорщик ОСОБА_1, помічник чергового полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області звільнений з органів внутрішніх справ на підставі п.65А Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 р. №114 (а.с.17).

ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» позивачу призначена та виплачується пенсія за вислугою років у розмірі 55% від грошового забезпечення.

Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 року № 4019/02/22-2017 (а.с.49) повідомило Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 року № 9493/02-23 (а.с.50) повідомив Головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

На підставі списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області ОСОБА_2 управлінню передана довідка №18237 (а.с.16) про розмір грошового забезпечення для перерахунку ОСОБА_1 пенсії згідно із статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за нормами, чинними на 01.01.2016 року.

Згідно з цією довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області №18237, виданої заступником голови Ліквідаційної комісії ОСОБА_3 та членом ліквідаційної комісії ОСОБА_4, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою помічника чергового полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області (на день звільнення зі служби/прирівняною посадою) становить: посадовий оклад - 1900,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням 1000,00 грн.; надбавка за стаж служби – 1160,00 грн. (40%); премія – 360,53 грн. (8,88%), всього – 4420,53 грн.

Як зазначається відповідачем та підтверджується позивачем, вищевказана довідка була складена Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області із зазначенням премії за грудень 2015 року у розмірі 8,88% (360,53 грн.), що є невірним, оскільки розмір премії необхідно враховувати за січень 2016 року.

З листа №33/М-199/аз від 10.04.2018 року (а.с.14), наданого Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області на запит позивача від 07.03.2018 року вбачається, що довідка про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року на ОСОБА_1 направлена до ГУ ПФУ в Одеській області згідно регістру №37 від 04 квітня 2018 року.

Згідно з оновленою довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області №18237 (а.с.15, 54), виданої заступником голови Ліквідаційної комісії ОСОБА_3 та членом ліквідаційної комісії ОСОБА_4, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988, постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на січень 2016 року за посадою помічника чергового полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області (на день звільнення зі служби/прирівняною посадою) становить: посадовий оклад - 1900,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням 1000,00 грн.; надбавка за стаж служби – 1160,00 грн. (40%); премія – 409,25 грн. (10,08%), всього – 4469,25 грн.

Суд зазначає, що 05 квітня 2018 року ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України здійснено перерахунок (а.с.53) пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.01.2016 року на підставі вищезазначеної довідки Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області, постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно ч.1 ст.63 Закону № 2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв’язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до ч.4 ст. 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Вказаним Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме: її доповнено новою частиною (ч.3), якою визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до абзацу 2 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно до абзацу 2 пункту 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до положень ст.102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності 02.12.2015 року (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268».

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45). Дана постанова набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до п.1 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Зі змісту наведених норм права, суд доходить до висновку, що зміна грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції на підставі Постанови № 988.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч.ч.1.2 ст. 76 КАС України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, виходячи з викладеного, суд вважає, що факт бездіяльності ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України відсутній, оскільки первісна довідка Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області №18237, отримана відповідачем 10.05.2017 року, містила невірну інформацію щодо одного з видів грошового забезпечення ОСОБА_1 (премії), оновлену довідку Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області відповідачу було надіслано 04.04.2018 року та оскільки ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України на наступний день після надіслання Ліквідаційною комісією оновленої довідки та до моменту подачі ОСОБА_1 позову, а саме 05.04.2018 року було здійснено перерахунок пенсії позивачу. Виплачуватись пенсія ОСОБА_1 буде у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» починаючи з 01.01.2019 року.

Таким чином суд вважає, що вимоги позивача визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії та не здійснення виплати грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року та вимога зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 та здійснити виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №18237, виготовленої Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року задоволенню не підлягають.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд дійшов висновку, що вимоги позивача до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області, є необґрунтованими, а тому у задоволенні позовних вимог, слід відмовити згідно положень ч.1 ст.245 КАС України.

Керуючись ст.ст. 7, 241- 246, 250, 255, 295, 371 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ліквідаційна комісія ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії та не здійснення виплати грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.01.2016 року та зобов’язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, а також виплату грошової суми недоплаченої частини основного розміру пенсії, з урахуванням грошового забезпечення, визначеного в оновленій довідці про розмір грошового забезпечення №18237, виготовленої Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області, починаючи з 01.01.2016 року – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач – ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 65080, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1).

Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385).

Третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Ліквідаційна комісія ОСОБА_2 управління МВС України в Одеській області (вул.Єврейська, 12, м.Одеса, 65014).

Суддя Вовченко O.A.

.