
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
11 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/3789/18
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Кушнерика М. П.суддів -Мікули О. І. Качмара В. Я.
перевіривши апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року у справі № 809/460/18 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов"язання до вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 травня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статті 296Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
Згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення із штриховим ідентифікатором № 7900513668534 копію зазначеної ухвали скаржник отримав 22 травня 2018 року.
04.06.18 на адресу апеляційного суду надійшло клопотання Управління від 30.05.18 №951/01-23 про звільнення від сплати судового збору, оскільки згідно кошторису Управління на 2018 рік по програмній класифікації видатків 7791010 (здійснення виконавчої влади в Івано-Франківській області) код 2800 (інші видатки) також не передбачені кошти на сплату судового збору.
Управління соціального захисту населення Богородчанської райдержадміністрації є розпорядником бюджетних коштів на виплату державних соціальних допомог, пільг, компенсацій та інших виплат. Всі державні програми і статті є захищеними. Самовільне перекидання коштів є недопустимим. Управління соціального захисту населення Богородчанської райдержадміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації, тобто органу виконавчої влади, а не структурним органом місцевого самоврядування.Відповідно Управління не може проводити видатки понад виділений і затверджений кошторис.
Колегія суддів вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, виходячи з наступного:
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір" від 05 лютого 2016 року № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
До того ж, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Таким чином, у встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на викладене, суд вважає, що апеляційну скаргу слід повернути скаржнику.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Богородчанської районної державної адміністрації на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2018 року у справі № 809/460/18 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач М. П. Кушнерик судді О. І. Мікула В. Я. Качмар