ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №813/1069/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Мартинюка В.Я. розглянувши в спрощеному провадженні без виклику сторін у м.Львові адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до Комунального підприємства (надалі КП) “Старий Самбіртеплокомуненерго” про застосування заходів реагування, -
В С Т А Н О В И В :
Головне управління Держпраці у Львівській області звернулося в суд з позовом до КП “Старий Самбіртеплокомуненерго” про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, а саме про заборону експлуатації водогрійного котла КОВ 250 (реєстр. №ЛЕ-2674 м. Старий Самбір, вул. Лева Галицького 98); водогрійного котла BRS (завод.№500-3406-10, м. Старий Самбір, вул. Проектна 10А), до усунення зазначених у позовній заяві порушень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що є небезпека експлуатації водогрійних котлів.
Дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд виходив з наступного.
Відповідно до ч.1 та ч.3 п.3 Положення про державну службу України з питань праці, затвердженого Кабінетом міністрів України від 11.02.2015 року №96 (надалі – Положення), Основними завданнями Держпраці є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб та здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки.
Згідно до направлення на проведення перевірки від 28.02.2018 року №0317 та наказу від 28.02.2018 року №0320-П, посадовою особою Держпраці у Львівській області 02.03.2018 року було проведено планову перевірку у присутності уповноваженої особи відповідача, щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів охорони праці та промислової безпеки при експлуатації водогрійних котлів.
В результаті даної перевірки було складено Акт від 02.03.2018 року №13/26/050/0257, яким було виявлено факти порушень вимог чинних нормативно – правових актів з охорони праці які зазначені у розділі V акту перевірки, в тому числі й порушення, які створюють загрозу для життя та здоров’я працівників даного підприємства.
Зокрема, не проведено технічних оглядів котлів КОВ 250 та BRS, позачергових та первинних, не вивішено виробничих інструкцій для машиністів котельні, немає дозволів на експлуатацію тощо.
Один примірник даного акта 02.03.2018 року отримав Директор КП “Старий Самбіртеплокомуненерго”.
Статтею 13 Закон України “Про охорону праці” встановлено, що роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом.
Згідно ст. 39 Закону України «Про охорону праці» посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих та притягати до адміністративної відповідальності працівників, винних у порушенні законодавства про охорону праці;
Частиною 5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Згідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а суд, згідно ст.90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
У відповідності до ч.6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач був належним чином повідомлений (поштовий конверт отримано відповідачем 17.04.2018 року), доказів в спростування викладених обставин не представив.
Таким чином, позовні вимоги Головного управління Держпраці у Львівській області є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, а тому даний позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, такі не належить стягувати з відповідача.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Застосувати до Комунального підприємства “Старий Самбіртеплокомуненерго” (Львівськаська область, м.Старий Самбір, вул. Лева Галицького, 98) заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме заборонити експлуатацію водогрійного котла КОВ 250 (реєстр. №ЛЕ-2674, м. Старий Самбір, вул. Лева Галицького 98); водогрійного котла BRS (завод.№500-3406-10, м. Старий Самбір, вул. Проектна 10А), до усунення порушень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано 11 червня 2018 року.
Суддя Мартинюк В.Я.