Постанова № 7455338, 11.01.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2010
Номер справи
2а-685/10/1270
Номер документу
7455338
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2010 року Справа № 2а- 685/10/1270

Категорія 6.6.5

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Качуріної Л.С.

при секретарі: Смішливій І.М.

в присутності сторін:

представник позивача Яковлев О.І.

відповідач - не зявився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської обл. до Комунального підприємства «Тепломережа Краснолуцької міської ради» про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

05 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської обл. до Комунального підприємства «Тепломережа Краснолуцької міської ради» про стягнення фінансових санкцій.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 12.08.2009 року ДПІ в м. Красний Луч Луганської обл. було здійснено перевірку КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» з питань дотримання вимог податкового, валютного та інших законодавств за період з 01.07.2007 року по 31.01.2009 року.

За результатами перевірки складено акт від 12.08.2009 р. № 531/23/35019146, з яким відповідач був ознайомлений, другий екземпляр акту отримав 12.08.2009 року.

Рішенням від 14 серпня 2009 р. № 0001132343 відповідно до п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року до КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» застосовані штрафні санкції у сумі 3322, 96 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було вручене в.о. директора Черкашин Є.В. 14.08.2009 року.

КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3322, 96 грн. самостійно не сплачено.

Позивач просив суд стягнути з КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3322, 96 грн. на користь Державного бюджету України.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 08.06.2007 року за № 1380102 0000 000890 та внесений в Єдиний державний реєстр України юридичних та фізичних осіб - підприємців.

12.08.2009 року ДПІ в м. Красний Луч Луганської обл. було здійснено перевірку КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» з питань дотримання вимог податкового, валютного та інших законодавств за період з 01.07.2007 року по 31.01.2009 року.

Перевіркою було встановлено, що підтверджується актом від 12.08.2009 р. № 531/23/35019146 порушення вимог Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 року № 637.

А саме:

1. 1. п. 2.8. Положення про ведення касових операцій в національній валюті України, затвердженої постановою НБУ від 15.12.2004 року № 637: перевищений встановлений ліміт залишку готівки в касі на загальну суму 1661, 48 грн., за порушення якого застосовуються штрафні санкції у двократному розмірі від суми невідповідності.

Рішенням від 14 серпня 2009 р. № 0001132343 відповідно до п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» № 436/95 від 12.06.1995 року до КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» застосовані штрафні санкції у сумі 3322, 96 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було вручене в.о. директора Черкашин Є.В. 14.08.2009 року.

КП «Тепломережа Краснолуцької міської ради» станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3322, 96 грн. самостійно не сплачено.

Пунктом 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.09.90 № 509 визначені права органів державної податкової служби щодо здійснення документальних невиїзних перевірок (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планових та позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно з п. 11 ст.11 цього ж Закону державні податкові органи також мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України

Відповідно до вимог п. 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. № 637, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обовязково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового звязку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.

Згідно зі ст 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» Установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської обл. до Комунального підприємства «Тепломережа Краснолуцької міської ради» про стягнення фінансових санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Тепломережа Краснолуцької міської ради», (ідент. номер 35019146, адреса: Луганська обл., м. Красний Луч, мікрорайон 3, буд. 5) на користь Державного бюджету України суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3322, 96 грн. (три тисячі триста двадцять дві гривні девяносто шість копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 15 січня 2010 року.

Суддя Л.С. Качуріна