
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
07 червня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/5952/17
Категорія: 8.3 Головуючий в 1 інстанції: Кравченко М.М.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Джабурія О.В.,
суддів Вербицька Н. В. , Кравченко К.В. ,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 р. по справі № 815/5952/17
позивач ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Судноремонтне підприємство "Дунайсудносервіс"
відповідач ОСОБА_2 управління ДФС в Одеській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.10.2017 року № НОМЕР_1, -
ВСТАНОВИВ :
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.10.2017 року № НОМЕР_1 задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області від 26.10.2017 року № НОМЕР_1. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Судноремонтне підприємство «Дунайсудносервіс» (код ЄДРПОУ 31893917) суму сплаченого судового збору в розмірі 12 074 (дванадцять тисяч сімдесят чотири) гривні 35 (тридцять п’ять) копійок.
ОСОБА_2 управління ДФС в Одеській області звернулось з апеляційною скаргою на вказане рішення, просить його скасувати та прийняти, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 27 квітня 2018 року апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року – залишено без руху, надано апелянту десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме: надання доказів сплати судового збору.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, копія зазначеної ухвали була отримана представником апелянта 05.05.2018 року (т.2 а.с.93).
На виконання вимог ухвали від Головного управління ДФС в Одеській області надійшло клопотання, в якому він просить розглянути питання щодо продовження строку для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 31 травня 2018 року, у зв'язку з відсутністю на даний час можливості виконати вимоги ухвали суду апеляційної інстанції.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2018 року продовжено строк для усунення недоліків поданої ОСОБА_2 управлінням ДФС в Одеській області апеляційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року – до 31 травня 2018 року.
04.06.2018 року ОСОБА_2 управлінням ДФС в Одеській області надійшло клопотання про продовження строку виконання ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2018 року. В обґрунтування апелянт посилається на те, що ГУ ДФС в Одеській області на даний час не має можливості сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги по даній справі з об’єктивних причин, оскільки з другої половини травня 2018 року на реєстраційному рахунку, який відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Одеській області відсутні кошти для сплати судового збору у зв’язку із безперервним стягненням грошових коштів за рішенням суду.
В підтвердження клопотання ГУ ДФС в Одеській області додав листи Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області датовані 17.05.2018 року, 18.05.2018 року, 21.05.2018 року 22.05.2018 року, 29.05.2018 року про надходження документів щодо безспірного стягнення.
Відповідно до вимог ч.ч. 2, 3 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
Розглянувши подане клопотання, колегія суддів зазначає, що скаржником до суду не надано письмових доказів, які підтверджують відсутність можливості сплатити судовий збір у встановленому законодавством розмірі.
Слід також зазначити, що апеляційна скарга ГУ ДФС в Одеській області, на яку апелянтом вже подавалось клопотання про продовження строку виконання ухвали, яку ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду було задоволено, продовжено процесуальні строки, однак, у встановлені судом строки апелянтом вимоги ухвали суду виконані не були.
При цьому, однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Враховуючи, що судом апеляційної інстанції забезпечено право відповідача на апеляційне оскарження рішення шляхом продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги, у апелянта було достатньо часу для виконання вимог ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2018 року, не надання доказів в підтвердження відсутності на рахунках апелянта коштів на сплату судового збору у встановленому розмірі, тому, приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання про продовження строку виконання ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2018 року.
Згідно до вимог ч.5 ст.298 Кодексу адміністративного судочинства України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Враховуючи те, що вимоги ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.04.2018 року у встановлений судом строк не виконані, наявні підстави для повернення апеляційної скарги скаржнику в порядку, передбаченому ч.5 ст.298 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.298 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Головного управління ДФС в Одеській області – залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 березня 2018 року – повернути апелянту.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів.
Суддя-доповідач ОСОБА_3Судді ОСОБА_4 ОСОБА_5