Рішення № 74544208, 05.06.2018, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.06.2018
Номер справи
819/374/18
Номер документу
74544208
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/374/18

05 червня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

за участю:

секретаря судового засідання Заблоцька І.І.

позивача ОСОБА_1

представника відповідача

Головного управління ДФС

у Тернопільській області ОСОБА_2

представника відповідача

Головного управління

Пенсійного фонду України

в Тернопільській області ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1Я.) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Тернопільській області (надалі відповідач 1, ГУ ДФС у Тернопільській області), Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (надалі відповідач 2, ГУ ПФУ в Тернопільській області), в якій просить визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, яка виразилась у відмові зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських», період навчання з 01.09.1991 року по 30.06.1995 року на денній формі навчання у цивільному вищому навчальному закладі – Тернопільській академії народного господарства із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби та період безпосередньої участі з 16.07.2015 року по 15.10.2016 року в Антитерористичній операції ( надалі - АТО) на території Донецької та Луганської областей із розрахунку один місяць служби за три місяці, зобов’язати Головне управління ДФС у Тернопільській області зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських», період навчання з 01.09.199 року по 30.06.1995 року на денній формі навчання у цивільному вищому навчальному закладі – Тернопільській академії народного господарства (надалі - ТАНГ) із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби та період безпосередньої участі з 16.07.2015 року по 15.10.2016 року в АТО на території Донецької та Луганської областей із розрахунку один місяць служби за три місяці, та провести перерахунок вислуги років відповідно до внесених змін, зобов’язати Головне управління ДФС у Тернопільській області, з врахуванням перерахунку вислуги років, здійснити перерахунок ти виплату різниці недоотриманої грошової допомоги згідно п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 в розмірі 50% місячного грошового забезпечення, зобов’язати Головне управління ДФС у Тернопільській області з врахуванням перерахунку вислуги років відповідно до внесених змін видати ОСОБА_1 грошовий атестат і розрахунок вислуги років на пенсії, які разом з поданням направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, після отримання від Головного управління ДФС у Тернопільській області зі змінами подання, грошового атестату і розрахунку вислуги років на пенсію, здійснити відповідний перерахунок та виплату різниці недоотриманої пенсії з моменту її призначення, зобов’язати відповідачів подати звіт про виконання судового рішення та встановити строк подання зазначеного звіту.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що Головним управлінням ДФС у Тернопільській області протиправно не зараховано до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських», період навчання у цивільному вищому навчальному закладі та період участі позивача в АТО, оскільки у відповідності до чинного законодавства України додатково зараховується до вислуги років час навчання у цивільних вищих навчальних закладах, інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п’яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби, а період участі в АТО зараховується на пільгових умовах у розмірі один місяць за три місяці.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05 березня 2018 року дану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

21 березня 2018 року представником Головного управління ДФС у Тернопільській області подано до суду відзив на адміністративний позов.

23 березня 2018 року представником Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подано відзив на позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Тернопільській області, Головного управління ПФУ в Тернопільській області про зобов’язання вчинити певні дії. У поданому відзиві представником Головного управління Пенсійного фонду України заявлено клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 27 березня 2018 року клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області задоволено, судом вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання у справі призначено на 04 квітня 2018 року о 10:00 год.

04 квітня 2018 року у судовому засіданні розгляд справи відкладено на 27 квітня 2018 року о 10:00 год.

27 квітня 2018 року у судовому засідання відкладено розгляд справи на 18 травня 2018 року о 11:00 год.

18 травня 2018 року у судовому засіданні оголошено перерву до 05 червня 2018 року о 10:00 год.

Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх у повному обсязі. Зазначив, що чинним законодавством України для додаткового зарахування періоду навчання до вислуги років особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ часу їхнього навчання в навчальних закладах в межах до п’яти років із розрахунку один рік за шість місяців, а саме: навчання у цивільних вищих навчальних закладах (в тому числі заочно), навчання у інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське звання за умови, що таке навчання було до вступу або призначення на відповідну посаду. Вказав, що посади середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ комплектуються особами, які мають як вищу, так і середню спеціальну освіту, і відповідають вимогам служби в органах внутрішніх справ, при цьому, наявність військового звання офіцерського складу не є обов’язковим. Звернув увагу суду на тому, що для додаткового зарахування до вислуги років особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ часу їхнього навчання у цивільних вищих навчальних закладах не є необхідною умовою факт присвоєння їм після закінчення цих навчальних закладів військового звання офіцерського складу. Пояснив, що відповідачами неправомірно не зараховано період навчання та участь в АТО у розмірі, визначеному чинним законодавством України, що порушило його право на призначення пенсії за пунктом «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Представник Головного управління ДФС у Тернопільській області у судовому засіданні проти позову заперечила, просила відмовити в його задоволенні у повному обсязі. Пояснила, що у даному спірному випдку відсутні підстави для додаткового зарахування часу навчання в ТАНГ до вислуги, що дає право на призначення пенсії згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських». Зазначила, що після закінчення навчального закладу позивачеві офіцерське (спеціальне) звання не присвоювалось, а перше спеціальне звання ОСОБА_1 отримав у строк, що перевищує п’ять років після закінчення цивільного навчального закладу. Додатково вказала, що період проходження служби в органах податкової міліції, а саме з 15.07.2015 року по 15.10.2016 року, протягом якого ОСОБА_1 брав участь в проведенні АТО, зараховано до вислуги років на пільгових умовах один за три місяці. Звернула увагу суду, що Головним управлінням ДФС у Тернопільській області, з врахування зазначеного, правомірно розраховано вислугу років позивачеві.

Представник Головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити в його задоволенні у повному обсязі. Зазначив, що Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не вбачає у своїх діях будь-яких ознак порушень прав позивача на соціальне забезпечення, зокрема, щодо перерахунку пенсії. Вказав, що позивач не отримав офіцерського звання по закінченню цивільного навчального закладу, а перше офіцерське звання ому було присвоєно 09.08.2000 року, тобто у строк, що перевищує п’ять років після закінчення такого навчального закладу. Пояснив, що у зв’язку із цим, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не вбачає підстав для зарахування періоду навчання позивача з 01.09.1991 року по 30.06.1995 року на денній формі навчання в цивільному вищому навчальному закладі – ТАНГ до вислуги років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби для призначення пенсії відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Судом встановлено, що згідно Наказу ДФС України від 29.09.2017 року №2312-о ОСОБА_1 звільнено з посади та податкової міліції у запас Збройних Сил України за пунктом 64 підпунктом «б» (через хворобу) «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року №114».

Згідно із Наказом Головного управління ДФС у Тернопільській області від 29.09.2017 року №289-о, проведено остаточний розрахунок із позивачем по справі, та вказано, що вислуга років на день звільнення в календарному обчисленні становить 21 рік 09 місяців 01 день.

Як вбачається з матеріалів справи, з 01.09.1991 року по 30.06.1995 року ОСОБА_1 навчався на денній формі навчання у цивільному вищому навчальному закладі – Тернопільській академії народного господарства (ТАНГ), що підтверджується записами у трудовій книжці №9,10, а також дипломом ЛР ВЕ №000899 від 27 червня 1995 року (реєстраційний номер 31082). Вказаний період навчання позивача в ТАНГу (Тернопільському національному економічному університеті) також підтверджується архівною довідкою №126-40/1129від 09.06.2017 року.

З 01.10.2017 року позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області, та йому призначено пенсію за вислугу років на підставі п. «б» ст.12 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивачеві видано пенсійне посвідчення серії ААІ №806355 від 25.10.2017 року. При цьому, у відповідності до листа № 6362/10/19-00-04-19/14798 Головним управлінням ДФС у Тернопільській області надіслані матеріали про призначення пенсії полковнику податкової міліції ОСОБА_1 (заступнику начальника управління – начальнику відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області).

09 жовтня 2017 року позивач звернувся із заявою до начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області, в якій просив зарахувати до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» період безпосередньої участі з 16.07.2015 року по 15.10.2016 року в АТО на території Донецької та Луганської областей із розрахунку один місяць служби за три місяці.

У відповідь на вказану заяву, Головним управлінням ДФС у Тернопільській області у листі від 17.10.20417 року № 1318/6/19-00-04-/15242 зазначено, що відсутні підстави для додаткового зарахування часу навчання в ТАНГ до вислуги років, а також зазначено, що період, під час якого ОСОБА_1Я брав участь в АТО зараховано до вислуги років на пільгових умовах один місяць за три.

Не погоджуючись з вказаною позицією Головного управління ДФС у Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Зміст спірних правовідносин становить призначення пенсії згідно статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських. Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.192 року №2262-ХІІ (надалі Закон №2262), постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам на начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (надалі Порядок №393).

У відповідності до пункту «б» частини 1 статті 12 Закону №2262, пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у п.п. "б" - "д" статті 12цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині 3 статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

При цьому, як вбачається з подання про призначення пенсії №4 від 29.09.2017 року, вислуга років позивача на день звільнення становить: в календарному обчисленні – 21 рік 09 місяців 01 день, загальний стаж всього 27 років 04 місяця 05 днів. Це також підтверджується розрахунком вислуги років на пенсію полковника податкової міліції ОСОБА_1.

Відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону №2262, пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначених у пунктах «б» - «д», «ж», статті 1-2 цього закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону ), незалежно від віку , якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 01 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше.

У відповідності до ч.1 ст. 17 Закону №2262, до вислуги років поліцейським, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п’яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

Згідно ч.2 ст.17 Закону №2262 (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), до вислуги років особам офіцерського складу при призначенні пенсії на умовах цього закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах , а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п’яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби. Аналогічний порядок обчислення вислуги років особам, які мають право на пенсію за Законом №2262, встановлено також і в пункті 2 Порядку №393.

Із системного аналізу норм чинного законодавства України вбачається, що до вислуги років особам, звільнених з військової служби, при призначенні пенсії на умовах Закону №2262 додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах після закінчення яких присвоюється офіцерське звання, до вступу на військову службу або призначення на відповідну посаду в межах до п’яти років із розрахунку один рік за шість місяців.

При цьому, на думку суду, до вислуги років для призначення пенсії за нормами Закону зараховується час навчання незалежно від освітньо-кваліфікаційного рівня навчального закладу, але обов’язковою умовою для цього є присвоєння офіцерського (спеціального) звання після закінчення такого закладу або отримання такого військового (спеціального) звання в межах п'яти років після закінчення навчального закладу. Тобто, має значення факт присвоєння відповідного військового (спеціального) звання у строк, передбачений чинним законодавством. Суд зазначає, що статтею 17 Закону №2262 регламентовано умови зарахування часу навчання до вислуги працівнику, а також виокремлюється коло осіб, на яких поширюється дія даної статті.

З матеріалів справи вбачається, що після закінчення навчання в ТАНГ, офіцерське (спеціальне) звання позивачу не присвоювалось, що також не заперечувалось позивачем у судовому засіданні. У відповідності до наказу №804-о від 09.08.2000 року «Про присвоєння спеціальних звань», ОСОБА_1 присвоєно особистий номер М-104121, із зарахуванням в кадри податкової міліції ДПА України.

Разом з тим, суд приймає до уваги Висновок комісії ДПС в Одеській області №252, Висновок комісії ГУ ДФС у Тернопільський області по визначенню стажу для виплати відсоткової надбавки №36-о від 25.02.2015 року, якими підтверджено зарахування позивача до кадрів податкової поліції з 09.08.2000 року із званням лейтенант податкової міліції.

При цьому, суд не приймає до уваги лист ОСОБА_1 від 18.11.2016 року, лист-відповідь Головного управління ДФС у Тернопільській області від 07.12.2016 року №449/6/19-00-04-19/11322 оскільки вказані докази не стосуються зарахування до вислуги років при призначенні пенсії спірного періоду навчання позивача та періоду його участі в АТО. З цих же міркувань, суд не приймає до уваги Постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 23 січня 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2017 року у справі №876/2603/17, Наказ Державної податкової адміністрації в Тернопільській області №57-о від 26.02.2007 року «Про встановлення винагороди за вислугу років працівникам УПМ ДПА в області», Наказ Державної податкової адміністрації в Тернопільській області №385-о від 13 листопада 2007 року «Про звільнення ОСОБА_1Я.», Наказ Державної податкової служби в Одеській області №252 від 18 березня 2013 року «Про визначення стажу для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції ДПС в Одеській області», Наказ Головного управління ДФС у Тернопільській області № 277-о від 14 грудня 2016 року, Наказ Головного управління ДФС у Тернопільській області №144-в від 19.05.2017 року.

Крім того, при прийнятті рішення по суті, суд не приймає до уваги твердження позивача, що листом Головного управління ДФС у Тернопільській області №449/6/19-00-04-19/11322 від 07.12.2016 року, в якому зазначено, що до вислуги років зараховано навчання у ТАНГу, оскільки вказаний лист не є розпорядчим актом, що має за собою наслідком призначення пенсії. Разом з тим, суд вважає, що для зарахування періоду навчання у цивільному навчальному закладі законом передбачені відповідні умови.

При цьому судом не здобуто, а сторонами у справі не наведено належних та допустимих доказів того, що позивач має право на зарахування до вислуги років періоду навчання у цивільному навчальному закладі з підстав, наведених у чинному законодавстві України.

Крім того, у відповідності до п.3 Порядку №393, до вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах: А) один місяць за три місяці: час проходження служби, протягом якого особа брала участь в АТО. Період проходження служби в органах податкової міліції, протягом якого ОСОБА_1 брав участь в проведенні АТО зараховано до вислуги років на пільгових умовах один місяць за три місяці, що не заперечувалось позивачем у судовому засіданні.

Щодо позовних вимог про зобов’язання Головного управління ДФС у Тернопільській області, з врахуванням перерахунку вислуги років, здійснити перерахунок та виплату різниці недоотриманої грошової допомоги згідно п.10 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 в розмірі 50% місячного грошового забезпечення, зобов’язання Головного управління ДФС у Тернопільській області, з врахуванням перерахунку вислуги років відповідно до внесених змін, видати ОСОБА_1 грошовий атестат і розрахунок вислуги років на пенсію, які разом з поданням направити до Головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області, суд вважає, що дані позовні вимоги є похідними від позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання Головного управління ДФС у Тернопільській області зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років для призначення пенсії згідно з пунктом «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських», період навчання з 01.09.199 року по 30.06.1995 року на денній формі навчання у цивільному вищому навчальному закладі – ТАНГ із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби та період безпосередньої участі з 16.07.2015 року по 15.10.2016 року в АТО на території Донецької та Луганської областей із розрахунку один місяць служби за три місяці, та провести перерахунок вислуги років відповідно до внесених змін, а тому до задоволення не підлягають.

Відтак, з огляду на зазначене вище, суд не приймає до уваги довідки (із зазначеннями розмірів) про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 у 2015 року, довідку про додаткові види грошового забезпечення ОСОБА_1 за період роботи з 16.07.2015 року по 01.10.2015 року, довідку ОСОБА_1 щодо додаткових видів грошового забезпечення за період з 02.10.2015 року по 13.10.2016 року, довідку ОСОБА_1 про додаткові види грошового забезпечення у 2016 – 2017 роках.

Щодо позовної вимоги про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області після отримання від Головного управління ДФС у Тернопільській області зі змінами подання, грошового атестату і розрахунку вислуги років на пенсію, здійснити відповідний перерахунок та виплату різниці недоотриманої пенсії з моменту її призначення, суд зазначає, що дана позовна вимога не підлягає до задоволення з огляду на наступне.

У розумінні ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України), завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. Однак, в матеріалах даної адміністративної справи відсутні належні та допустимі докази того, що позивач звертався до органів пенсійного фонду з заявами з приводу проведення перерахунку його пенсії, а Головне управління Пенсійного фонду України відмовило у здійсненні такого перерахунку. Разом з тим, сторонами не подано до суду доказів того, що Головним управління ДФС подавалися будь-які документи до Головного управління Пенсійного фонду у Тернопільській області, які за своїм змістом передбачають здійснення перерахунку пенсії позивача. З огляду на це, на думку суду, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не могло порушити права та охоронювані законом інтереси позивача. При цьому суд зазначає, що заявлена позивачем вимога направлена на виконання її у майбутньому, в той час як суд захищає реально порушені права.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. При цьому, відповідачами в даній справі доведено у судовому засіданні та обґрунтовано належними та допустимими доказами правомірність їх дій у призначенні пенсії позивачу у відповідності до пункту "б" частини 1 статті 12 Закону №2262.

У зв'язку з викладеним, враховуючи те, що відсутні фактичні підстави для додаткового зарахування часу навчання позивача у цивільному навчальному закладі до вислуги років, що дає право для призначення пенсії, згідно п. "а" ст. 12 Закону України № 2262, а період проходження служби в органах податкової міліції, протягом якого позивач брав участь в АТО зараховано до вислуги років на пільгових умовах один місяць за три місяці, суд дійшов до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 до задоволення не підлягають.

Судові витрати не підлягають стягненню з відповідача, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.п.13 п.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» як учасник бойових дій, що підтверджується посвідченням від 25 квітня 2017 року серії УБД №029234 як ветерану війни, учаснику бойовий дій.

Суд зазначає, що оскільки в задоволенні позову відмовлено, до задоволення також не підлягає клопотання щодо подання відповідачами звіту про виконання судового рішення та встановлення строку подання зазначеного звіту.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного

судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Тернопільській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 08 червня 2018 року.

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна

Суддя Дерех Н.В.