Ухвала суду № 74500682, 31.05.2018, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
31.05.2018
Номер справи
766/3468/18
Номер документу
74500682
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №766/3468/18

н/п 1-кс/766/6448/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.05.2018 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області Гонтар Д.О., при секретарі Неглядюк Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області майора поліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії,-

В С Т А Н О В И В :

Слідчий відділу СУ ГУНП в Херсонській області майор поліції ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.

Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що слідчим управлінням ГУНП в Херсонській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017230040006249 від 10.11.2017, за фактом розтрати бюджетних коштів службовими особами Комунального підприємства «Парки Херсона» протягом 2017 року, шляхом зловживання своїм службовим становищем під час придбання товарів та послуг за завищеними цінами, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Згідно з матеріалів кримінального провадження встановлено, що Херсонською міською радою у 2017 році виділено КП «Парки Херсона» бюджетні кошти загальною сумою 6 763 440, 86 грн., які в подальшому були використані службовими особами вказаного комунального підприємства на придбання товарів, матеріалів, техніки, транспорту, приладів, обладнання, тощо, на виконання робіт і надання послуг, шляхом укладання відповідних договорів з різними суб’єктами господарювання за завищеними цінами, а також перерахування бюджетних коштів за виконання робіт, які фактично не виконані, або ж виконані в неповному обсязі.

В результаті неправомірних дій службових осіб КП «Парки Херсона» при освоєнні бюджетних коштів протягом 2017 року спричинено збитки на суму близько 550 000 гривень.

У відповідності до інформації КП «Парки Херсона» (лист № 01-10/13 від 22.01.2018) та Херсонської міської ради (лист № 8-329-11/12 від 23.01.2018) КП «Парки Херсона» відповідно до затверджених планів робіт на 2017 рік використано протягом 2017 року бюджетних коштів на загальну суму 6 763 440,56 гривень.

Зокрема, 22.12.2017 між КП «Парки Херсона» та ТОВ «Юг Пісок» укладено договір № 22 на виконання робіт з реконструкції системи опалення адмінбудівлі по вул. Пилипа Орлика, 21/29 у м. Херсоні на загальну суму 152 846, 4 грн. Строк договору та виконання робіт до 31.12.2017.

27.12.2017 на підставі договору № 22 та акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт від 22.12.2017, КП «Парки Херсона» перераховано кошти загальною сумою 152 846, 4 грн. на рахунок ТОВ «Юг Пісок» за виконання робіт з реконструкції системи опалення.

Про те, станом на 23.03.2017 у офісі КП «Парки Херсона», за адресою: м. Херсон, вул. Пилипа Орлика (9-го Січня), 21/29, роботи з реконструкції системи опалення не виконані, керівництвом КП «Пакри Херсона» вживалися заходи щодо виконання цих робіт.

Крім того, 20.04.2017 між КП «Парки Херсона» та ТОВ «Юг Пісок» укладено договір підряду № 19 на виконання робіт з капітального ремонту покрівлі та приміщень адмінбудівлі по вул. Пилипа Орлика, 21/29 у м.Херсоні на загальну суму 155 881, 76 грн. 27.04.2017 між КП «Парки Херсона» та ТОВ «Юг Пісок» підписано акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт на вказану суму та перераховано кошти на рахунок ТОВ «Юг Пісок», не зважаючи на те, що роботи з капітального ремонту покрівлі та приміщень адмінбудівлі виконані не в повному обсязі.

Так, 04.04.2018 за участю спеціаліста – головного державного фінансового інспектора Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області проведено огляд приміщень офісу КП «Парки Херсона», за адресою: м. Херсон, вул.Пилипа Орлика (9-го Січня), 21/29, за результатами чого встановлено невідповідність між фактично виконаними обсягами та обсягами вказаними в актах виконаних робіт форми КБ-2 на загальну суму 11 210 гривень. Вказана сума не є остаточною, оскільки представниками замовника – КП «Парки Херсона» та підрядника – ТОВ «Юг Пісок» не надано ряд документів на придбання устаткування (виробів) та техніки, заявлених у актах виконаних робіт, тому до розрахунку не включено їх вартість.

Окрім цього, під час досудового розслідування на адресу місця знаходження ТОВ «Тринолл» (Миколаївська обл., Вітовський р-н, с. Зелений Гай, вул. В. Стуса, 15), з яким КП «Парки Херсона» 19.08.2017 та 22.12.2017 укладено договори постачання двох дитячих майданчиків, двох спортивних майданчиків та семи паркових комплексів, спрямовано запит з метою отримання інформації та копій документів щодо фінансово-господарських взаємовідносин з КП «Парки Херсона», про те за вищевказаною адресою вказане підприємство відсутнє. Поряд з цим, у відповідності до документів вилучених у КП «Парки Херсона» частина придбаних майданчиків та комплексів у ТОВ «Тринолл» перебуває на зберіганні вказаного підприємства.

Вищевказані обставини свідчать про допущення ряду порушень службовими особами КП «Парки Херсона» при освоєнні бюджетних коштів протягом 2017 року.

У зв’язку з викладеним, в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії з метою перевірки фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Парки Херсона» (ЄРДПОУ 40713306), а саме використання коштів місцевого бюджету протягом 2017 року.

Відповідно до п. 29 Порядку проведення інспектування Державної фінансової інспекції, її територіальним органам, затвердженого постановою КМУ № 550 від 20.04.2006, позапланова виїзна ревізія за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення.

Посилаючись на вищевикладені обставини, слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий не з’явився з невідомих суду причин, про дату та час розгляду клопотання повідомлявся у встановленому законом порядку, заяв про розгляд клопотання за його відсутності до суду не надходило.

Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно п.1ст. 75.1 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Статтею 78 Податкового кодексу України визначено порядок проведення документальних позапланових перевірок, за положеннями ст. 78.1. цього кодексу документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності перелічених хоча б однієї з перелічених у цій статті обставин.

Порядок призначення ревізії та перевірок встановлений в Законі України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 рокуза№2939-XII .

Відповідно до ч. 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 рокуза№2939-XII орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Згідно п. 29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550, позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).

Відповідно до п. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 рокуза№2939-XII позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

Враховуючи, що клопотання слідчого не містить письмового обґрунтування правових підстав позапланової ревізії та до клопотання не додано документальних доказів, які б свідчили про те, що слідчий відділу СУ ГУНП в Херсонській області майор поліції ОСОБА_1 уповноважений на звернення до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, відповідно клопотання слідчого є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 93, 107, 309 КПК України, Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю», слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Херсонській області майора поліції ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії - залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_2