Рішення № 74497586, 04.06.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
04.06.2018
Номер справи
522/9229/18
Номер документу
74497586
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №522/9229/18

Провадження 2-а/522/1141/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2018 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Шенцевої О.П.,

при секретарі Школа О.В.,

розглянувши у відкритому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до Фам Тхі Не про примусове видворення за межі території України, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з адміністративним позовом, в якому просив примусово видворити з України громадянку Соціалістичної республіки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити.

Відповідач позов визнав, не заперечував проти примусового видворення. Представник відповідача заперечував проти задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 23.05.2018 прикордонним нарядом «ПП» КрП «Маяки» було виявлено особу без документів, яка назвалась громадянином ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка порушила прикордонний режим, а саме знаходилась в контрольованому прикордонному районі без документів, які посвідчують особу, чим порушила вимоги п.8 Положення «Про прикордонний режим» затверджені ПКМУ № 1147 від 27.07.1998.

23.05.2018 співробітниками Білгород-Дністровського прикордонного загону було складено протокол про адміністративне затримання на 72 години з метою встановлення особи та з’ясування обставин правопорушення.

В результаті проведеної перевірки було встановлено, що громадянка ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2, порушила правила перебування іноземців в Україні – проживала без документів на право проживання в Україні.

Зі слів громадянки ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2, вона прибула на територію України у 15.08.2016 через пункт пропуску «Одеса» по національному паспорту з метою працевлаштування.

На даний час громадянка ОСОБА_2 Республіки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2, на території України знаходиться не законно, постійного місця проживання та законного джерела існування не має.

23.05.2018 ГУ ДМС України в Одеській області було прийняте рішення про примусове повернення в країну походження громадянки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2, та зобов’язано його покинути територію України у термін до 24.05.2018.

Відповідно до ч. 5 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ передбачено, що іноземець або особа без громадянства зобов’язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення.

У визначений термін громадянка ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2 з території України не виїхала.

23.05.2018 за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП), що виразилось в порушенні правил перебування іноземців в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні стосовно громадянки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2, складено протокол про адміністративне правопорушення ПР МОД № 002903 та постановою про накладення адміністративного стягнення від 15.05.2018 ПН МОД № 002903 був притягнутий до адміністративної відповідальності в розмірі 1700 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ, рішення про добровільне повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частинах першій і другій цієї статті, приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції за заявою іноземця та особи без громадянства про добровільне повернення. Порядок провадження за заявами іноземців та осіб без громадянства про добровільне повернення визначається Кабінетом Міністрів України.

Проте, відповідач з відповідною заявою, а також з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту в Україні до ГУ ДМС України в Одеській області не зверталася, відповідного бажання під час опитування не виявила, жертвою торгівлі людьми себе не вважає.

Разом з цим, під час проведення процедурних заходів було встановлено, що у громадянка ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_2 відсутній паспортний документ у зв’язку з чим є обґрунтовані підстави вважати, що рішення про примусове повернення відповідачем виконане не буде.

Згідно до п. 14 ст. 1 Закону вищезазначеного Закону нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Згідно до частини 3 статті 3 розділу I Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до частини 1 стаття 9 розділу IIЗакону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Проаналізувавши всі обставини перебування Відповідача на території України було встановлено наступне:

1. Відомості про в’їзд на територію України і подальше перебування на території України на законних підставах Відповідача відсутні, що вказує на грубе порушення з боку відповідача норм Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

2. Відповідач була затримана працівниками ГУ ДМС України в Одеській області за порушення правил перебування іноземців в Україні, а саме проживання без документів на право проживання в Україні.

3. На даний час у Відповідача відсутній паспортний документ, обов’язкова наявність якого визначена ст. 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відповідно до якої іноземці вїжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом або іншими міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи.

Відповідно до частини 1 статті 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року № 3773-VІ «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухиляється від виконання такого рішення, та існує ризик його втечі…».

Беручи до уваги той факт, що Відповідач здійснила проживала на території України без документів на право проживання в Україні вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 203 КУаАП, у неї відсутній паспортний документ, який надає право здійснити виїзд з території України, які визначені ст. 15 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відповідно до якої в’їзд в Україну та виїзд з України іноземців та осіб без громадянства здійснюється за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в’їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України.

Зазначені обставини дають обґрунтовані підстави вважати, що Відповідач ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення, не має документів для перетинання державного кордону України на законних підставах і тому не має можливості на даний час здійснити виїзд з території України. Враховуючи викладене, Відповідач підлягає примусовому видворенню за межі території України на підставі постанови адміністративного суду.

Відповідно до ч. 13 ст. 289 Кодексу адміністративного судочинства України умовами, за яких неможливо ідентифікувати іноземця чи особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи, є:

1) відсутність співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його ідентифікації;

2) неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства чи документів, необхідних для ідентифікації особи.

ГУ ДМС України в Одеській області вважає, що приховування інформації стосовно обставин виїзду з країни громадянського походження та потрапляння на територію України вказує на відсутність співпраці з боку Відповідача під час процедури його ідентифікації.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», статті 3 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», Постанови №1 Пленуму Вищого Адміністративного суду України від 25.06.2009 року, ГУ ДМС України в Одеській області розглянуло всю належну інформацію, яка була доступна та переконані, що виконання рішення про примусове видворення не буде означати для іноземця чи особи без громадянства реальної загрози бути страченим або підданим катуванню, нелюдському чи принизливому поводженню з боку влади країни, куди він видворяється.

Відповідно до ч. 1 ст. 288 Кодексу адміністративного судочинства позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Відповідно до ч.3 ст.242 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-9, 72-77, 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області до Фам Тхі Не про примусове видворення за межі території України – задовольнити.

Примусово видворити з України громадянку Соціалістичної республіки ОСОБА_1 Фам Тхі Не, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до вимог п.3 ч.2 статті 371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеси, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

04.06.18