
415/3780/18
3/415/942/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.06.18 р. місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Зайченко І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки НПУ в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого командиром відділення у Лисичанському воєнізованому газорятувальному загоні, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 обіймаючи посаду командира відділення у Лисичанському воєнізованому газорятувальному загоні, будучи відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018), а саме 03.04.2017 о 10-40 годині, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав, пояснивши це тим, що він працює в Лисичанському воєнізованому газорятувальному загоні на посаді командира відділення. Він був переведений на дану посаду згідно наказу В.о. начальника штабу №5-28 від 14.09.2017 р., на підставі поданої ним заяви. 14.09.2017 року він під підпис був ознайомлений з посадовою інструкції командира відділення ЛВГЗ і наказом №5-28 від 04.09.2017р. Свою посадову інструкцію він вивчив, згідно своїх посадових інструкцій він безпосередньо підчиняюсь командиру загону ОСОБА_2 і його заступнику ОСОБА_3. У нього в підпорядкуванні знаходяться 5 осіб. У лютому 2018 року йому особисто повідомив ОСОБА_2 що необхідно подати декларацію на сайті Національного агентства запобігання корупції, і детально розповів, що необхідно для цього зробити, повідомив, що встигнути слід до 01.04.2018 року. В березні 2018р. ОСОБА_2 запропонував йому свою допомогу, а саме на роботі на службовому комп’ютері з Інтернетом, де працює ОСОБА_4, яка більше розуміється як роботи на сайті НАЗК і як подавати декларацію і яка може допомогти подати декларацію іншим співробітникам. Він відмовився, бо вдома у нього є комп’ютер і Інтернет і він сам може розібратись як подати декларацію. В середині березня він виготовив електронний підпис в ПриватБанку, потім створив на сайті НАЗК свою сторінку і створив декларацію свою, але не подав її, бо думав, що часу у нього достатньо. В кінці березня 2018 року він не зміг зайти на сайт НАЗК, нікому і нічого не повідомив про це. 03.04.2018 року він подав свою декларацію за 2017 рік.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_5 в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1А за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Лисичанський воєнізований газорятувальний загін внесений до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, комунальне підприємство за ідентифікаційним кодом 05495549.
Відповідно до наказу Штабу Воєнізованих газорятувальних частин на нафтопереробних та нафтохімічних підприємствах №5-28 від 14.09.2017 р. переведено ОСОБА_1 з посади бійця 1-го класу Лисичанського ВГРЗ на посаду командира відділення Лисичанського ВГРЗ з 17.09.2017 р. з оплатою праці відповідно до штатного розпису (а.с.32).
Відповідно до положення до Лисичанського воєнізованого газорятувального загону Кременчуцького Штабу воєнізованих газорятувальних частин є спеціалізованим аварійно-рятувальним формуванням, підпорядкованим Кременчуцькому Штабу воєнізованих газорятувальних частин. ЛВГРЗ здійснює свою діяльність, пов’язану з постійним обов’язковим обслуговуванням території та об’єктів ЗАТ «ЛИНІК», яка стосується газової безпеки підприємства. Відповідно до п. 4.1 ЛВГРЗ є структурним підрозділом Штабу ВГРЧ, який в свою чергу підпорядкований Міністерству палива та енергетики України (а.с.11-19).
Відповідно до положення штабу воєнізованих газорятувальних частин на нафтопереробних та нафтохімічних підприємствах, Штаб ВГРЧ заснований на державній власності та належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Відповідно до п.п. 5.2.2 Штаб ВГРЧ відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» забезпечує роботу з питань запобігання та виявлення корупції (а.с.20-30).
Відповідно до п. 5 посадової інструкції ДИ-ЛС-05 командира відділення Лисичанського воєнізованого газорятувального загону Кременчугського Штабу ВГРЧ повинен знати посадову інтструцію, «Положення про воєнізовану газорятувальну службу», Закон України «Про охорону праці», Закон України «Про запобігання корупції», постанови, розпорядження, накази вищестоячої організації. Правила, стандарти, норми і інші документи по газовій безпеці, охорону праці, виробничої санітарії, внесені в «Перелік нормативної документації по Лисичанському ВГСЧ» (а.с.33-36).
Відповідно до табелю обліку робочого часу працівників Лисичанського ВГРЗ за 2018 рік ОСОБА_1 перебував на роботі в січні, лютому, березні, квітні 2018 року, відпусток, лікарняних у нього не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "д" частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом декларування, а саме командиром відділення Лисичанського ВГРЗ, зобов’язаний був подати Декларацію за 2017 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 було подано щорічну декларацію за 2017 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування лише 03.04.2018 о 10 год. 50 хв., тобто несвоєчасно.
Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів https://acsk.privatbank.ua/ встановлено, що ОСОБА_1 отримав електронний цифровий ключ в АЦСК «Приватбанк» 19.02.2018 року, який дійсний до 19.03.2019 року, а тому мав змогу подати декларацію. Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не мав.
Під час перевірки поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації за 2017 рік громадянином ОСОБА_1 не встановлено. Командир відділення Лисичанського ВГРЗ ОСОБА_1 перебував на роботі та мав достатньо часу для своєчасного подання декларації, що підтверджується табелями обліку робочого часу Лисичанського ВГРЗ.(а.с.37)
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1А, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи положення ст. 33 КУпАП, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, ОСОБА_6 – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.Г.Березін