
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
06 червня 2018 рокуЛьвів№ 876/4183/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Качмар В. Я., перевіривши апеляційну скаргу Управління Держпраці в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 березня 2018 року у справі № 809/246/18 за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування постанов та припису,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 березня 2018 року задоволено частково адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування постанов та припису.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Управління Держпраці в Івано-Франківській області подало апеляційну скаргу.
Однак вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2018 року становить 1762 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить одну вимогу немайнового (визнання протиправними дій відповідача щодо проведення перевірки, складання акта, припису та визнання цього припису протиправним і його скасування, визнання протиправними дій щодо складання постанов) та дві вимоги майнового характеру (визнання протиправними і скасування постанов на суму 32000 грн та 3723 грн).
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 3171,6 грн (1762 грн (немайнова вимога) + 704,8 грн + 704,8 грн (дві майнових, які становлять не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб щодо окремо кожної суми штрафу в оскаржуваних постановах ).
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 4757,4 грн (3171,6 грн х 1,5).
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 4757,4 грн за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ – 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок отримувача – 31219206781004; код класифікації доходів бюджету – 22030101; призначення платежу – 101; судовий збір, код суду 34668371».
Проте, скаржником заявлено клопотання про відстрочення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, з тих підстав, що відповідно до кошторису апелянта на 2018 рік, який затверджений головою Державної служби України з питань праці на його рахунках за кодом економічної класифікації видатків (КЕКВ) 2800 "Інші поточні видатки" відсутні кошти для оплати судового збору за подання, зокрема і апеляційних скарг на рішення судів першої інстанції.
Розглянувши клопотання, вважаю, що воно задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України “Про судовий збір” (в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги та постановлення цієї ухвали).
Відповідно до статті 8 вказаного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Однак, зважаючи на те, що апелянтом жодних документів, що підтверджують важкий майновий стан сторони, а саме кошторису на 2018 роки з відображенням відповідних рахунків щодо бюджетних надходжень та видатків державного органу не надано, то відсутні правові підстави для відстрочення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
При цьому, у разі подання скаржником зазначених вище документів, що підтверджують його важкий майновий стан та відповідного для цього клопотання, суд може відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання платіжного доручення щодо сплати несплаченої суми судового збору, або клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі із доказами, що підтверджують важкий майновий стан скаржника.
Також слід роз’яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.
Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Клопотання Управління Держпраці в Івано-Франківській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Управління Держпраці в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20 березня 2018 року у справі № 809/246/18 за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування постанов та припису – залишити без руху.
Встановити Управлінню Держпраці в Івано-Франківській області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2