
Провадження №3/760/2755/18
Справа №760/6223/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 травня 2018 року суддя Солом?янського районного суду м. Києва Курова О.І. розглянувши матеріали, що надійшли з Державної фіскальної служби України ГУ ДФС у м.Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2, РНОКПП НОМЕР_1, головного бухгалтера Підприємства об'єднання громадян «Алекса» Громадської організації «Комітет правозахисту інвалідів» (код ЄДРПОУ 37849402) ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою:АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 21 від 22.02.2018 року про адміністративне правопорушення головним бухгалтером Підприємства об'єднання громадян «Алекса Громадської організації «Комітет правозахисту інвалідів» (код ЄДРПОУ 37849402),ОСОБА_2 за адресою: м. Київ, вул. Радищева, 10, г вчинено адміністративне правопорушення, а саме: порушено п.п. 47.1.1 п. 47.1 ст. 47, п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12 2010 року №2755-VI (зі змінами і доповненнями), п. 3 «Порядку заповнення та подання податковими агентами податкого розрахунку сум доходу (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, щодо невірно заповненої податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків за І кв. 2017 року, згідно акту «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Підприємства об'єднання громадян «Алекса» Громадської організації «Комітет правозахисту інвалідів» (код 37849402) з питань повноти нарахування та своєчасності сплати до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб та внесення уточненої інформації до «звітного» податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку за І квартал 2017 року за період з 01.01.2017 року по 31.03.2017 року», відповідно до акту № 78/1/26-15-14-03-02/37849402 від 22.02.2018 року.
ОСОБА_2 в судове засідання з'явилася, свою вину не визнала, аргументуючи це тим, що порушення у її діях, визначається у невірному заповненні податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків за І квартал 2017 року, згідно вказаного у фабулі Акту податкової перевірки. Відповідно до акту перевірки № 78/1/26-15-14-03-02/37849402 від 22.02.2018 року, не встановлено факту заниження або завищення податку на доходи фізичних осіб за період 01.01.2017 року по 31.03.2017 рік. А відповідно додатку № 3 до акту перевірки встановлена повнота сплати (перерахування) підприємством до бюджету податку на доходи фізичних осіб. Актом перевірки не встановлено несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям формою відомостей про доходи громадян.
Згідно ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Вина ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, актом проведеної перевірки № 78/1/26-15-14-03-02/37849402 від 22.02.2018 року.
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
З огляду на викладене та з урахуванням того, що адміністративне правопорушення було вчинено 31.03.2017 року, воно не є триваючим, розглядається судом 18.05.2018 року, тобто з моменту вчинення правопорушення пройшло більш як три місяці, то провадження у справі підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Оскільки на ОСОБА_2 не може бути накладено адміністративне стягнення відповідно до ст. 38 КУпАП України на момент розгляду даного адміністративного матеріалу, то вона підлягає звільненню від сплати судового збору, так як відповідно до ст. 40-1 КУпАП України cудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 38, 252, п. 7 ст. 247, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-4 КУпАП відносно ОСОБА_2 закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва.
Суддя: О.І. Курова